Johnson niet vervolgd voor hulp Amerikaanse zakenvrouw
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson wordt niet strafrechtelijk vervolgd vanwege de beschuldiging dat hij in zijn tijd als burgemeester van Londen een Amerikaanse zakenvrouw heeft bevoordeeld. Een speciale commissie voor politiegedrag die de zaak onderzocht heeft dat bepaald.
Johnson heeft altijd ontkend dat hij iets verkeerd had gedaan. De speciale commissie deed het onderzoek omdat Johnson als burgemeester ook de politie onder zich had.
Hij zou als eerste burger van Londen (2008-2016) een Amerikaanse vriendin, Jennifer Arcuri, hebben bevoordeeld. Hij zou haar techbedrijf omgerekend bijna 13.000 euro aan overheidsgeld hebben toegeschoven. Johnson zou hebben verzuimd te melden dat het om een vriendin ging. Hij verklaarde later dat hij niks speciaal had moeten opgeven. Hij is naar eigen zeggen zijn boekje niet te buiten gegaan.
Een woordvoerder van Johnson zei donderdag dat hij het verwelkomde dat "deze politiek gemotiveerde klacht" was afgewezen. Hij noemde de "ergerlijke beschuldigingen van ongepastheid" niet waar en ongegrond.
In oktober stelde een agentschap van de Britse regering vast dat een andere subsidie van 113.000 euro aan een bedrijf van de Amerikaanse passend was.
Het is niet duidelijk wat de relatie tussen Johnson en het voormalige model Arcuri precies inhield. Zij zou in de VS hebben rondverteld dat ze een verhouding met Johnson had.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
20 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
2 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
14 uur geleden