Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson ziet winst vertrouwensstemming als overtuigend

Johnson ziet winst vertrouwensstemming als overtuigend

LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson vindt dat hij de vertrouwensstemming binnen zijn partij "overtuigend en doorslaggevend" heeft gewonnen. "Een heel goed resultaat", zei hij nadat 211 van zijn 359 Conservatieve fractiegenoten in het parlement het vertrouwen in hem hadden uitgesproken.

De 57-jarige regeringsleider zei de collega's die hem hebben gesteund dankbaar te zijn. Het is volgens hem nu tijd dat de partij de rangen sluit en een punt zet achter de 'partygate'-affaire.

Die was de aanleiding voor de vertrouwensstemming, omdat Johnson zelf en tal van andere regeringsfunctionarissen de lockdownregels tijdens de coronapandemie aan hun laars hadden gelapt. Het parlement moet nog beginnen met zijn onderzoek naar de vraag of Johnson op dit vlak de volksvertegenwoordiging heeft misleid.

Focus

Met de steun van 59 procent van zijn partijgenoten in het parlement deed Johnson het slechter dan zijn voorganger Theresa May. Zij overleefde eind 2018 een vertrouwensstemming met 63 procent van de stemmen, maar haar premierschap strandde een halfjaar later alsnog.

Veel analisten denken dan ook dat het moeilijk wordt voor Johnson om het land geloofwaardig te blijven leiden. Maar Johnson ziet dat anders, zei hij met het hem kenmerkende optimisme. De uitslag "betekent dat we als regering verder kunnen gaan en ons kunnen concentreren op de dingen waarvan ik denk dat ze er echt toe doen voor mensen", aldus de premier.

Later deze maand zijn er tussentijdse verkiezingen voor twee parlementszetels die in handen zijn geweest van Conservatieven. Verlies kan een nieuwe klap zijn voor 'BoJo'.

Meer uit Buitenland

Koning stuurt aan op doorbraak begrotingscrisis België

BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip spreekt dinsdag, woensdag en donderdag met de partijvoorzitters van de vijf coalitiepartijen. Vrijdagochtend komt premier Bart De Wever opnieuw bij de koning. Dan moet het duidelijk worden of er nog hoop is op een begrotingsakkoord, of dat verkiezingen onvermijdelijk zijn. De koning voelt niets voor nieuwe verkiezingen.

1 uur geleden
Wizz Air-vliegtuig wijkt om bomdreiging uit naar Boedapest

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Een vliegtuig van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij Wizz Air, op weg van Londen naar Sofia, is vanwege een bomdreiging uitgeweken naar Boedapest. Daar is het toestel veilig onder begeleiding geland op de internationale luchthaven.

1 uur geleden
China spreekt steun aan Iran uit bij beschermen soevereiniteit

BEIJING (ANP/AFP) - China steunt Iran "bij het beschermen van de eigen soevereiniteit en veiligheid". De Chinese buitenlandminister Wang Yi zei dat tijdens een bezoek van een Iraanse veiligheidsfunctionaris aan Beijing.

1 uur geleden
Honderden verwelkomen Britse avonturier na tocht van 28 jaar

HULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.

2 uur geleden
EU veroordeelt militaire escalatie door de Houthi's in Jemen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.

2 uur geleden
Rusland: maandelijks hulp voor uitgehongerd Oekraïens Olesjky

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.

4 uur geleden
Israëlisch leger trekt zich terug uit Hebron op de Westoever

HEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.

4 uur geleden