Jong Ajax aan kop na zege op FC Dordrecht
AMSTERDAM (ANP) - Jong Ajax heeft SC Cambuur afgelost als koploper in de eerste divisie. De Amsterdammers versloegen maandag op Sportpark De Toekomst hekkensluiter FC Dordrecht met 2-0.
Naci Ünüvar had voor het eerst een basisplaats bij Jong Ajax. Het 16-jarige talent was in de 40e minuut dicht bij de openingstreffer, maar doelman Mike Havekotte haalde de bal knap uit de bovenhoek.
Na ruim een uur spelen werd Ünüvar vervangen door Sontje Hansen. Jong Ajax leidde op dat moment met 1-0. Quinten Timber scoorde in de 55e minuut. Het tweede doelpunt kwam een kwartier voor tijd op naam van Alex Mendez. De Amerikaanse middenvelder benutte een strafschop.
Jong Ajax, de kampioen van 2018, heeft na 22 speelronden 46 punten. Cambuur staat op 45 punten. De Graafschap en FC Volendam hebben 43 punten. Jong Ajax mag niet naar de eredivisie promoveren.
Jong FC Utrecht won maandag in de eerste divisie met 2-1 van Roda JC Kerkrade, dat op de zestiende plaats blijft staan.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
3 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
18 uur geleden