Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson: onderzoek naar 'partygate'-schandaal is onafhankelijk

Johnson: onderzoek naar 'partygate'-schandaal is onafhankelijk

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson stelt dat topambtenaar Sue Gray onafhankelijk onderzoek heeft kunnen doen naar het 'partygate'-schandaal. Zijn opmerking komt enkele dagen nadat Britse media berichtten over een niet eerder bekendgemaakte ontmoeting tussen de twee.

De oppositie eiste zaterdag een dringende uitleg van Johnson over zijn overleg met Gray, die van de premier opdracht had gekregen onafhankelijk onderzoek te doen naar de overheidsfeestjes en -borrels tijdens coronalockdowns. Johnson heeft maandag tegen verslaggevers gezegd dat hij geen reactie zal geven op Grays rapport zolang dat nog niet is gepubliceerd. Volgens Johnson duurt het niet lang meer voordat het onderzoek wordt gedeeld.

Volgens Johnsons woordvoerder werd tijdens de ontmoeting gesproken over de plannen die Gray en haar team zouden hebben met betrekking tot de publicatie van het eindrapport. De afspraak zou zijn voorgesteld door functionarissen. Gray deelde in januari al haar kritische bevindingen, maar het volledige rapport werd achtergehouden vanwege het toen nog lopende politieonderzoek. De politie maakte donderdag bekend haar onderzoek te hebben afgerond.

126 boetes

Johnson en overheidspersoneel hebben in totaal 126 coronaboetes gekregen. Deze hebben betrekking tot acht bijeenkomsten tussen mei 2020 en april 2021. Gray deed onderzoek naar zestien vermeende feestjes en borrels in dezelfde periode. Volgens haar was er toen sprake van falend leiderschap en hadden sommige bijeenkomsten nooit mogen plaatsvinden.

Britse media verwachten dat het eindrapport details bevat over de zestien bijeenkomsten. Ze schrijven dat mogelijk namen openbaar worden gemaakt en ook foto's worden gepubliceerd. De politie deelde eerder geen informatie over de identiteit van de personen die zich niet aan de coronamaatregelen hadden gehouden. Naast deze twee onderzoeken wordt er ook nog een uitgevoerd door het parlement. Dat gaat over vermeende misleiding van het parlement door Johnson.

Meer uit Buitenland

Belgische minister blijft hopen op huren cellen in Estland

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Anneleen Van Bossuyt (N-VA, Asiel en Migratie) heeft de moed nog niet opgegeven dat België in Estland cellen kan huren voor het opsluiten van veroordeelde mensen zonder papieren. De huidige regering in Estland is niet van plan daar concrete afspraken over te maken, zei de Estse minister van Justitie Liisa Pakosta donderdag. Van Bossuyt richt haar hoop op een nieuwe regering. Begin volgend jaar zijn er verkiezingen in Estland.

47 minuten geleden
Venezolaanse amnestiewet geldt niet voor ernstige misdrijven

CARACAS (ANP/AFP) - De nieuwe amnestiewet die de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez vrijdag voorstelde, zal niet gelden voor mensen die bepaalde misdrijven hebben gepleegd, blijkt uit de tekst van het wetsvoorstel waar persbureau AFP donderdag over schrijft. Het gaat onder andere om "ernstige schendingen van mensenrechten, oorlogsmisdaden, moord, corruptie en drugshandel". De aangekondigde wet zou gratie mogelijk maken voor honderden politieke gevangenen in het land.

49 minuten geleden
Vance arriveert in Milaan voor Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in Milaan aangekomen voor de Olympische Winterspelen. Hij is een van de eerste staatsgasten die in de Italiaanse stad arriveert.

59 minuten geleden
Duitsland heeft sinds coronapandemie 3 miljard maskers weggegooid

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft ongeveer de helft van de gezichtsmaskers die waren ingekocht tijdens de coronacrisis verbrand. Er zijn zo'n 3 miljard maskers de oven in verdwenen, heeft het ministerie van Volksgezondheid gezegd op vragen van een onderzoekscommissie van het parlement.

1 uur geleden
Ambassadeur VS in Polen praat niet meer met parlementsvoorzitter

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Polen wil niets meer te maken hebben met de parlementsvoorzitter in het land, nadat die kritiek had geuit op Donald Trump. De voorzitter had onder meer gezegd dat de Amerikaanse president de Nobelprijs voor de Vrede "niet verdient".

1 uur geleden
Zelensky noemt gesprekken met Rusland 'niet makkelijk'

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.

4 uur geleden
Zes jaar gevangenisstraf voor dodelijke aanvaring op Noordzee

LONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.

4 uur geleden