Jong AZ-kwartet maakt promotie naar A-selectie
ALKMAAR (ANP) - Beau Reus, Peer Koopmeiners, Maxim Gullit en Jelle Duin maken promotie bij AZ. De vier talenten waren in het afgelopen seizoen vooral actief in Jong AZ, maar behoren in het nieuwe seizoen volledig tot de A-selectie.
Reus (19) stond afgelopen seizoen vijftien keer onder de lat bij de beloften en behoorde al geregeld tot de wedstrijdselectie van de Alkmaarse hoofdmacht. Middenvelder Koopmeiners (21) kwam tot 34 duels in de Keuken Kampioen Divisie.
Gullit speelde 33 duels voor Jong AZ en gaf daarin vier assists. De 20-jarige verdediger debuteerde op 29 oktober in het Europa League-duel met HNK Rijeka in de hoofdmacht.
Duin sloot in de eindfase van het afgelopen seizoen al aan bij het eerste team. De 22-jarige aanvaller maakte op 14 februari tegen sc Heerenveen zijn debuut in de Eredivisie. In de eerste seizoenshelft was de Heemstedenaar een halfjaar verhuurd aan MVV Maastricht.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
20 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
23 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
2 dagen geleden