Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson wil meer doen voor burgers na verliezen twee zetels

Johnson wil meer doen voor burgers na verliezen twee zetels

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson wil meer doen voor burgers in Engeland nadat hij twee zetels verloor bij tussentijdse verkiezingen. "We moeten inzien dat we meer moeten doen en dat gaan we ook doen, we blijven ons inzetten om de zorgen van mensen weg te nemen."

"Als overheid moeten we luisteren naar wat de mensen te zeggen hebben, vooral als het gaat om de hoge kosten voor levensonderhoud. Dat is volgens mij voor veel mensen het grootste probleem", aldus Johnson. De premier is op dit moment in Rwanda voor een vergadering van de Gemenebest, maar hij heeft het zetelverlies al wel besproken met de minister van Financiën Rishi Sunak.

De partijvoorzitter van de Conservatieven, Oliver Dowden, stapte vrijdagochtend op na verlies van de zetels in Tiverton-Honiton en Wakefield. Oliver Dowden schreef op Twitter dat "we niet kunnen doorgaan zoals we nu doen". Hij zei dat het niet juist zou zijn om aan te blijven. Een bron binnen de Conservatieve Partij zei dat Johnson verrast werd door het opstappen van Dowden. De premier denkt niet dat er nog meer mensen vertrekken.

Johnson ligt al geruime tijd onder vuur, ook in zijn eigen partij. Hij overleefde recentelijk nipt een vertrouwensstemming vanwege 'partygate', de rel die ontstond na feestjes in de ambtswoning van de premier tijdens de coronalockdown.

Vicepremier Dominic Raab zei dat het zetelverlies komt, doordat er te veel aandacht was voor randzaken. "Ik denk dat we te veel bezig zijn geweest met partygate en interne aangelegenheden, maar we moeten ons richten op de prioriteiten van de mensen", aldus Raab tegen de BBC.

Meer uit Buitenland

Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

1 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

1 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

1 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

3 uur geleden
Massale demonstratie in Belgrado tegen regering

BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.

5 uur geleden
Rode Kruis meldt dood drie vrijwilligers, waarschijnlijk ebola

RWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.

6 uur geleden
Doden gemeld in Gaza en Zuid-Libanon door Israëlische aanvallen

GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.

9 uur geleden