Johnson: Verenigd Koninkrijk is over piek coronavirus heen
LONDEN (ANP/RTR) - Volgens de Britse premier Boris Johnson is zijn land over de piek van de coronacrisis heen. Hij zei dat donderdag tijdens zijn eerste persconferentie sinds zijn eigen besmetting met het virus. Hij kondigde meteen aan komende week met een uitgebreid plan te komen om de economie weer op gang brengen na de lockdown.
"Ik kan vandaag voor het eerst bevestigen dat we de piek van de ziekte gehad hebben", aldus Johnson. "We zijn voorbij de piek en zitten in een dalende trend, en we hebben veel redenen om hoopvol te zijn voor de langere termijn."
De Britse premier verklaarde dat zijn land de juiste maatregelen heeft genomen om het virus aan te pakken. "Ik denk zeker dat we globaal gesproken kunnen zeggen dat we het juiste hebben gedaan", aldus Johnson. Eerder was er veel kritiek op de Britse regering omdat er te laat zou zijn ingegrepen.
Johnson maakte ook bekend dat het dodental inmiddels is gestegen tot 26.771. Persbureau Reuters corrigeerde een eerder vermeld getal. Het aantal doden steeg daarmee met 674.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
4 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
8 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
8 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
10 uur geleden