Johnson: We lopen amper twee of drie weken achter op Italië
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië loopt qua verspreiding van het nieuwe coronavirus slechts "twee of drie weken" achter op Italië. Dat zegt de Britse premier Boris Johnson zondag in verschillende landelijke kranten.
Volgens Johnson is het mogelijk dat de nationale gezondheidsdienst NHS overbelast raakt door het virus.
"Tenzij we samenwerken, tenzij we de heroïsche en collectieve nationale inspanning leveren om de verspreiding te vertragen, dan is het maar al te waarschijnlijk dat onze eigen NHS op dezelfde manier overweldigd zal worden", zei Johnson, refererend naar de situatie in Italië.
In het Verenigd Koninkrijk zijn ruim 5000 duizend gevallen van het coronavirus bekend en 233 patiënten overleden. Sinds vrijdagavond zijn alle cafés, theaters en andere uitgaansgelegenheden in het land dicht om het virus beter te kunnen bestrijden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
5 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
3 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
3 uur geleden