Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson: VK wil 13 miljard euro in groene projecten steken

Johnson: VK wil 13 miljard euro in groene projecten steken

LONDEN (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk wil tot in 2030 12 miljard pond (zo'n 13,4 miljard euro) in groene projecten investeren. Premier Boris Johnson komt woensdag met een tienpuntenplan dat ervoor moet zorgen dat het land na de EU-uittreding binnen enkele decennia klimaatneutraal wordt. "Ook nu dit jaar anders is verlopen dan aanvankelijk was verwacht, ben ik onze ambitieuze plannen niet uit het oog verloren", aldus Johnson.

De kern van het verduurzamingsplan draait om elektrisch vervoer en de bouw van windmolenparken in zee. De investeringen moeten in verschillende branches tot een kwart miljoen extra "groene" banen leiden, vooral ver buiten Londen. Johnson noemt zijn plannen voor verduurzaming een "groene industriële revolutie".

De regering wil zo ook de regionale verschillen in levensstandaard rechttrekken. De levensstandaard is in het noorden van het Verenigd Koninkrijk beduidend lager dan in het zuiden.

Subsidies

Vanaf het jaar 2030 is de verkoop van nieuwe diesel- en benzinevoertuigen verboden. De verkoop van hybride auto's blijft tot 2035 toegestaan. Johnson hoopt zo de Britse industrie voor elektrische auto's aan te zwengelen.

Voor de oplaadinfrastructuur is binnen het plan zo'n 1,3 miljard pond uitgetrokken. De pot voor subsidies die Britten moeten overtuigen om een milieuvriendelijke auto aan te schaffen, bevat bijna 600 miljoen pond.

Groene staatsobligaties

Daarnaast komen er projecten voor de opslag van CO2 en het gebruik van waterstof om bijvoorbeeld woningen te verwarmen. De Britse industrie verwelkomde de plannen en zei dat deze veel investeringsmogelijkheden in het gehele land kunnen aanjagen.

Het geld voor de plannen moet onder meer worden opgehaald via 'groene' staatsobligaties, leningen die uitsluitend worden gebruikt voor investeringen in duurzame projecten. De Britse minister van Financiën Rishi Sunak heeft gezegd dat het Verenigd Koninkrijk een "wereldleider" moet worden op het gebied van groene financiering.

Meer uit Financieel

AEX zakt door aanhoudende oorlog tegen Iran, olie opnieuw duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.

41 minuten geleden
Air France vliegt tot en met donderdag niet op het Midden-Oosten

PARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.

1 uur geleden
Europese gasprijs opnieuw flink omhoog door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.

1 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea hard omlaag door onrust Midden-Oosten

TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.

1 uur geleden
TUI-baas denkt dat ophalen gestrande klanten enkele dagen duurt

HANNOVER (ANP/DPA) - De topman van TUI rekent erop dat het enkele dagen duurt voordat klanten van het Duitse reisconcern die vastzitten in het Midden-Oosten zijn teruggebracht. Dat zei bestuursvoorzitter Sebastian Ebel in gesprek met nieuwszender n-tv. Het plan is om reizigers met partnermaatschappijen als Emirates, Qatar Airways en Etihad naar Duitsland te halen.

1 uur geleden
Inflatie kan fors stijgen bij langdurige oorlog Iran, zegt ECB

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden
Schade aan Amazon-datacenters gevolg van droneaanvallen

SEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.

2 uur geleden