Johnson nodigt Sturgeon uit om 'samen te werken'
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson heeft leider Nicola Sturgeon van de Schotse Nationale Partij (SNP) gefeliciteerd met haar verkiezingszege en vraagt haar om samen te werken, meldt Downing Street. "Ik geloof hartstochtelijk dat de belangen van mensen in het Verenigd Koninkrijk en in het bijzonder de mensen in Schotland het best gediend zijn als we samenwerken", schreef Johnson aan Sturgeon.
De Schotse nationalisten (SNP) van premier Sturgeon hebben zaterdag een grote zege behaald bij de regionale parlementsverkiezingen. Door de winst is een nieuw referendum over onafhankelijkheid een stap dichterbij gekomen. Politici in Londen die dat referendum willen voorkomen, zoeken ruzie, dreigde Sturgeon al meteen. Niet met de SNP, maar met de "democratische wensen" van het Schotse volk, aldus de winnares. "En ten tweede zal je er niet in slagen" te winnen, zei ze verder. Johnson heeft al herhaaldelijk gezegd de "roekeloze" raadpleging niet toe te staan. Sturgeon kan dan naar de rechter stappen.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - De Democraat Nithya Raman heeft Karen Bass verslagen in de strijd om het burgemeesterschap van Los Angeles. De eveneens Democratische Bass is sinds 2022 burgemeester van de na New York grootste Amerikaanse stad.
28 minuten geledenSACRAMENTO (ANP) - De Californische gouverneur Gavin Newsom heeft de doodstraffen van alle 548 gevangenen op 'death row' in die staat omgezet in levenslange gevangenisstraffen zonder uitzicht op voorwaardelijke vrijlating. Dat meldt zijn kantoor in een brief.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het politieke blok van de Israëlische oppositiepoliticus Gadi Eisenkot heeft steun van een meerderheid in het parlement om te gaan onderhandelen over de formatie van een nieuwe regering. Donderdagavond trok een groep van ongeveer honderd betogers naar de residentie van de president om hem te vragen om Eisenkot opdracht te geven een regering te vormen, meldt de Israëlische nieuwssite Haaretz.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Een groot deel van ondervraagde Duitse militairen zegt te maken hebben gehad met seksueel wangedrag, meldt Der Spiegel. In veel gevallen waren daar ook leidinggevenden bij betrokken, maakt het Duitse opinieblad op uit een nog geheime enquête onder militairen in ruste en in actieve dienst.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de protesten in Frankrijk zijn deze donderdag zo'n 600.000 mensen de straat op gegaan, schatte het ministerie van Binnenlandse Zaken aan het eind van de middag. De vakcentrale CGT sprak zelfs van 1,6 miljoen betogers. De protesten verlopen vooralsnog redelijk vreedzaam.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Voor de Belgische regering is het "een afschuwelijk falen" dat zij voor het tweede jaar op rij moet terugvallen op een noodbegroting. Dat zei premier Bart De Wever donderdag tijdens het vragenuurtje in het Belgische parlement.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump hoopt dat het tijdelijke bestand in de Oekraïense stad Olesjky een vervolg krijgt. "Laten we Olesjky zien als een sprankje in een duistere wereld, in staat om licht te schijnen op het beste in de mens", zei ze tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis. Daarbij waren ook vertegenwoordigers uit Oekraïne en Rusland aanwezig. Die prezen haar inspanningen en zeiden ook blij te zijn met de zeldzame onderbreking van de gevechten.
3 uur geleden