Jong FC Utrecht zet Jong Ajax met 7-2 te kijk
UTRECHT (ANP) - Jong Ajax heeft maandag een ruime nederlaag geleden in de eerste divisie. Het elftal van trainer Mitchell van der Gaag ging met liefst 7-2 onderuit bij Jong FC Utrecht. De Portugese doelman Bruno Varela, reserve achter André Onana, maakte onder toeziend oog van hoofdtrainer Erik ten Hag, geen beste indruk op Sportcomplex Zoudenbalch. Voor Jong Ajax betekende het de vijfde nederlaag dit seizoen.
FC Volendam liet na om de tweede plaats van de Amsterdammers over te nemen. De Noord-Hollanders kwamen bij Jong AZ niet verder dan 1-1. Nick Doodeman scoorde in de 7e minuut voor Volendam, Ferdy Druijf maakte kort voor tijd gelijk. Het duel in Wijdewormer lag eventjes stil wegens onweer.
Jong Ajax en FC Volendam hebben nu allebei 50 punten. De Graafschap voegde zich bij die twee clubs. De Doetinchemmers stonden maandag bij Jong PSV lange tijd met 2-1 achter. Door doelpunten van Ralf Seuntjens (88e minuut) en Branco van den Boomen (93e minuut) won het team van trainer Mike Snoei alsnog: 2-3.
Koploper SC Cambuur, dat vrijdag MVV met 2-1 versloeg, heeft nu vier punten voorsprong op Jong Ajax, FC Volendam en De Graafschap.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
9 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
20 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
21 uur geleden