Johnson neemt kabinet op de schop
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson neemt zijn kabinet deze week op de schop. Hij maakt volgens zijn woordvoerder op donderdag bekend welke ministers het veld moeten ruimen of andere posten krijgen.
De wijziging van het kabinet wordt al weken verwacht. Johnson volgde vorig jaar zijn partijgenoot Theresa May op als premier. Hij boekte later een monsterzege bij de verkiezingen in december en loodste zijn land een maand later de EU uit. Dat heeft zijn positie veel sterker gemaakt.
In Britse media wordt al volop gespeculeerd over welke ministers in de gevarenzone zitten. De rechterhand van Johnson, Dominic Cummings, gooide vrijdag olie op het vuur tijdens een bijeenkomst met topadviseurs van ministers, die hun baan dreigen te verliezen als hun bazen worden ontslagen. Cummings zou volgens The Guardian hebben gezegd dat hij "de helft van jullie volgende week weer zie".
Jacob Rees-Mogg
De belangrijke ministers Priti Patel (Binnenlandse Zaken), Dominic Raab (Buitenlandse Zaken) en Sajid Javid (Financiën) hoeven vermoedelijk niet te vrezen voor hun baan. De positie van brexithardliner Jacob Rees-Mogg, die de regering vertegenwoordigt in het Lagerhuis, lijkt minder zeker.
Rees-Mogg kreeg vorig jaar een storm aan kritiek over zich heen na uitspraken over de verwoestende Grenfell-brand in Londen. Hij suggereerde tijdens een radio-interview dat mensen met "gezond verstand" het brandende gebouw zouden hebben verlaten, in plaats van te wachten op de brandweer.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
2 dagen geleden