Johnson: Verenigd Koninkrijk is over piek coronavirus heen
LONDEN (ANP/RTR) - Volgens de Britse premier Boris Johnson is zijn land over de piek van de coronacrisis heen. Hij zei dat donderdag tijdens zijn eerste persconferentie sinds zijn eigen besmetting met het virus. Hij kondigde meteen aan komende week met een uitgebreid plan te komen om de economie weer op gang brengen na de lockdown.
"Ik kan vandaag voor het eerst bevestigen dat we de piek van de ziekte gehad hebben", aldus Johnson. "We zijn voorbij de piek en zitten in een dalende trend, en we hebben veel redenen om hoopvol te zijn voor de langere termijn."
De Britse premier verklaarde dat zijn land de juiste maatregelen heeft genomen om het virus aan te pakken. "Ik denk zeker dat we globaal gesproken kunnen zeggen dat we het juiste hebben gedaan", aldus Johnson. Eerder was er veel kritiek op de Britse regering omdat er te laat zou zijn ingegrepen.
Johnson maakte ook bekend dat het dodental inmiddels is gestegen tot 26.771. Persbureau Reuters corrigeerde een eerder vermeld getal. Het aantal doden steeg daarmee met 674.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.
56 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.
58 minuten geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
6 uur geleden