'Johnson niet ingelicht door VS over aanval op Iraanse generaal'
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson was niet vooraf geïnformeerd over de Amerikaanse aanval op de Iraanse generaal Qassem Soleimani. Dat bericht Sky News op basis van anonieme bronnen.
Het Verenigd Koninkrijk heeft honderden militairen gelegerd in het Midden-Oosten en werkt daar ook samen met de Amerikaanse strijdkrachten. Het Britse leger heeft volgens bronnen van de nieuwszender inmiddels aanvullende veiligheidsmaatregelen genomen op bases in de regio.
De Britse minister Dominic Raab (Buitenlandse Zaken) reageerde vrijdag namens de Britse regering op de dood van Soleimani, een van de machtigste mannen in Iran. Hij stelde dat zijn land zich altijd bewust is geweest van de "agressieve dreiging" die uitgaat van de Quds Brigades van Soleimani.
"In de nasleep van zijn dood, roepen we alle partijen op te de-escaleren", aldus Raab. Hij stelde dat niemand is gebaat bij verder conflict.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
40 minuten geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
2 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
9 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
12 uur geleden