Johnson roept Engelse team op de cup naar huis te brengen
LONDEN (ANP) - Vlak voor de finale van het EK voetbal heeft het Engelse nationale voetbalteam post gekregen van premier Boris Johnson. "Jullie hebben al geschiedenis geschreven. Jullie hebben Engeland naar de finale van een grote internationale competitie gebracht. Voor de meeste mensen in dit land is dit de eerste keer in hun leven dat dit gebeurt", schreef de minister-president zaterdag.
Zondag speelt Engeland met coach Gareth Southgate de EK-finale tegen Italië in het Londense Wembleystadion. Johnson is er van overtuigd dat de Engelsen winnen. "We hopen of bidden niet alleen. We geloven in jou, Gareth, en in je ongelooflijke team." Hij sloot zijn boodschap af met de woorden: "Namens de hele natie: veel succes, veel plezier en breng hem naar huis!"
De Britse koningin Elizabeth wenste zaterdag het team ook veel succes toe. "Ik wil jullie allemaal mijn felicitaties en die van mijn familie sturen met het bereiken van de finale van de Europese kampioenschappen. Ik stuur mijn goede wensen voor morgen in de hoop dat de geschiedenis niet alleen uw succes zal vastleggen, maar ook de geest, toewijding en trots waarmee u zich heeft gedragen."
Elizabeth overhandigde in 1966 na afloop van de WK-finale tegen West-Duitsland aan de Engelse aanvoerder Bobby Moore de tot nu toe enige trofee die de Engelsen wisten te winnen. "Vijftig jaar geleden had ik het geluk om de wereldbeker aan Bobby Moore te presenteren en zag wat het betekende voor de spelers, het management en het ondersteunend personeel om de finale van een groot internationaal voetbaltoernooi te bereiken en te winnen", schreef de koningin.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/BELGA) - Sergio Busquets keert terug naar FC Barcelona. De voormalige middenvelder van de Catalanen wordt assistent-trainer bij Barcelona B, maakte de Spaanse kampioen maandag bekend.
19 minuten geledenCAGLIARI (ANP/DPA) - Cagliari-aanvaller Yael Trepy ligt op de intensive care van een ziekenhuis in de Italiaanse stad Sassari. Dat meldt de Serie A-club maandag op haar site. Volgens verschillende Italiaanse media, waaronder La Gazzetta dello Sport, was de 20-jarige Franse voetballer afgelopen weekend betrokken bij een ongeluk in een zwembad.
2 uur geledenLENS (ANP) - RC Lens heeft Paris Saint-Germain verslagen in de strijd om de Trophée des Champions, de Franse supercup. De Franse bekerwinnaar won in het eigen stadion met 1-0 van de landskampioen.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Robin Veldman was een tevreden trainer na het gelijkspel tegen Ajax (2-2). "We hebben na rust de ArenA stil gekregen", zei hij vlak na de wedstrijd. "Dan weet je dat je goed bezig bent."
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez zag dat Ajax energie miste in de tweede helft van het thuisduel met sc Heerenveen (2-2). "Ik weet niet hoe dat komt", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Misschien omdat we de laatste weken veel duels hebben gespeeld. Na rust verloren we de controle over de wedstrijd. We konden geen druk meer zetten en daardoor niet meer goed aanvallen."
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een stroef optreden tegen sc Heerenveen afgesloten met puntenverlies (2-2). De club verspeelde een voorsprong van 2-0 in de Johan Cruijff ArenA, het stadion dat deze week de dertigste verjaardag viert.
21 uur geledenCARDIFF (ANP) - Arsenal heeft Manchester City zondag verslagen in de strijd om de Community Shield, de Engelse supercup. De landskampioen was in het Principality Stadium in Cardiff met 3-0 te sterk voor de winnaar van de FA Cup.
22 uur geleden