'Johnson overweegt verhuizing Hogerhuis naar York'
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson overweegt het Hogerhuis permanent te verhuizen naar York. Dat meldt The Sunday Times. Volgens de zondagskrant zou Johnson een stuk grond bij het treinstation van York een zeer geschikte locatie vinden voor het Hogerhuis.
Dat perceel wordt momenteel niet gebruikt en is eigendom van de regering. Met de verplaatsing van het Hogerhuis naar de noordelijke stad zou Johnson de positie van zijn Conservatieve Partij in York en omgeving willen versterken. Die regio was ooit een bolwerk van het Linkse Labour.
Naast York zou ook Birmingham in beeld zijn voor het huisvesten van het Hogerhuis. De knoop zou komend voorjaar worden doorgehakt.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De burgemeester van Berlijn, Kai Wegner, heeft twee maanden voor de verkiezingen in de deelstaat aangekondigd dat hij niet langer kandidaat zal zijn voor zijn partij. Hij lag onder meer onder vuur vanwege communicatiefouten die hij zou hebben gemaakt toen een deel van de stad midden in de winter zonder stroom kwam te zitten.
9 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse autoriteiten hebben het dodental door de natuurbrand in het zuiden van het land bijgesteld naar boven. Twaalf mensen kwamen om het leven en nog eens 23 personen worden vermist.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het voorgestelde tolvignet dat België wil invoeren vanaf mei 2027 geldt niet voor motorrijders, maar alleen voor auto's. Dat hebben de Vlaamse minister van Financiën Ben Weyts en de Waalse minister van Mobiliteit François Desquesnes vrijdag gemeld op een persconferentie.
2 uur geledenPERPIGNAN (ANP/BELGA) - Van de inwoners die waren geëvacueerd door de natuurbranden in het departement Pyrénées-Orientales, in het zuidoosten van Frankrijk, mogen vrijdag ook de laatste terugkeren naar hun huizen, meldt de prefectuur op X. Donderdag mochten de bewoners van negen gemeenten al terug naar huis.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en NAVO-chef Mark Rutte schuiven komende week aan bij de bijeenkomst van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen in Parijs. Dat meldt het kantoor van de Franse president. Het samenwerkingsverband komt maandag bijeen in Parijs om daar te spreken over de oorlog in Oekraïne, zo voegt het Élysée toe.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Duitse parlement, de Bondsdag, heeft vrijdag een omstreden besparingspakket voor de gezondheidszorg goedgekeurd.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin zegt in gesprek te zijn met Turkije over de Russische S-400-raketsystemen waarover Ankara beschikt. Het gaat daarbij om verkoop van de twee systemen aan een derde land.
3 uur geleden