Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson verder onder vuur na deelname aan kerstquiz

Johnson verder onder vuur na deelname aan kerstquiz

LONDEN (ANP) - Britse media hebben een foto achterhaald waarop te zien is dat de Britse premier Boris Johnson deelneemt aan een kerstquiz. Dat was op 15 december vorig jaar, enkele dagen voor de geruchtmakende kerstborrel die Johnsons medewerkers zouden hebben gehouden in het kantoor van de premier op Downing Street 10.

Volgens Britse media heeft Johnson tijdens de kerstquiz de toen geldende coronaregels mogelijk overtreden. Op de foto, die The Sunday Mirror als eerste publiceerde, is de premier in zijn kantoor te zien met twee medewerkers. Een van hen heeft een glittersjaal om en de ander draagt vermoedelijk een kerstmuts. Het was op dat moment verboden om binnenshuis met meerdere mensen uit verschillende huishoudens samen te komen. Ook was de richtlijn destijds om geen kerstfeestjes en -etentjes te houden.

Een woordvoerder van Johnson laat in reactie op de foto weten dat het ging om een virtuele quiz en dat de premier "kortstondig" daaraan deelnam. Ook geeft hij aan dat medewerkers van Johnson destijds vaak op zijn kantoor aanwezig moesten zijn om te werken aan het coronabeleid. "Dus degenen die in het kantoor voor hun werk aanwezig waren, hebben mogelijk virtueel vanaf hun bureau (aan de quiz) deelgenomen."

Onvoldoende

Maar Labour-kopstuk Angela Rayner vindt de uitleg onvoldoende. Volgens haar is Johnson niet geschikt om het land te leiden. Ze wijst ook op de vermeende kerstborrel die op 18 december 2020 tegen de coronaregels in zou zijn gehouden op Downing Street 10 en twee andere vermeende samenkomsten. Over de borrel is de laatste dagen veel te doen geweest, nadat er beelden waren uitgelekt waarin Johnsons medewerkers grappen maken over een kerstfeest.

Adviseur Allegra Stratton, ex-woordvoerder en een vertrouweling van Johnson, was te zien in de video en stapte woensdag op. De premier heeft zijn excuses aangeboden voor de video, maar ontkent dat er een kerstfeest heeft plaatsgevonden. Hij heeft wel een onderzoek ingesteld naar de vermeende bijeenkomsten.

Meer uit Buitenland

UNICEF: ruim 120 kinderen gedood en 360.000 ontheemd in Libanon

BEIROET/GENÈVE (ANP) - Als gevolg van de Israëlische aanvallen op Libanon zijn 121 kinderen gedood en bijna 400 kinderen gewond geraakt, meldt UNICEF. Onder de meer dan een miljoen ontheemden in Libanon zijn volgens de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties 363.374 kinderen.

9 minuten geleden
Ook Oostenrijk komt met verbod op sociale media voor jongeren

WENEN (ANP/AFP/RTR) - De regering van Oostenrijk wil het gebruik van sociale media door jongeren aan banden gaan leggen. "Oostenrijk voert een verplichte minimumleeftijd van 14 jaar in voor het gebruik van sociale mediaplatforms", maakte onderminister van Digitalisering Alexander Pröll bekend op een gezamenlijke persconferentie met leden van coalitiepartijen.

36 minuten geleden
Moskou spreekt beschuldigingen tegen over hulp aan Iran

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft tegengesproken dat het Iran met militaire informatie helpt bij aanvallen op Amerikaanse doelen in het Midden-Oosten. "Wij hebben Iran van bepaalde soorten militair materieel voorzien, maar wij accepteren de beschuldiging niet dat we Iran helpen met inlichtingen", verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met de Franse televisie.

1 uur geleden
VN eisen gerechtigheid na dodelijke aanval op school in Iran

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft aangedrongen op gerechtigheid na de dodelijke aanval op een school in Iran. "Welke geschillen landen ook mogen hebben, we kunnen het er allemaal over eens zijn dat ze niet opgelost worden door schoolkinderen te doden", verklaarde Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.

1 uur geleden
Senaat VS na chaos op luchthavens voor einde shutdown ministerie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel aangenomen over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. De afgelopen weken kregen door politieke onenigheid over dat departement tienduizenden beveiligers van transportveiligheidsdienst TSA en andere overheidsmedewerkers niet betaald. Door de zogenoemde shutdown ontstond chaos op luchthavens, waar volgens de autoriteiten sprake was van historisch lange wachttijden.

2 uur geleden
Iran bedreigt hotels waar Amerikaanse militairen verblijven

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft weer hotels in de Golfstaten bedreigd waar Amerikaanse militairen verblijven. "Als alle Amerikanen in een hotel gaan zitten, dan wordt dat hotel Amerikaans en doelwit", aldus legerwoordvoerder Abolfazl Shekarchi. We kunnen niet enkel toekijken, "we moeten overal toeslaan waar ze zich bevinden", zegt hij.

2 uur geleden
Duitse buitenlandminister verwacht snel gesprek tussen Iran en VS

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.

3 uur geleden