Jong AZ-kwartet maakt promotie naar A-selectie
ALKMAAR (ANP) - Beau Reus, Peer Koopmeiners, Maxim Gullit en Jelle Duin maken promotie bij AZ. De vier talenten waren in het afgelopen seizoen vooral actief in Jong AZ, maar behoren in het nieuwe seizoen volledig tot de A-selectie.
Reus (19) stond afgelopen seizoen vijftien keer onder de lat bij de beloften en behoorde al geregeld tot de wedstrijdselectie van de Alkmaarse hoofdmacht. Middenvelder Koopmeiners (21) kwam tot 34 duels in de Keuken Kampioen Divisie.
Gullit speelde 33 duels voor Jong AZ en gaf daarin vier assists. De 20-jarige verdediger debuteerde op 29 oktober in het Europa League-duel met HNK Rijeka in de hoofdmacht.
Duin sloot in de eindfase van het afgelopen seizoen al aan bij het eerste team. De 22-jarige aanvaller maakte op 14 februari tegen sc Heerenveen zijn debuut in de Eredivisie. In de eerste seizoenshelft was de Heemstedenaar een halfjaar verhuurd aan MVV Maastricht.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
13 uur geleden