Jong Ajax aan kop na zege op FC Dordrecht
AMSTERDAM (ANP) - Jong Ajax heeft SC Cambuur afgelost als koploper in de eerste divisie. De Amsterdammers versloegen maandag op Sportpark De Toekomst hekkensluiter FC Dordrecht met 2-0.
Naci Ünüvar had voor het eerst een basisplaats bij Jong Ajax. Het 16-jarige talent was in de 40e minuut dicht bij de openingstreffer, maar doelman Mike Havekotte haalde de bal knap uit de bovenhoek.
Na ruim een uur spelen werd Ünüvar vervangen door Sontje Hansen. Jong Ajax leidde op dat moment met 1-0. Quinten Timber scoorde in de 55e minuut. Het tweede doelpunt kwam een kwartier voor tijd op naam van Alex Mendez. De Amerikaanse middenvelder benutte een strafschop.
Jong Ajax, de kampioen van 2018, heeft na 22 speelronden 46 punten. Cambuur staat op 45 punten. De Graafschap en FC Volendam hebben 43 punten. Jong Ajax mag niet naar de eredivisie promoveren.
Jong FC Utrecht won maandag in de eerste divisie met 2-1 van Roda JC Kerkrade, dat op de zestiende plaats blijft staan.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geleden