Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson: Verenigd Koninkrijk is over piek coronavirus heen

Johnson: Verenigd Koninkrijk is over piek coronavirus heen

LONDEN (ANP/RTR) - Volgens de Britse premier Boris Johnson is zijn land over de piek van de coronacrisis heen. Hij zei dat donderdag tijdens zijn eerste persconferentie sinds zijn eigen besmetting met het virus. Hij kondigde meteen aan komende week met een uitgebreid plan te komen om de economie weer op gang brengen na de lockdown.

"Ik kan vandaag voor het eerst bevestigen dat we de piek van de ziekte gehad hebben", aldus Johnson. "We zijn voorbij de piek en zitten in een dalende trend, en we hebben veel redenen om hoopvol te zijn voor de langere termijn."

De Britse premier verklaarde dat zijn land de juiste maatregelen heeft genomen om het virus aan te pakken. "Ik denk zeker dat we globaal gesproken kunnen zeggen dat we het juiste hebben gedaan", aldus Johnson. Eerder was er veel kritiek op de Britse regering omdat er te laat zou zijn ingegrepen.

Johnson maakte ook bekend dat het dodental inmiddels is gestegen tot 26.771. Persbureau Reuters corrigeerde een eerder vermeld getal. Het aantal doden steeg daarmee met 674.

Meer uit Buitenland

Nieuwe beelden van ICE-agent tonen schietpartij Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.

10 minuten geleden
Trump wil deal Groenland op 'makkelijke of moeilijke manier'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.

14 minuten geleden
Interim-leider Venezuela: bestrijden agressie VS met diplomatie

CARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.

2 uur geleden
Iraniërs blijven demonstreren, Teheran geeft VS de schuld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.

2 uur geleden
Amnesty: internetblokkade Iran is ernstige mensenrechtenschending

LONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.

5 uur geleden
Oppositieleider Venezuela wil erkenning als verkiezingswinnaar

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.

6 uur geleden
Rubio bespreekt 'belang arctische veiligheid' met NAVO-chef Rutte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.

6 uur geleden