
'Johnson wil Schotse premier Sturgeon niet bij kabinetsberaad'
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson wil niet dat de Schotse eerste minister Nicola Sturgeon bij kabinetsvergaderingen aanwezig is, meldt de krant Financial Times dinsdag. Johnson zou een voorstel van die strekking hebben tegengehouden.
Het voorstel was afkomstig van minister van Kabinetszaken Michael Gove. Zijn bedoeling was om Sturgeon inspraak te geven in het beleid dat voor het gehele Verenigd Koninkrijk geldt, en zo de groei van de populariteit van de nationalistische Schotse premier binnen de perken te houden. Maar Johnson zag het niet zitten dat Sturgeon eventueel als zijn gelijke gezien zou worden, aldus een bron tegen de Financial Times.
Sturgeons partij, de Scottish National Party (SNP) streeft naar een Schotland dat onafhankelijk is van Engeland en het Verenigd Koninkrijk. Met haar ziet 54 procent van de Schotten het ook graag zo, kwam onlangs uit een peiling. In Schotland heerst het beeld dat het semi-autonome land een beter beleid heeft gevoerd tegen de corona-uitbraak dan de rest van het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De speciale rapporteur voor marteling van de Verenigde Naties maakt zich grote zorgen over de honger in Gaza. Er moet zo snel mogelijk hulp worden toegelaten tot het gebied, want de huidige situatie is onnodig en onmenselijk, zegt Alice Jill Edwards in een verklaring.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist af naar Israël, melden Amerikaanse en Israëlische functionarissen aan nieuwssite Axios en persbureau AFP. Hij gaat daar volgens de bronnen in gesprek over de nijpende toestand in de Gazastrook.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat een luchtdropping met hulpgoederen uitvoeren boven Gaza, hebben de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot en minister van Defensie Theo Francken woensdag aangekondigd. Het gaat om een defensievliegtuig met voor 600.000 euro aan voedsel en medisch materiaal.
13 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tienduizenden fans hebben woensdag in Birmingham afscheid genomen van Ozzy Osbourne. De rouwstoet die door het centrum van de stad reed werd begroet met luid gejuich van de aanwezige menigte. Ook gooiden fans bloemen naar de auto's in de rouwstoet.
13 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Vijftien westerse landen hebben opgeroepen Palestina als staat te erkennen. Dit zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot vlak na een internationale conferentie in New York over de tweestatenoplossing voor het conflict tussen Israëli's en Palestijnen.
18 uur geledenTOKIO (ANP/BELGA/AFP) - Japan heeft evacuatiebevelen uitgevaardigd voor meer dan 1,9 miljoen mensen na een zware aardbeving voor het Russische schiereiland Kamtsjatka, die tot een tsunamiwaarschuwing leidde. Er is een tsunami van 1,3 meter waargenomen bij een haven aan de noordoostkust, meldt televisiezender NHK.
20 uur geleden