Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson wil exportverbod vaccins voorkomen en belt EU-leiders

Johnson wil exportverbod vaccins voorkomen en belt EU-leiders

LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson probeert te voorkomen dat de EU de export van coronavaccins naar zijn land aan banden legt. Hij belt ook de komende dagen met EU-leiders en zal naar verwachting proberen zijn collega's over te halen zo'n voorstel met een veto te blokkeren, bericht de BBC.

De EU houdt later deze week een top waarop mogelijk een exportverbod van het vaccin van AstraZeneca aan de orde komt. Het ergert Brussel dat die farmaceut minder vaccins kan leveren dan eerder was afgesproken. Er is volgens ingewijden onder meer discussie ontstaan over de Halix-fabriek in Leiden, die nog niet op de lijst staat van goedgekeurde leveranciers voor de Europese markt.

Door het uitblijven van die toestemming kunnen de vaccins uit de Leidse fabriek nog niet worden gebruikt in de EU. AstraZeneca verwacht volgens een intern document dat is ingezien door persbureau Reuters dat de EU op 25 maart groen licht geeft voor het gebruik van in Leiden geproduceerde middelen. Het is onduidelijk hoeveel vaccins op dit moment liggen opgeslagen in de fabriek.

Johnson heeft volgens bronnen van de krant Financial Times al gebeld met een aantal regeringsleiders om een exportverbod te voorkomen. Het zou onder meer gaan om premier Mark Rutte en zijn Belgische collega Alexander De Croo. Ook de leiders van Frankrijk en Duitsland kunnen volgens bronnen waarschijnlijk een telefoontje verwachten in de aanloop naar de EU-top, die donderdag begint.

Meer uit Gezond

Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiƫnten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

5 dagen geleden
Europese gezondheidsdienst waarschuwt voor ziekmakende muggen

BRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.

6 dagen geleden
Voorlopig nog geen toename aantal gevallen mazelen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
Ook gegevens van gedetineerden gestolen bij dataroof lab

DEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiƫle Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

2 weken geleden
VS overweegt coronaprik voor jongste kinderen te stoppen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.

2 weken geleden
Datadiefstal laboratorium betreft vooral gegevens uit 2022-2025

RIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.

2 weken geleden
Beveiliger: datadiefstal lab treft ook andere zorginstellingen

UTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.

2 weken geleden