Johnson wil meer doen voor burgers na verliezen twee zetels
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson wil meer doen voor burgers in Engeland nadat hij twee zetels verloor bij tussentijdse verkiezingen. "We moeten inzien dat we meer moeten doen en dat gaan we ook doen, we blijven ons inzetten om de zorgen van mensen weg te nemen."
"Als overheid moeten we luisteren naar wat de mensen te zeggen hebben, vooral als het gaat om de hoge kosten voor levensonderhoud. Dat is volgens mij voor veel mensen het grootste probleem", aldus Johnson. De premier is op dit moment in Rwanda voor een vergadering van de Gemenebest, maar hij heeft het zetelverlies al wel besproken met de minister van Financiën Rishi Sunak.
De partijvoorzitter van de Conservatieven, Oliver Dowden, stapte vrijdagochtend op na verlies van de zetels in Tiverton-Honiton en Wakefield. Oliver Dowden schreef op Twitter dat "we niet kunnen doorgaan zoals we nu doen". Hij zei dat het niet juist zou zijn om aan te blijven. Een bron binnen de Conservatieve Partij zei dat Johnson verrast werd door het opstappen van Dowden. De premier denkt niet dat er nog meer mensen vertrekken.
Johnson ligt al geruime tijd onder vuur, ook in zijn eigen partij. Hij overleefde recentelijk nipt een vertrouwensstemming vanwege 'partygate', de rel die ontstond na feestjes in de ambtswoning van de premier tijdens de coronalockdown.
Vicepremier Dominic Raab zei dat het zetelverlies komt, doordat er te veel aandacht was voor randzaken. "Ik denk dat we te veel bezig zijn geweest met partygate en interne aangelegenheden, maar we moeten ons richten op de prioriteiten van de mensen", aldus Raab tegen de BBC.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.
5 minuten geledenBAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.
18 minuten geledenKABUL (ANP/AFP/DPA) - Afghaanse autoriteiten stellen dat er zeker 400 mensen zijn omgekomen na een luchtaanval op een ziekenhuis in hoofdstad Kabul. In een bericht op X meldt Taliban-woordvoerder Hamdullah Fitrat dat naast de honderden doden ook zeker 250 mensen gewond zijn geraakt bij de Pakistaanse luchtaanval. Pakistan ontkent een ziekenhuis te hebben getroffen.
30 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben in de nacht van maandag op dinsdag het luchtruim tijdelijk gesloten, meldt de lokale luchtvaartautoriteit. Het ministerie van Defensie van het land meldde eerder in de nacht dat de luchtafweer was ingeschakeld vanwege inkomende raketten en drones uit Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft in onderhandelingen met Cuba laten weten dat de president van het land, Miguel Díaz-Canel, op moet stappen. Dat melden vier bronnen met kennis van die gesprekken aan The New York Times.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt de oorlog tegen Iran een "historisch keerpunt". Volgens het Israëlische staatshoofd, dat in de praktijk een vooral ceremoniële rol heeft, moet het Westen "iedere poging om Hezbollah uit te roeien steunen", zegt hij in een interview met persbureau AFP. "Ze moeten begrijpen dat als je iets wilt bereiken, je soms een oorlog moet winnen."
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In de oorlog tegen Iran zijn circa 200 Amerikaanse militairen gewond geraakt. Dat meldt een woordvoerder van de Amerikaanse strijdmacht. Meer dan 180 van hen zouden inmiddels weer hersteld zijn, tien van hen zijn nog "ernstig gewond", aldus de zegsman.
4 uur geleden