Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Johnson moet banden met Biden aanhalen'

'Johnson moet banden met Biden aanhalen'

LONDEN (ANP/DPA) - De Britse premier Boris Johnson zou er goed aan doen zijn blik minder te richten op de Amerikaanse president Donald Trump en meer op diens Democratische tegenkandidaat Joe Biden. Dat schrijft de Britse krant The Times. "Ondanks alle retorische steun van de Amerikaanse president voor brexit en zijn vermeende vriendschap met Boris Johnson, heeft deze relatie tot dusver weinig nut gehad", aldus de krant.

The Times schrijft verder: "Trumps minachting voor multilaterale instellingen en het op regels gebaseerde systeem van internationale betrekkingen druist in tegen veel van de fundamentele belangen van Groot-Brittannië. In dit opzicht zouden de transatlantische betrekkingen beter worden gediend door een presidentschap van Biden, dat zich inzet voor samenwerking met de bondgenoten. Des te meer reden voor Johnson en de Tories om te streven naar het ontwikkelen van een relatie met de Democratische kandidaat."

Biden zei afgelopen donderdag dat het Verenigd Koninkrijk de vrede in Noord-Ierland moet bewaken in het brexitproces. Anders komt er geen handelsovereenkomst met de Verenigde Staten, zei Biden. Dat kwam hem vanuit de Britse conservatieve hoek te staan op het commentaar dat hij een 'Boris-hater' is en dat hij de premier niet moet betuttelen.

Biden reageerde op een nieuw wetsvoorstel van Johnson dat belangrijke onderdelen van de terugtrekkingsovereenkomst met de EU teniet zal doen.

Meer uit Buitenland

Duitse Isar doet tweede testvlucht met raket vanuit Noorwegen

ANDØYA (ANP) - De Duitse raketstartup Isar Aerospace heeft zaterdag zijn tweede testvlucht met een raket uitgevoerd vanuit het Noorse Andøya.

21 minuten geleden
Kremlin: gesprekken met gezanten VS 'buitengewoon openhartig'

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zaterdag "buitengewoon openhartige" gesprekken gevoerd over hoe de oorlog in Oekraïne moet worden beëindigd met de Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff. Dat maakte het Kremlin bekend.

1 uur geleden
Prins William vertegenwoordigt Charles bij uitvaart koning Harald

LONDEN (ANP) - Prins William woont volgende week namens zijn vader koning Charles de uitvaart van de Noorse koning Harald bij. De Britse troonopvolger reist voor de plechtigheid op 9 september naar Noorwegen, heeft Buckingham Palace zaterdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Libanon: doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.

9 uur geleden
Honderden personen bij herdenkingsdienst Mladić

BELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.

9 uur geleden
Poetin kondigt alsnog tijdelijk bestand rond Kyiv aan

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.

11 uur geleden
Grote inzet bij zware natuurbrand in Zuid-Frankrijk

PUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.

12 uur geleden