Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson: te vroeg voor parlementair onderzoek naar 'partygate'

Johnson: te vroeg voor parlementair onderzoek naar 'partygate'

AHMEDABAD (ANP/RTR/AFP) - De Britse premier Boris Johnson vindt het te vroeg voor een parlementair onderzoek naar hem over 'partygate'. Eerst moet het onderzoek van de politie zijn afgerond, zei hij tijdens een werkbezoek aan India.

Het Lagerhuis stemt donderdag over het instellen van een onderzoek naar de vermeende misleiding van Johnson over het schandaal rond feestjes van overheidspersoneel tijdens lockdowns. De kans is groot dat het voorstel, een initiatief van oppositiepartij Labour, het niet zal halen. Daarvoor moeten veel leden van Johnsons partij, die in het Lagerhuis een ruime meerderheid heeft, zich tegen hun leider keren.

Een deel van de 'partygate'-beschuldigingen wordt onderzocht door de politie. In het lopende onderzoek zijn al tientallen boetes uitgedeeld, aan onder anderen de premier en minister Rishi Sunak van Financiën. Johnson heeft zijn excuses aangeboden, maar stelt dat hij het parlement niet bewust heeft misleid en is niet van plan op te stappen.

Mocht het voorstel het wel halen, dan zal een commissie bestaande uit zeven parlementsleden onderzoek doen en sancties kunnen aanbevelen, zoals een verontschuldiging, een schorsing of zelfs een verwijdering van Johnson uit het Lagerhuis.

Meer uit Buitenland

Schoenen hoeven niet meer uit bij controles op luchthavens VS

ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse beveiligingsdienst TSA, die op vliegvelden de veiligheidschecks uitvoert, verplicht reizigers niet langer hun schoenen uit te doen tijdens veiligheidscontroles op Amerikaanse luchthavens. Dat heeft minister Kristi Noem van Binnenlandse Veiligheid aangekondigd. Daarmee komt een einde aan een impopulair beleid.

2 uur geleden
Bosbrand bij Marseille onder controle, 400 mensen geëvacueerd

MARSEILLE (ANP/DPA) - Een bosbrand bij de Zuid-Franse havenstad Marseille is onder controle, maar nog niet volledig geblust, melden de autoriteiten. Volgens minister Bruno Retailleau van Binnenlandse Zaken was de inzet van meer dan 800 brandweerlieden nodig om een grote ramp te voorkomen. Blusvliegtuigen dropten zo'n 400 ton water vanuit de lucht om de vlammen te doven.

2 uur geleden
Nog ruim 160 vermisten na dodelijke overstromingen in Texas

AUSTIN (ANP) - Meer dan 160 mensen worden nog vermist na de recente overstromingen in de Amerikaanse staat Texas, meldt gouverneur Greg Abbott. De tragedie heeft tot nu toe 109 levens geëist.

2 uur geleden
Aangevallen vrachtschip Rode Zee gezonken, doden op ander schip

SANAA (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat maandag werd aangevallen op de Rode Zee is gezonken, meldt het Britse maritieme beveiligingsbedrijf Ambrey. Het gaat om het Griekse schip Magic Seas, dat vaart onder de Liberiaanse vlag. Bij beschietingen op een ander schip zijn vier doden gevallen.

5 uur geleden
Trump en Netanyahu praten opnieuw over Gaza

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij later op dinsdag opnieuw een ontmoeting heeft met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Volgens Trump gaan ze het "bijna alleen maar" over Gaza hebben. "We moeten dat oplossen."

8 uur geleden
Macron roept in Brits parlement op tot wereldwijde 'order, order'

LONDEN (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens een toespraak in het Britse parlement opgeroepen om het internationaal recht en de wereldorde te beschermen. Hij deed dat door "order, order" te roepen, de bekende woorden waarmee de voorzitters van het Britse Lagerhuis de orde in het parlement bewaren.

10 uur geleden
Israël claimt aanval op 'belangrijk' Hamas-lid in Noord-Libanon

TRIPOLI (ANP/AFP) - De Israëlische luchtmacht zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd op Tripoli, een stad in het noorden van Libanon. Daar zou een "belangrijk" lid van de Palestijnse beweging Hamas hebben gezeten, maar Israël zegt niet om wie het gaat.

11 uur geleden