Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson ziet 'no deal' nog altijd als meest waarschijnlijk

Johnson ziet 'no deal' nog altijd als meest waarschijnlijk

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse premier Boris Johnson denkt nog altijd dat er een grote kans is dat er geen handelsakkoord komt met de Europese Unie. Dat zei hij na overleg met zijn kabinet. Desondanks stemde de Britse ministersploeg in met het doorpraten over een mogelijke deal. "Het Verenigd Koninkrijk zal zeker niet weglopen van de gesprekken."

Johnson liet zondag weten dat de verschillen tussen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk op enkele belangrijke onderwerpen nog altijd aanzienlijk zijn. Zijn land moet zich daarom "met veel zelfvertrouwen voorbereiden op een no deal."

Het Verenigd Koninkrijk wil zich volgens Johnson wel in blijven zetten voor een deal, maar er zijn nog aanzienlijke verschillen. Daarbij legt de Britse premier de bal bij Europa. "Er is een deal te maken als onze partners dat willen. Wij kunnen geen compromis sluiten op onze rode lijnen."

Verder liet Johnson weten er veel aan te hebben willen doen om een deal te bereiken, maar zijn voorstel om direct met Europese regeringsleiders te praten werd genegeerd. De 27 landen van de Europese Unie houden vast aan de structuur waarbij de onderhandelingen via Michel Barnier en de Europese Commissie verlopen. Zo willen ze voorkomen dat ze uit elkaar worden gespeeld.

Meer uit Financieel

Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

30 minuten geleden
Heineken verkoopt Bralima en vertrekt uit Congo

AMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.

36 minuten geleden
Meta weert reclame die werft voor rechtszaken tegen platforms

CHICAGO (ANP/RTR) - Meta haalt advertenties van Instagram en Facebook af die gericht zijn op het werven van nieuwe eisers voor lopende Amerikaanse rechtszaken over socialemediaverslaving. In deze zaken worden Meta en andere concerns ervan beschuldigd hun platforms zo te hebben ontworpen dat ze verslavend zijn voor jonge gebruikers.

40 minuten geleden
Team ConocoPhillips kijkt naar olieprojecten in Venezuela

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Een team van het grote Amerikaanse olieconcern ConocoPhillips doet onderzoek in Venezuela naar mogelijke olieprojecten. Daarmee volgt ConocoPhillips het voorbeeld van branchegenoot ExxonMobil dat twee weken geleden meldde dat er een team naar Venezuela was gestuurd om te kijken naar de mogelijkheden.

1 uur geleden
Staking Lufthansa raakt 90.000 mensen, verwacht luchthavenbranche

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De staking van cabinepersoneel van Lufthansa in Duitsland vrijdag raakt ongeveer 90.000 passagiers, verwacht de Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV. De koepelvereniging zegt dat mogelijk meer dan 520 vluchten niet kunnen doorgaan door de werkonderbreking. Veel Duitsers keren terug van paasvakantie.

1 uur geleden
Saudi-Arabië produceert en vervoert minder olie door aanvallen

RIYAD (ANP/RTR) - Aanvallen op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië hebben er de afgelopen weken voor gezorgd dat het land ongeveer 600.000 vaten olie per dag minder kan produceren. Dat meldde het Saudische staatspersbureau SPA op basis van een functionaris van het ministerie van Energie. De capaciteit om olie te vervoeren via de oost-westelijke pijpleiding in het land is met 700.000 vaten per dag gedaald door aanvallen.

2 uur geleden
Productie Nederlandse industrie omlaag in februari

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in februari met 0,7 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna driekwart van de industriële branches sprake van productiekrimp.

2 uur geleden