Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson: Oekraïne moet geen slechte vredesdeal accepteren

Johnson: Oekraïne moet geen slechte vredesdeal accepteren

LONDEN (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski mag niet door wereldmachten onder druk worden gezet om een ​​slecht vredesakkoord met de Russische president Vladimir Poetin te accepteren, zei de Britse premier Boris Johnson dinsdag tegen zijn regering.

De premier zei dat slechte deals geen stand houden, aldus zijn woordvoerder. Er mag volgens Johnson geen situatie ontstaan waarbij "de ongerechtvaardigde agressie van Poetin haar vruchten afwerpt".

Tijdens de kabinetsvergadering zei buitenlandminister Liz Truss ook dat Londen verdere sancties voorbereidt tegen Rusland wegens de invasie in Oekraïne, vertelde de woordvoerder van de premier.

Steun

Johnson, die maandag een vertrouwensstemming binnen zijn Conservatieve Partij overleefde met 59 procent van de stemmen, vertelde zijn ministers dat Groot-Brittannië "op de voorgrond zou blijven" als het gaat om steun aan Oekraïne.

Zelenski reageerde dinsdag positief op het aanblijven van Johnson. "Ik ben blij dat we niet een zeer belangrijke bondgenoot hebben verloren, dit is geweldig nieuws", zei hij via een videolink op een evenement georganiseerd door zakendagblad Financial Times.

Meer uit Buitenland

Kevin Spacey in oktober opnieuw voor de rechter

LONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.

8 minuten geleden
Weer celstraf voor een ex-president in Peru

LIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.

9 minuten geleden
Dodental door brand woontorens Hongkong loopt op naar 36

HONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een enorme brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Eerder was er nog sprake van zeker 13 doden. Met 279 anderen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer zou de brand langzaam onder controle krijgen.

1 uur geleden
Einde aan vervolging van Trump voor inmenging verkiezingen

ATLANTA (ANP/AFP) - Een aanklager in de Amerikaanse staat Georgia heeft een einde gemaakt aan de vervolging van president Trump voor inmenging in de presidentsverkiezingen van 2020. Justitie in Georgia had Trump in 2023 aangeklaagd omdat hij pogingen zou hebben ondernomen de uitslag van de verloren verkiezingen te beïnvloeden. Ook de vervolging van andere aangeklaagden is geseponeerd.

2 uur geleden
Militairen nemen macht over in Guinee-Bissau

BISSAU (ANP/AFP) - Een groep militairen zegt de macht te hebben overgenomen in het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. Eerder op de dag werden er schoten gelost in de hoofdstad en sprak president Umaro Sissoco Embalo al van een coup. Hij zei dat hij was gearresteerd. In een verklaring melden de militairen dat ze de president hebben afgezet, dat het verkiezingsproces is opgeschort en dat de grenzen zijn gesloten.

2 uur geleden
Extra straf voor Georgische oppositieleider

TBILISI (ABNP/RTR) - Een leider van een van de belangrijkste oppositiegroeperingen in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië is veroordeeld tot een extra gevangenisstraf van anderhalf jaar voor minachting van de rechtbank. Tijdens een zitting eerder dit jaar gooide hij water naar een rechter.

3 uur geleden
Polen wil drie Zweedse onderzeeërs kopen om Oostzee te beschermen

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen wil drie Zweedse onderzeeboten kopen. Met de aanschaf van de A26-onderzeeërs van defensiefabrikant Saab, die vooral de Oostzee moeten beschermen, zijn miljarden euro's gemoeid.

3 uur geleden