
Johnson roept kabinet bijeen voor overleg over mogelijke lockdown
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson heeft zaterdag zijn kabinet bijeengeroepen voor overleg over een mogelijk nieuwe lockdown. De BBC meldde dat Johnson daarover zaterdag aan het eind van de middag een persconferentie houdt.
Volgens de BBC zouden er nu extra maatregelen moeten worden genomen om te voorkomen dat het aantal besmettingen en doden door het coronavirus verder oploopt.
The Times meldde dat er mogelijk een lockdown van een maand komt. In die periode zouden alleen essentiële winkels, scholen, universiteiten en kinderdagverblijven open mogen blijven.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - De uitvaart van paus Franciscus vindt zaterdag om 10.00 uur plaats bij de Sint-Pietersbasiliek, meldt het Vaticaan. De Argentijnse paus overleed maandag op 88-jarige leeftijd.
1 uur geledenROME (ANP) - Het lichaam van de overleden paus wordt woensdag om 09.00 uur overgebracht naar de Sint-Pietersbasiliek. Daar kunnen gelovigen afscheid nemen van Franciscus, die maandag op 88-jarige leeftijd overleed.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft condoleances uitgesproken na de dood van paus Franciscus. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat er de afgelopen jaren sprake was van "constructief contact" met de Heilige Stoel.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Het Vaticaan heeft een foto van de overleden paus Franciscus gepubliceerd. Hij ligt in een open kist met een rood gewaad aan en een mijter op en met in de handen een rozenkrans.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zal de uitvaart van paus Franciscus bijwonen. Dat meldt een ingewijde aan persbureau AFP. "Het kantoor van de president wacht op de datum van de uitvaart van de paus en bereidt het bezoek van de president aan Rome voor om afscheid te nemen van de kerkvader."
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - Kardinalen zijn bijeengekomen om de uitvaart van paus Franciscus te regelen. De 88-jarige Argentijn overleed maandag. De begrafenis van de paus is doorgaans vier tot zes dagen na zijn overlijden.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt naar de uitvaart van paus Franciscus te gaan. Het overleden hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk wordt waarschijnlijk later deze week begraven.
2 uur geleden