
Johnson: Poetins acties kunnen directe bedreiging Europa vormen
LONDEN (ANP) - De "roekeloze acties" van de Russische president Vladimir Poetin kunnen volgens de Britse premier Boris Johnson "een directe bedreiging vormen voor de veiligheid van heel Europa". Volgens onder meer de BBC zegt Johnson dit naar aanleiding van de beschietingen van de Oekraïense kerncentrale Zaporizja, waar in de nacht van donderdag op vrijdag brand uitbrak.
Een woordvoerder van Johnson meldt dat de Britse premier "in de komende uren" een spoedzitting van de VN-Veiligheidsraad aanvraagt om de kwestie te bespreken. De woordvoerder zegt dat Johnson met de Oekraïense president Volodimir Zelenski gebeld heeft naar aanleiding van de brand in de grootste kerncentrale van Europa. Beide leiders noemen een staakt-het-vuren "cruciaal". Volgens de woordvoerder is de situatie "zeer zorgwekkend".
Johnson zegt verder dat het Verenigd Koninkrijk "er alles aan zal doen om ervoor te zorgen dat de situatie niet verder verslechtert".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat Patriot-luchtverdedigingsraketten sturen naar Oekraïne zodat het zich kan verdedigen tegen Russische aanvallen. Dat kondigde hij zondag aan tegen journalisten op de luchtmachtbasis Andrews in Maryland, even buiten Washington.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump brengt van 17 tot 19 september een staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk. Dat maakte Buckingham Palace maandag bekend.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron wil miljarden euro's extra uitgeven aan defensie. Dat kondigde hij zondag aan, een dag voor de nationale feestdag 'Quatorze Juillet'.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De voormalige Nigeriaanse president Muhammadu Buhari is zondag op 82-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de huidige president, Bola Tinubu. Buhari overleed in Londen "na een langdurige ziekte", aldus Tinubu.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Een klein privévliegtuig is neergestort bij vliegveld London Southend en in een enorme vuurbal geëxplodeerd. Dat melden Britse media, waaronder The Guardian en nieuwssite UKNIP.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft zich uitgesproken voor de invoering van een nieuwe vorm van dienstplicht om de strijdkrachten van het land te versterken. In een interview met de zender ZDF wees hij op de veranderende veiligheidssituatie in Europa, de Russische oorlog in Oekraïne en de houding van de Amerikaanse regering tegenover de NAVO.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van Rusland en China hebben met elkaar gesproken over de relaties van beide landen met de Verenigde Staten. Ook spraken de twee landen over het vooruitzicht op vrede in Oekraïne, zei het Russische ministerie in een verklaring.
9 uur geleden