Johnson roept Engelse team op de cup naar huis te brengen
LONDEN (ANP) - Vlak voor de finale van het EK voetbal heeft het Engelse nationale voetbalteam post gekregen van premier Boris Johnson. "Jullie hebben al geschiedenis geschreven. Jullie hebben Engeland naar de finale van een grote internationale competitie gebracht. Voor de meeste mensen in dit land is dit de eerste keer in hun leven dat dit gebeurt", schreef de minister-president zaterdag.
Zondag speelt Engeland met coach Gareth Southgate de EK-finale tegen Italië in het Londense Wembleystadion. Johnson is er van overtuigd dat de Engelsen winnen. "We hopen of bidden niet alleen. We geloven in jou, Gareth, en in je ongelooflijke team." Hij sloot zijn boodschap af met de woorden: "Namens de hele natie: veel succes, veel plezier en breng hem naar huis!"
De Britse koningin Elizabeth wenste zaterdag het team ook veel succes toe. "Ik wil jullie allemaal mijn felicitaties en die van mijn familie sturen met het bereiken van de finale van de Europese kampioenschappen. Ik stuur mijn goede wensen voor morgen in de hoop dat de geschiedenis niet alleen uw succes zal vastleggen, maar ook de geest, toewijding en trots waarmee u zich heeft gedragen."
Elizabeth overhandigde in 1966 na afloop van de WK-finale tegen West-Duitsland aan de Engelse aanvoerder Bobby Moore de tot nu toe enige trofee die de Engelsen wisten te winnen. "Vijftig jaar geleden had ik het geluk om de wereldbeker aan Bobby Moore te presenteren en zag wat het betekende voor de spelers, het management en het ondersteunend personeel om de finale van een groot internationaal voetbaltoernooi te bereiken en te winnen", schreef de koningin.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB heeft van wereldvoetbalbond FIFA te horen gekregen dat een beroep tegen het opheffen van de schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun niet ontvankelijk wordt verklaard.
14 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB noemt het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun een opmerkelijke beslissing. "We beseffen dat dit voor Belgische spelers, staf en supporters een ingrijpende beslissing is", reageert de Nederlandse voetbalbond. "Tegelijkertijd kennen wij niet alle feiten en de volledige context. Het gaat om een procedure tussen FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond. Daarom verwijzen wij voor een inhoudelijke reactie naar FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond."
1 uur geledenNYON (ANP/BELGA) - De Europese voetbalbond UEFA vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun. Door het herzien van de schorsing kan de aanvaller, die tegen Bosnië en Herzegovina een rode kaart kreeg, alsnog in actie komen tegen België in de achtste finales op het WK voetbal.
2 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - België heeft toestemming gekregen om in beroep te gaan tegen het besluit van de FIFA om de Amerikaan Folarin Balogun niet te schorsen voor het onderlinge duel in de achtste finales van het WK voetbal. Dat meldt sportkrant The Athletic. De aanvaller zou door een rode kaart in de wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina automatisch voor minimaal één duel worden geschorst, maar de tuchtcommissie van de FIFA gaf slechts een voorwaardelijke straf.
4 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - Aanvaller Erling Haaland noemt zijn heldenrol voor Noorwegen op het WK voetbal "onwerkelijk". De 25-jarige spits hielp zondagavond zijn land met twee doelpunten langs Brazilië (2-1) en staat inmiddels op zeven treffers voor het toernooi.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse bondscoach Javier Aguirre stapt op. Dat heeft hij na de uitschakeling van het gastland op het WK voetbal bekendgemaakt. Mexico verloor in de achtste finales met 3-2 van Engeland. Oud-voetballer Rafael Márquez wordt zoals gepland de nieuwe bondscoach van Mexico.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Engeland heeft in de nacht van zondag op maandag een einde gemaakt aan de Mexicaanse hoop op een wereldtitel. Het elftal van Thomas Tuchel versloeg het gastland in het Mexico City Stadium met 3-2. Jude Bellingham en Harry Kane scoorden voor de Engelsen, die vanaf de 54e minuut in de tweede helft met tien man speelden. Engeland speelt in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Noorwegen.
10 uur geleden