Johnson nodigt Rusland uit aan onderhandelingstafel
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson omschrijft de situatie in Oekraïne zaterdag als "steeds zorgwekkender". Hij dringt er bij Moskou op aan om "onderhandelingen aan te gaan om een roekeloze en catastrofale invasie te voorkomen", meldt Sky News.
Johnson heeft collega-wereldleiders gezegd dat hij "vreest voor de veiligheid van Europa" wegens de dreiging van een Russische inval in Oekraïne.
Groot-Brittannië heeft zijn inwoners opgeroepen om niet langer naar Oekraïne af te reizen en landgenoten die zich in Oekraïne bevinden om weg te gaan als aanwezigheid niet strikt noodzakelijk is. Ook niet-essentieel ambassadepersoneel heeft het land inmiddels verlaten. "De ambassade blijft open, maar kan geen persoonlijke consulaire bijstand verlenen", aldus het ministerie in een verklaring.
Degenen die besluiten om in Oekraïne te blijven, "moeten waakzaam blijven vanwege mogelijke gevechtshandelingen, uw vertrekplannen voortdurend herzien en ervoor zorgen dat uw reisdocumenten up-to-date zijn", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
6 minuten geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
36 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
12 uur geleden