Johnson nodigt Rusland uit aan onderhandelingstafel
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson omschrijft de situatie in Oekraïne zaterdag als "steeds zorgwekkender". Hij dringt er bij Moskou op aan om "onderhandelingen aan te gaan om een roekeloze en catastrofale invasie te voorkomen", meldt Sky News.
Johnson heeft collega-wereldleiders gezegd dat hij "vreest voor de veiligheid van Europa" wegens de dreiging van een Russische inval in Oekraïne.
Groot-Brittannië heeft zijn inwoners opgeroepen om niet langer naar Oekraïne af te reizen en landgenoten die zich in Oekraïne bevinden om weg te gaan als aanwezigheid niet strikt noodzakelijk is. Ook niet-essentieel ambassadepersoneel heeft het land inmiddels verlaten. "De ambassade blijft open, maar kan geen persoonlijke consulaire bijstand verlenen", aldus het ministerie in een verklaring.
Degenen die besluiten om in Oekraïne te blijven, "moeten waakzaam blijven vanwege mogelijke gevechtshandelingen, uw vertrekplannen voortdurend herzien en ervoor zorgen dat uw reisdocumenten up-to-date zijn", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense politieagenten zijn geschorst nadat er online een video was verschenen waarop te zien is hoe zij vluchten van de plek van een schietpartij in Kyiv, meldt minister Igor Klymenko van Binnenlandse Zaken. Bij de schietpartij kwamen zes mensen om.
4 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.
5 uur geleden