Johnson: niemand vertelde mij dat borrel tegen regels was
LONDEN (ANP/RTR) - Volgens de Britse premier Boris Johnson had niemand hem verteld dat de borrel in zijn ambtswoning Downing Street 10 op 20 mei 2020 tegen de coronaregels was. "Achteraf gezien had ik mensen moeten zeggen weer naar binnen te gaan en weer te gaan werken."
Johnson herhaalde dat hij niet gelogen heeft over de borrel. Meerdere partijgenoten, waaronder vicepremier Dominic Raab, hebben gezegd dat de premier moet opstappen als blijkt dat hij wel heeft gelogen. "Zo staat het in de ministeriële code." Een voormalige topadviseur van Johnson Dominic Cummings zei dat Johnson wel had gelogen, omdat hij wel degelijk van de borrel wist.
De premier vindt dat hij zich had moeten realiseren dat het tegen de coronaregels was. "Maar ik kon me niet voorstellen waarom het door was gegaan als het geen werkbespreking was en tegen de regels inging." Johnson zei dat hij ongeveer 25 minuten in de tuin was bij de borrel. "Ik heb buiten met stafleden gesproken en wat mensen bedankt. Daarna ben ik weer naar binnengaan om te werken."
Verantwoordelijk
De premier zei dat hij de volledige verantwoordelijkheid draagt. "Maar niemand heeft mij verteld dat dit tegen de regels was."
Op de avond voor de begrafenis van prins Philip vorig jaar werden er ook nog twee feestjes gehouden in Downing Street 10. Johnson excuseerde zich hier voor. "Ik heb de uitnodiging voor het feestje pas gezien toen dit vorige week in de media kwam. Maar ik ben wel de verantwoordelijke."
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een auto lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.
16 minuten geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.
29 minuten geledenSAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft wederopbouw en herstel van de gebieden waar momenteel grote natuurbranden woeden. In een post op X zegt hij: "Overal waar de vlammen toeslaan, zijn duizenden hectares verwoest, zijn woningen vernield, zijn activiteiten onderbroken, zijn levens ontwricht. Wij zullen herbouwen, wij zullen herstellen en wij zullen aanwezig zijn zolang als nodig is."
2 uur geledenMANISES (ANP/AFP/RTR/DPA) - Door een brand in een ravijn in de buurt van de Spaanse stad Valencia is een man om het leven gekomen. Het slachtoffer is aangetroffen in een auto, melden de autoriteiten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Honderdduizenden mensen hebben in Berlijn meegedaan aan de jaarlijkse Pride-parade, die lokaal bekendstaat als Christopher Street Day. De politie meldt dat er geen grote incidenten waren.
4 uur geledenPARENTIS-EN-BORN (ANP) - De brandweer in de streek bij de badplaats Biscarrosse in Zuidwest-Frankrijk meldt succes in de bestrijding van een hevige bosbrand ruim 50 kilometer ten zuidwesten van Bordeaux. De brand is tot staan gebracht "dankzij een uitzonderlijke mobilisatie en het inzetten van vele middelen". De bosbrand is bij twee wegen in de streek gestopt volgens de burgemeester van het dorp Parentis-en-Born.
4 uur geleden