Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson roept Engelse team op de cup naar huis te brengen

Johnson roept Engelse team op de cup naar huis te brengen

LONDEN (ANP) - Vlak voor de finale van het EK voetbal heeft het Engelse nationale voetbalteam post gekregen van premier Boris Johnson. "Jullie hebben al geschiedenis geschreven. Jullie hebben Engeland naar de finale van een grote internationale competitie gebracht. Voor de meeste mensen in dit land is dit de eerste keer in hun leven dat dit gebeurt", schreef de minister-president zaterdag.

Zondag speelt Engeland met coach Gareth Southgate de EK-finale tegen Italië in het Londense Wembleystadion. Johnson is er van overtuigd dat de Engelsen winnen. "We hopen of bidden niet alleen. We geloven in jou, Gareth, en in je ongelooflijke team." Hij sloot zijn boodschap af met de woorden: "Namens de hele natie: veel succes, veel plezier en breng hem naar huis!"

De Britse koningin Elizabeth wenste zaterdag het team ook veel succes toe. "Ik wil jullie allemaal mijn felicitaties en die van mijn familie sturen met het bereiken van de finale van de Europese kampioenschappen. Ik stuur mijn goede wensen voor morgen in de hoop dat de geschiedenis niet alleen uw succes zal vastleggen, maar ook de geest, toewijding en trots waarmee u zich heeft gedragen."

Elizabeth overhandigde in 1966 na afloop van de WK-finale tegen West-Duitsland aan de Engelse aanvoerder Bobby Moore de tot nu toe enige trofee die de Engelsen wisten te winnen. "Vijftig jaar geleden had ik het geluk om de wereldbeker aan Bobby Moore te presenteren en zag wat het betekende voor de spelers, het management en het ondersteunend personeel om de finale van een groot internationaal voetbaltoernooi te bereiken en te winnen", schreef de koningin.

Meer uit Voetbal

PSV verslaat Excelsior met klein verschil in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft de eerste competitiezege van het nieuwe seizoen binnen. De titelverdediger uit Eindhoven won de uitwedstrijd tegen Excelsior (1-2), na een teleurstellend gelijkspel vorige week in het thuisduel met Fortuna Sittard (2-2).

6 minuten geleden
AZ vervolgt veelbelovende start van seizoen met zege in Utrecht

UTRECHT (ANP) - AZ is het seizoen voortvarend begonnen. De winnaar van de Johan Cruijff Schaal won ook de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-4), na een zege vorig weekend voor eigen publiek op ADO Den Haag (2-0).

53 minuten geleden
NEC laat Willem II na rust kansloos in Tilburg

TILBURG (ANP) - NEC heeft in de tweede helft ver afstand genomen van Willem II in Tilburg (1-4). De club kan zich nu richten op de thuiswedstrijd van woensdag tegen Bodø/Glimt in de play-offs van de Champions League.

3 uur geleden
PSG neemt wereldkampioen Torres over van FC Barcelona

PARIJS (ANP) - Ferran Torres maakt de overstap van FC Barcelona naar Paris Saint-Germain. Dat hebben beide clubs zaterdag bekendgemaakt. De 26-jarige aanvaller, die deze zomer met Spanje wereldkampioen werd, heeft in Parijs getekend tot 2031.

10 uur geleden
Sparta boekt bij Telstar eerste seizoenszege

VELSEN (ANP) - Sparta Rotterdam heeft bij Telstar de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Rogier Meijer won in Velsen met 3-1. Marvin Young, Nökkvi Thórisson en Robin van Cruijsen scoorden voor Sparta. Abdelnour Soualhia maakte een doelpunt voor Telstar.

1 dag geleden
PSV voorlopig zonder aanvaller Pléa

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan voorlopig niet beschikken over aanvaller Alassane Pléa. De Franse spits viel vrijdag op de training uit met een blessure. Medisch onderzoek heeft uitgewezen dat de 33-jarige aanvaller in elk geval tot de komende interlandperiode eind september niet in actie kan komen in wedstrijden.

1 dag geleden
Amazon-oprichter Jeff Bezos neemt minderheidsbelang in Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Amazon-oprichter Jeff Bezos heeft een minderheidsbelang genomen in de Britse voetbalclub Liverpool FC. Hoeveel geld de steenrijke zakenman precies in de club steekt, is niet bekend. De huidige eigenaren blijven sowieso meerderheidseigenaren en Bezos krijgt het niet voor het zeggen bij de twintigvoudig Engels kampioen.

1 dag geleden