Jong FC Utrecht zet Jong Ajax met 7-2 te kijk
UTRECHT (ANP) - Jong Ajax heeft maandag een ruime nederlaag geleden in de eerste divisie. Het elftal van trainer Mitchell van der Gaag ging met liefst 7-2 onderuit bij Jong FC Utrecht. De Portugese doelman Bruno Varela, reserve achter André Onana, maakte onder toeziend oog van hoofdtrainer Erik ten Hag, geen beste indruk op Sportcomplex Zoudenbalch. Voor Jong Ajax betekende het de vijfde nederlaag dit seizoen.
FC Volendam liet na om de tweede plaats van de Amsterdammers over te nemen. De Noord-Hollanders kwamen bij Jong AZ niet verder dan 1-1. Nick Doodeman scoorde in de 7e minuut voor Volendam, Ferdy Druijf maakte kort voor tijd gelijk. Het duel in Wijdewormer lag eventjes stil wegens onweer.
Jong Ajax en FC Volendam hebben nu allebei 50 punten. De Graafschap voegde zich bij die twee clubs. De Doetinchemmers stonden maandag bij Jong PSV lange tijd met 2-1 achter. Door doelpunten van Ralf Seuntjens (88e minuut) en Branco van den Boomen (93e minuut) won het team van trainer Mike Snoei alsnog: 2-3.
Koploper SC Cambuur, dat vrijdag MVV met 2-1 versloeg, heeft nu vier punten voorsprong op Jong Ajax, FC Volendam en De Graafschap.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
12 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
18 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
20 uur geleden