Jong AZ-kwartet maakt promotie naar A-selectie
ALKMAAR (ANP) - Beau Reus, Peer Koopmeiners, Maxim Gullit en Jelle Duin maken promotie bij AZ. De vier talenten waren in het afgelopen seizoen vooral actief in Jong AZ, maar behoren in het nieuwe seizoen volledig tot de A-selectie.
Reus (19) stond afgelopen seizoen vijftien keer onder de lat bij de beloften en behoorde al geregeld tot de wedstrijdselectie van de Alkmaarse hoofdmacht. Middenvelder Koopmeiners (21) kwam tot 34 duels in de Keuken Kampioen Divisie.
Gullit speelde 33 duels voor Jong AZ en gaf daarin vier assists. De 20-jarige verdediger debuteerde op 29 oktober in het Europa League-duel met HNK Rijeka in de hoofdmacht.
Duin sloot in de eindfase van het afgelopen seizoen al aan bij het eerste team. De 22-jarige aanvaller maakte op 14 februari tegen sc Heerenveen zijn debuut in de Eredivisie. In de eerste seizoenshelft was de Heemstedenaar een halfjaar verhuurd aan MVV Maastricht.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
5 uur geleden