Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson: Voorlopig geen normalisering banden met Moskou

Johnson: Voorlopig geen normalisering banden met Moskou

BERLIJN (ANP) - De Britse regering zal haar relatie met Rusland pas weer normaliseren als Moskou stopt met "destabiliserende activiteiten" die de internationale veiligheid ondermijnen. Dat heeft de Britse premier Boris Johnson zondag tegen de Russische president Vladimir Poetin gezegd, verklaarde een woordvoerder van Johnson.

Beide regeringsleiders ontmoetten elkaar in de kantlijn van de Libië-top in Berlijn. Wereldleiders zijn daar bijeen in de hoop een wapenstilstand te bereiken in de Libische burgeroorlog.

De banden tussen Londen en Moskou zijn gespannen sinds de vergiftiging van de voormalige Russische spion Sergej Skripal en zijn dochter Julia in maart 2018 in het Britse Salisbury. De aanslag gebeurde met het vroeger in de Sovjet-Unie ontwikkelde gifgas novitsjok. Rusland wijst elke verantwoordelijkheid voor het incident af.

Johnson stipte aan dat het Britse standpunt over 'Salisbury' onveranderd is. "Een nietsontziende, schaamteloze poging om onschuldige mensen op Brits grondgebied te vermoorden", stelde de premier in het gesprek. "Een dergelijke aanval mag niet worden herhaald."

Meer uit Buitenland

DNA van dezelfde man in twee Belgische zaken dode kinderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.

7 minuten geleden
Moeder Navalny wil gerechtigheid voor vergiftigde zoon

MOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.

46 minuten geleden
Duitsland vindt dat Frankrijk niet genoeg uitgeeft aan defensie

BERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.

1 uur geleden
Zeldzame Pokémonkaart levert 16,5 miljoen dollar op

RUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.

1 uur geleden
Duitsland verlengt grenscontroles met halfjaar

BERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de controles aan de grenzen met zes maanden verlengen, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt tegen de krant Bild. Dat betekent dat ook bij de grens met Nederland tot en met september willekeurige controles zullen plaatsvinden.

1 uur geleden
Trein in Zwitserland ontspoord na lawine

GOPPENSTEIN (ANP) - Bij het Zwitserse dorp Goppenstein is maandag een trein ontspoord, nadat er een lawine was geweest. De politie gaat uit van meerdere gewonden, meldt de Zwitserse nieuwssite 20 Minuten.

1 uur geleden
FT: leden Wagner Groep richten zich nu op sabotage in Europa

MOSKOU (ANP) - Leden van de voormalige Russische Wagner Groep houden zich tegenwoordig vooral bezig met sabotage in Europese landen, schrijft zakenkrant Financial Times. Westerse inlichtingenfunctionarissen zeggen tegen de Britse krant dat Rusland het netwerk van Wagner gebruikt om mensen te rekruteren die operaties op NAVO-grondgebied kunnen uitvoeren.

1 uur geleden