Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson: niemand vertelde mij dat borrel tegen regels was

Johnson: niemand vertelde mij dat borrel tegen regels was

LONDEN (ANP/RTR) - Volgens de Britse premier Boris Johnson had niemand hem verteld dat de borrel in zijn ambtswoning Downing Street 10 op 20 mei 2020 tegen de coronaregels was. "Achteraf gezien had ik mensen moeten zeggen weer naar binnen te gaan en weer te gaan werken."

Johnson herhaalde dat hij niet gelogen heeft over de borrel. Meerdere partijgenoten, waaronder vicepremier Dominic Raab, hebben gezegd dat de premier moet opstappen als blijkt dat hij wel heeft gelogen. "Zo staat het in de ministeriële code." Een voormalige topadviseur van Johnson Dominic Cummings zei dat Johnson wel had gelogen, omdat hij wel degelijk van de borrel wist.

De premier vindt dat hij zich had moeten realiseren dat het tegen de coronaregels was. "Maar ik kon me niet voorstellen waarom het door was gegaan als het geen werkbespreking was en tegen de regels inging." Johnson zei dat hij ongeveer 25 minuten in de tuin was bij de borrel. "Ik heb buiten met stafleden gesproken en wat mensen bedankt. Daarna ben ik weer naar binnengaan om te werken."

Verantwoordelijk

De premier zei dat hij de volledige verantwoordelijkheid draagt. "Maar niemand heeft mij verteld dat dit tegen de regels was."

Op de avond voor de begrafenis van prins Philip vorig jaar werden er ook nog twee feestjes gehouden in Downing Street 10. Johnson excuseerde zich hier voor. "Ik heb de uitnodiging voor het feestje pas gezien toen dit vorige week in de media kwam. Maar ik ben wel de verantwoordelijke."

Meer uit Buitenland

Kiescommissie: bondgenoot Poetin krijgt 99,85 procent van stemmen

MOSKOU (ANP/DPA) - Volgens de Russische kiescommissie heeft de Tsjetsjeense leider en krijgsheer Ramzan Kadyrov bij zijn herverkiezing als leider van de Russische regio Tsjetsjenië 99,85 procent van de stemmen behaald. Kadyrov is een nauwe bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin.

19 minuten geleden
Weer wapenopslag ontploft in Syrië, meerdere gewonden

DAMASCUS (ANP/RTR) - In Syrië is opnieuw een wapenopslag ontploft. Dat gebeurde bij Al-Eis, in de noordelijke provincie Aleppo. De autoriteiten melden dat zeker vier personen gewond zijn geraakt.

35 minuten geleden
Tientallen doden door Pakistaanse luchtaanvallen in Afghanistan

ISLAMABAD/KABUL (ANP/RTR) - Door luchtaanvallen in de Afghaans-Pakistaanse grensregio zijn maandag zeker 28 militanten gedood, meldt de Pakistaanse regering. Volgens een Pakistaanse veiligheidsfunctionaris richtten de aanvallen zich op de Afghaanse provincies Paktika en Kunar.

47 minuten geleden
Merz blijft bondskanselier na zware verkiezingsnederlagen partij

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat hij de steun van zijn partij heeft gekregen om aan te blijven. Zijn positie is onder druk komen te staan door de zware nederlagen van zijn christendemocraten (CDU) bij deelstaatverkiezingen.

1 uur geleden
FT: Trump wil dat Oekraïne stopt met aanvallen op raffinaderijen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Oekraïense ambtsgenoot Volodymyr Zelensky zondag gevraagd aanvallen te staken op Russische raffinaderijen. Dat schrijft zakenkrant Financial Times (FT), die informatie van bronnen kreeg over het telefoongesprek. Trump zou bezorgd zijn over de brandstofprijzen.

1 uur geleden
Kremlin wijt overwinning AfD aan gebrek goedkoop Russisch gas

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin stelt dat de overwinning van de radicaal-rechtse AfD in Mecklenburg-Voor-Pommeren grotendeels te wijten is aan het feit dat Duitsland duur Amerikaans gas importeert in plaats van goedkoper Russisch gas.

2 uur geleden
Media willen weer toegang tot Witte Huis en stappen naar rechter

WASHINGTON (ANP) - Grote Amerikaanse media die worden geweerd uit het Witte Huis, stappen naar de rechter om die maatregel teruggedraaid te krijgen. CNN, MS NOW en Politico stellen in een gezamenlijke verklaring dat de persvrijheid op het spel staat. Ze schrijven dat ze het recht van burgers verdedigen op onafhankelijke journalistiek waar de overheid zich inhoudelijk niet mee bemoeit.

2 uur geleden