'Johnson wil Schotse premier Sturgeon niet bij kabinetsberaad'
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson wil niet dat de Schotse eerste minister Nicola Sturgeon bij kabinetsvergaderingen aanwezig is, meldt de krant Financial Times dinsdag. Johnson zou een voorstel van die strekking hebben tegengehouden.
Het voorstel was afkomstig van minister van Kabinetszaken Michael Gove. Zijn bedoeling was om Sturgeon inspraak te geven in het beleid dat voor het gehele Verenigd Koninkrijk geldt, en zo de groei van de populariteit van de nationalistische Schotse premier binnen de perken te houden. Maar Johnson zag het niet zitten dat Sturgeon eventueel als zijn gelijke gezien zou worden, aldus een bron tegen de Financial Times.
Sturgeons partij, de Scottish National Party (SNP) streeft naar een Schotland dat onafhankelijk is van Engeland en het Verenigd Koninkrijk. Met haar ziet 54 procent van de Schotten het ook graag zo, kwam onlangs uit een peiling. In Schotland heerst het beeld dat het semi-autonome land een beter beleid heeft gevoerd tegen de corona-uitbraak dan de rest van het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Buitenland
FAIRFORD (ANP) - De vijf Britse mannen die werden opgepakt op verdenking van het beramen van een aanslag op de RAF-luchtmachtbasis nabij Fairford, worden maandagmiddag op borgtocht vrijgelaten. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie in een persconferentie. De politie doet wel nog verder onderzoek naar het vijftal.
18 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Aanklagers in Frankrijk hebben een straf van twee jaar met een enkelband geëist tegen oud-minister Rachida Dati. Ze wordt beschuldigd van corruptie en beïnvloeding, omdat ze tussen 2009 en 2013 als Europarlementariër zou hebben gelobbyd voor Renault-Nissan. Ze zou toen 900.000 euro hebben aangenomen van een Nederlandse dochteronderneming van dat autobedrijf.
1 uur geledenKYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft de populaire komiek Deniz Göktaş (32) tot negentien maanden cel veroordeeld voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan tijdens een optreden. Göktaş wordt in afwachting van een hoger beroep voorlopig wel vrijgelaten.
2 uur geledenMETZ (ANP/AFP/DPA) - De paus heeft tijdens zijn bezoek aan het Franse Metz gewaarschuwd dat relaties tussen landen steeds onbeschaafder worden. Hij zei in het bijzijn van president Emmanuel Macron dat Europa daar het goede voorbeeld kan geven.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De vijf mannen die zondagochtend werden opgepakt bij de Britse luchtmachtbasis Fairford hebben allen de Britse nationaliteit, meldt de antiterrorismepolitie (CTP). Ze zijn tussen de 23 en 25 jaar oud en wonen alle vijf in Londen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De begrotingsonderhandelingen die de Vlaamse regering maandag zou afronden, zijn uitgesteld omdat twee personen, waaronder een minister, onwel werden. De moeizame gesprekken duurden al 24 uur onafgebroken, wat minister Hilde Crevits (Binnenland) en een medewerker te veel werd. Voor de medewerker moest een ambulance komen naar het regeringsgebouw van het Vlaamse kabinet in Brussel.
3 uur geleden