Jong AZ-kwartet maakt promotie naar A-selectie
ALKMAAR (ANP) - Beau Reus, Peer Koopmeiners, Maxim Gullit en Jelle Duin maken promotie bij AZ. De vier talenten waren in het afgelopen seizoen vooral actief in Jong AZ, maar behoren in het nieuwe seizoen volledig tot de A-selectie.
Reus (19) stond afgelopen seizoen vijftien keer onder de lat bij de beloften en behoorde al geregeld tot de wedstrijdselectie van de Alkmaarse hoofdmacht. Middenvelder Koopmeiners (21) kwam tot 34 duels in de Keuken Kampioen Divisie.
Gullit speelde 33 duels voor Jong AZ en gaf daarin vier assists. De 20-jarige verdediger debuteerde op 29 oktober in het Europa League-duel met HNK Rijeka in de hoofdmacht.
Duin sloot in de eindfase van het afgelopen seizoen al aan bij het eerste team. De 22-jarige aanvaller maakte op 14 februari tegen sc Heerenveen zijn debuut in de Eredivisie. In de eerste seizoenshelft was de Heemstedenaar een halfjaar verhuurd aan MVV Maastricht.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
10 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
12 uur geleden