Johnson wil meer doen voor burgers na verliezen twee zetels
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson wil meer doen voor burgers in Engeland nadat hij twee zetels verloor bij tussentijdse verkiezingen. "We moeten inzien dat we meer moeten doen en dat gaan we ook doen, we blijven ons inzetten om de zorgen van mensen weg te nemen."
"Als overheid moeten we luisteren naar wat de mensen te zeggen hebben, vooral als het gaat om de hoge kosten voor levensonderhoud. Dat is volgens mij voor veel mensen het grootste probleem", aldus Johnson. De premier is op dit moment in Rwanda voor een vergadering van de Gemenebest, maar hij heeft het zetelverlies al wel besproken met de minister van Financiën Rishi Sunak.
De partijvoorzitter van de Conservatieven, Oliver Dowden, stapte vrijdagochtend op na verlies van de zetels in Tiverton-Honiton en Wakefield. Oliver Dowden schreef op Twitter dat "we niet kunnen doorgaan zoals we nu doen". Hij zei dat het niet juist zou zijn om aan te blijven. Een bron binnen de Conservatieve Partij zei dat Johnson verrast werd door het opstappen van Dowden. De premier denkt niet dat er nog meer mensen vertrekken.
Johnson ligt al geruime tijd onder vuur, ook in zijn eigen partij. Hij overleefde recentelijk nipt een vertrouwensstemming vanwege 'partygate', de rel die ontstond na feestjes in de ambtswoning van de premier tijdens de coronalockdown.
Vicepremier Dominic Raab zei dat het zetelverlies komt, doordat er te veel aandacht was voor randzaken. "Ik denk dat we te veel bezig zijn geweest met partygate en interne aangelegenheden, maar we moeten ons richten op de prioriteiten van de mensen", aldus Raab tegen de BBC.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van diverse EU-landen hopen op een nieuwe wind in Europa zodra de huidige Hongaarse premier Viktor Orbán na diens verkiezingsnederlaag is vertrokken. "We zagen de regering onder Orbán bewust gebruikmaken van het blokkeren en chanteren van Europese gezamenlijke actie", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) voor een overleg in Luxemburg met zijn EU-collega's. De CDA'er hoopt dat dit verandert onder Orbáns opvolger Péter Magyar.
58 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Het team dat zich aan de Noord-Duitse kust inzet voor de bultrugwalvis Timmy die daar eind maart is gestrand, heeft last van vermoeidheid. Walter Gunz, medeoprichter van het team en medefinancier van MediaMarkt, zei dat hij de afgelopen acht dagen drie tot vier uur per nacht heeft geslapen. "We zijn ten einde raad", aldus Gunz. Maar hij verzekert dat het werk doorgaat.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat er woensdag "een aantal positieve beslissingen" wordt genomen over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. "Oekraïne heeft deze lening echt nodig. En het is ook een teken dat Rusland Oekraïne niet kan overleven", zei Kallas dinsdag bij aankomst in Luxemburg. Daar vergaderen de EU-ministers van Buitenlandse Zaken over onder meer de situatie in Oekraïne.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De EU moet maatregelen tegen Israël nemen, vindt de Spaanse minister José Manuel Albares Bueno (Buitenlandse Zaken) dinsdag. Als de EU dat niet doet, verliest zij haar geloofwaardigheid, zei hij in Luxemburg voor de start van de vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De minister vindt dat het associatieverdrag met Israël moet worden opgeschort.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Hongarije overtreedt artikel 2 van het Verdrag van de Europese Unie met een wet die lhbti-personen "stigmatiseert en marginaliseert", concludeert het Europees Hof van Justitie. De Europese Commissie spande de zaak aan nadat Hongarije vorig jaar een wet had aangenomen die de toegang tot lhbti-content verbiedt of beperkt.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het kantoor van de Britse premier Keir Starmer heeft druk gezet op de screening van Peter Mandelson. Dat heeft topambtenaar Olly Robbins gezegd tegen het Britse parlement. Volgens Robbins, die vorige week werd ontslagen vanwege de zaak, moest de screening zo snel mogelijk worden afgerond.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Iraanse strijdkrachten zullen direct reageren bij "hernieuwde vijandelijkheden van tegenstanders", zegt de Iraanse commandant Ali Abdollahi tegen het Iraanse persbureau Tasnim. Een eerder gesloten bestand met de Verenigde Staten loopt naar verwachting woensdag af.
3 uur geleden