Johnson ziet winst vertrouwensstemming als overtuigend
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson vindt dat hij de vertrouwensstemming binnen zijn partij "overtuigend en doorslaggevend" heeft gewonnen. "Een heel goed resultaat", zei hij nadat 211 van zijn 359 Conservatieve fractiegenoten in het parlement het vertrouwen in hem hadden uitgesproken.
De 57-jarige regeringsleider zei de collega's die hem hebben gesteund dankbaar te zijn. Het is volgens hem nu tijd dat de partij de rangen sluit en een punt zet achter de 'partygate'-affaire.
Die was de aanleiding voor de vertrouwensstemming, omdat Johnson zelf en tal van andere regeringsfunctionarissen de lockdownregels tijdens de coronapandemie aan hun laars hadden gelapt. Het parlement moet nog beginnen met zijn onderzoek naar de vraag of Johnson op dit vlak de volksvertegenwoordiging heeft misleid.
Focus
Met de steun van 59 procent van zijn partijgenoten in het parlement deed Johnson het slechter dan zijn voorganger Theresa May. Zij overleefde eind 2018 een vertrouwensstemming met 63 procent van de stemmen, maar haar premierschap strandde een halfjaar later alsnog.
Veel analisten denken dan ook dat het moeilijk wordt voor Johnson om het land geloofwaardig te blijven leiden. Maar Johnson ziet dat anders, zei hij met het hem kenmerkende optimisme. De uitslag "betekent dat we als regering verder kunnen gaan en ons kunnen concentreren op de dingen waarvan ik denk dat ze er echt toe doen voor mensen", aldus de premier.
Later deze maand zijn er tussentijdse verkiezingen voor twee parlementszetels die in handen zijn geweest van Conservatieven. Verlies kan een nieuwe klap zijn voor 'BoJo'.
Meer uit Buitenland
TIRANA (ANP/AFP) - In de Albanese hoofdstad zijn bij grote demonstraties meerdere overheidsgebouwen beschadigd. De demonstranten, veelal studenten, zijn voor de tweede dag op rij op de been om te pleiten voor betere omstandigheden op de universiteiten in het land. Ook eisen ze het vertrek van premier Edi Rama.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Het Oekraïense ministerie van Defensie meldt dat de verbinding met Starlink in het land is verbeterd. Al zou het bedrijf van Elon Musk wel beperkingen blijven hanteren voor hoe snel drones zich kunnen verplaatsen, terwijl ze verbonden blijven met de dienst.
1 uur geledenESSEN (ANP/DPA) - In de Duitse stad Essen is een gevangene ontsnapt die naar een doktersafspraak werd gebracht. Twee gemaskerde mannen wisten de twee gevangenisbewaarders woensdagmiddag te overmeesteren bij de medische praktijk. De gevangene ging ervandoor op een elektrische scooter.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het is jammer dat Oekraïne de Verenigde Staten verliest als trouwe bondgenoot. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met de Britse presentator Piers Morgan.
4 uur geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - Sinds zondag zijn er zeker tien schepen aangevallen in of bij de Straat van Hormuz, blijkt uit gegevens van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) en de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Dat is een recordaantal in zo'n korte periode sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische vicepremier Aleksandr Novak zegt dat Oekraïne woensdag twee olieraffinaderijen in Rusland heeft aangevallen. Oekraïne heeft deze beschuldigingen ontkend.
6 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is een tweede geval van ebola vastgesteld, meldt het ministerie van Volksgezondheid in dat land. Het gaat om een naaste van de 40-jarige zakenman bij wie een week eerder ebola werd vastgesteld.
6 uur geleden