Johnson wil meer doen voor burgers na verliezen twee zetels
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson wil meer doen voor burgers in Engeland nadat hij twee zetels verloor bij tussentijdse verkiezingen. "We moeten inzien dat we meer moeten doen en dat gaan we ook doen, we blijven ons inzetten om de zorgen van mensen weg te nemen."
"Als overheid moeten we luisteren naar wat de mensen te zeggen hebben, vooral als het gaat om de hoge kosten voor levensonderhoud. Dat is volgens mij voor veel mensen het grootste probleem", aldus Johnson. De premier is op dit moment in Rwanda voor een vergadering van de Gemenebest, maar hij heeft het zetelverlies al wel besproken met de minister van Financiën Rishi Sunak.
De partijvoorzitter van de Conservatieven, Oliver Dowden, stapte vrijdagochtend op na verlies van de zetels in Tiverton-Honiton en Wakefield. Oliver Dowden schreef op Twitter dat "we niet kunnen doorgaan zoals we nu doen". Hij zei dat het niet juist zou zijn om aan te blijven. Een bron binnen de Conservatieve Partij zei dat Johnson verrast werd door het opstappen van Dowden. De premier denkt niet dat er nog meer mensen vertrekken.
Johnson ligt al geruime tijd onder vuur, ook in zijn eigen partij. Hij overleefde recentelijk nipt een vertrouwensstemming vanwege 'partygate', de rel die ontstond na feestjes in de ambtswoning van de premier tijdens de coronalockdown.
Vicepremier Dominic Raab zei dat het zetelverlies komt, doordat er te veel aandacht was voor randzaken. "Ik denk dat we te veel bezig zijn geweest met partygate en interne aangelegenheden, maar we moeten ons richten op de prioriteiten van de mensen", aldus Raab tegen de BBC.
Meer uit Buitenland
LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
7 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
10 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
10 uur geledenMANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.
12 uur geleden