Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jon Batiste wint Grammy voor album van het jaar

Jon Batiste wint Grammy voor album van het jaar

LAS VEGAS (ANP/RTR) - Jon Batiste heeft zondag in Las Vegas de Grammy Award gewonnen voor album van het jaar. Hij won de prijs voor de plaat We Are. Eerder kreeg de artiest al drie Grammy's voor zijn liedjes Freedom en Cry, en voor zijn bijdrage aan de soundtrack van de film Soul.

Aan de Grammy voor Batiste zit ook een Nederlands tintje: muziekproducent Tearce Kizzo was onder zijn artiestennaam Kizzo nauw betrokken bij de totstandkoming van We Are.

Silk Sonic, het gezamenlijke R&B-project van Bruno Mars en Anderson .Paak, won de Grammy voor song van het Jaar, voor de single Leave The Door Open. Het duo versloeg in de prestigieuze categorie verrassend onder anderen de zangeressen Billie Eilish en Olivia Rodrigo. Die laatste won overigens wel in de categorie beste nieuwe artiest.

86 categorieën

De Grammy Awards bestaan uit 86 categorieën, verdeeld over de verschillende muziekgenres. Muzikanten uit alle genres dingen mee naar de vier hoofdprijzen: album van het jaar, nieuwkomer van het jaar, song van het jaar en record van het jaar. Die laatste van de vier hoofdcategorieën was eveneens een prooi voor Silk Sonic.

De belangrijkste muziekprijzen van de wereld werden na twee jaar eindelijk weer in een volle zaal uitgereikt. De afgelopen twee edities was dat vanwege de coronamaatregelen onmogelijk. De Oekraïense president Volodimir Zelenski sprak het Grammy-publiek via een videoboodschap toe over de situatie in zijn land. Hij had het in de video onder meer over het contrast tussen muziek en de stilte "van vernietigde steden en gedode mensen".

"Wij vechten tegen Rusland, dat een vreselijke stilte veroorzaakt met z'n bommen. De dodenstilte", zei Zelenski. "Vul die stilte met je muziek. Vandaag nog. Vertel ons verhaal. Vertel de waarheid over oorlog, op televisie, op sociale media. Steun ons hoe je ook maar kan. Hoe dan ook, maar niet met stilte."

Januari

Eigenlijk zouden de Grammy's al in januari worden uitgereikt, maar de show werd verplaatst vanwege de coronapandemie. Ook werd gekozen voor een andere locatie: de MGM Grand in Las Vegas in plaats van Los Angeles.

De rockband Foo Fighters won, een week na het plotse overlijden van zijn drummer Taylor Hawkins, in drie categorieën: beste rockalbum, beste rocksong en beste rockoptreden.

Nederlandse dj's

De Nederlandse dj's Afrojack en Tiësto vielen niet in de prijzen. De twee gingen op voor een Grammy in de categorie beste dance nummer, maar zagen het nummer Alive van Rüfüs Du Sol er met de winst vandoor gaan. Ook de Nederlandse componist Louis Andriessen won niet postuum een Grammy. De vorig jaar overleden muzikant was genomineerd in de categorie hedendaagse klassieke compositie.

Opvallend was verder de Grammy-winst van de Amerikaanse komiek Louis C.K., die in 2017 onder vuur kwam te liggen wegens seksueel wangedrag. Hij won in de categorie beste comedy-album. Op sociale media concludeerden veel mensen al snel dat de zogenoemde 'cancel culture' blijkbaar helemaal niet bestaat.

Meer uit Buitenland

Israël roept op tot evacuatie van heel Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/DPA/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft voor het eerst opgeroepen tot de evacuatie van heel Gaza-Stad. De honderdduizenden inwoners moeten volgens een evacuatiebevel via een kustroute vertrekken naar al-Mawasi in het zuiden.

1 uur geleden
Nepal draait verbod op sociale media terug na dodelijke protesten

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Nepal heeft een verbod op sociale media teruggedraaid, een dag na protesten tegen het beleid waarbij zeker negentien doden vielen. Demonstranten, vooral jongeren, voerden actie tegen het verbod en corruptie.

1 uur geleden
Thaise ex-premier veroordeeld tot een jaar cel

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra is door het hooggerechtshof van het land veroordeeld tot een jaar cel. De nog altijd zeer invloedrijke Shinawatra was eerder deze week teruggekomen naar Thailand na een verblijf van enkele dagen in het buitenland.

3 uur geleden
Volledige verjaardagsboek Epstein openbaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het volledige boek dat voor de vijftigste verjaardag van Jeffrey Epstein werd samengesteld, is door de House Oversight Committee vrijgegeven. Democraten in de commissie publiceerden eerder maandag al de verjaardagskaart die Donald Trump zou hebben geschreven. Inmiddels is het hele verjaardagscadeau via een Dropbox-link in te zien. Wel zijn enkele details zwartgelakt.

4 uur geleden
Familie Murdoch akkoord over toekomst media-imperium

NEW YORK (ANP) - De kinderen van de Australische mediamagnaat Rupert Murdoch zijn het eens geworden over de toekomst van zijn media-imperium. Murdochs zoon Lachlan krijgt van zijn zussen Prudence en Elisabeth en broer James de controle over het bedrijf, heeft de familie maandag laten weten. In ruil daarvoor zullen de drie ieder zo'n 1,1 miljard dollar (ruim 930 miljoen euro) ontvangen, vertelde een bron met kennis van de deal aan The New York Times.

6 uur geleden
Geen hitterecord in augustus, temperatuur wel hoger dan gemiddeld

BONN (ANP) - In augustus is wereldwijd een gemiddelde temperatuur van 16,6 graden geregistreerd. Dat is iets lager dan in de twee jaren ervoor, maar het is nog steeds aanzienlijk hoger dan in alle voorgaande jaren werd gemeten. Dat meldt de Europese klimaatdienst Copernicus.

6 uur geleden
Hulpvloot richting Gaza: schip mogelijk geraakt door drone

BARCELONA (ANP) - Een van de schepen met activisten die onderweg zijn naar Gaza om hulp te leveren en aandacht te vragen voor de humanitaire situatie in het Palestijnse gebied, is op de Middellandse Zee geraakt door "mogelijk een drone". Dat meldt de organisatie achter de actie Global Sumud Flotilla Mission. Alle bemanningsleden en passagiers aan boord van het schip zijn ongedeerd.

8 uur geleden