Johnson niet vervolgd voor hulp Amerikaanse zakenvrouw
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson wordt niet strafrechtelijk vervolgd vanwege de beschuldiging dat hij in zijn tijd als burgemeester van Londen een Amerikaanse zakenvrouw heeft bevoordeeld. Een speciale commissie voor politiegedrag die de zaak onderzocht heeft dat bepaald.
Johnson heeft altijd ontkend dat hij iets verkeerd had gedaan. De speciale commissie deed het onderzoek omdat Johnson als burgemeester ook de politie onder zich had.
Hij zou als eerste burger van Londen (2008-2016) een Amerikaanse vriendin, Jennifer Arcuri, hebben bevoordeeld. Hij zou haar techbedrijf omgerekend bijna 13.000 euro aan overheidsgeld hebben toegeschoven. Johnson zou hebben verzuimd te melden dat het om een vriendin ging. Hij verklaarde later dat hij niks speciaal had moeten opgeven. Hij is naar eigen zeggen zijn boekje niet te buiten gegaan.
Een woordvoerder van Johnson zei donderdag dat hij het verwelkomde dat "deze politiek gemotiveerde klacht" was afgewezen. Hij noemde de "ergerlijke beschuldigingen van ongepastheid" niet waar en ongegrond.
In oktober stelde een agentschap van de Britse regering vast dat een andere subsidie van 113.000 euro aan een bedrijf van de Amerikaanse passend was.
Het is niet duidelijk wat de relatie tussen Johnson en het voormalige model Arcuri precies inhield. Zij zou in de VS hebben rondverteld dat ze een verhouding met Johnson had.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.
22 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
5 uur geleden