Jong Ajax aan kop na zege op FC Dordrecht
AMSTERDAM (ANP) - Jong Ajax heeft SC Cambuur afgelost als koploper in de eerste divisie. De Amsterdammers versloegen maandag op Sportpark De Toekomst hekkensluiter FC Dordrecht met 2-0.
Naci Ünüvar had voor het eerst een basisplaats bij Jong Ajax. Het 16-jarige talent was in de 40e minuut dicht bij de openingstreffer, maar doelman Mike Havekotte haalde de bal knap uit de bovenhoek.
Na ruim een uur spelen werd Ünüvar vervangen door Sontje Hansen. Jong Ajax leidde op dat moment met 1-0. Quinten Timber scoorde in de 55e minuut. Het tweede doelpunt kwam een kwartier voor tijd op naam van Alex Mendez. De Amerikaanse middenvelder benutte een strafschop.
Jong Ajax, de kampioen van 2018, heeft na 22 speelronden 46 punten. Cambuur staat op 45 punten. De Graafschap en FC Volendam hebben 43 punten. Jong Ajax mag niet naar de eredivisie promoveren.
Jong FC Utrecht won maandag in de eerste divisie met 2-1 van Roda JC Kerkrade, dat op de zestiende plaats blijft staan.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
4 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
11 uur geleden