Johnson kondigt extra steun aan vanwege hoge energieprijs
LONDEN (ANP/DPA) - Britse huishoudens krijgen steun van de overheid vanwege de hoge prijs voor energie. Dat heeft scheidend premier Boris Johnson aangekondigd in een gastbijdrage in de krant Mail on Sunday. "Komende maand maken we - wie het ook van mij overneemt - opnieuw een enorm financieel steunpakket bekend", schrijft Johnson die de schuld van de inflatie bij de Russische president Vladimir Poetin legt.
Johnson wijst er ook op dat er de komende maanden al geld gaat naar de armste Britten, naar gepensioneerden, gehandicapten, maar ook naar alle huishoudens die een energierekening moeten betalen. "We moeten mensen door de crisis helpen. Er zijn al enorme hoeveelheden belastinggeld apart gezet om mensen te helpen hun rekeningen te betalen. Dat geld is onderweg en er komt meer de komende maanden."
De Britse energietoezichthouder maakte vrijdag bekend dat in oktober de energieprijzen tot 80 procent omhoog gaan. Het hoofd van dat orgaan riep de regering al op om maatregelen te nemen.
Johnson geeft op 6 september het stokje als premier van het Verenigd Koninkrijk door aan Liz Truss of Rishi Sunak. Die twee strijden momenteel om het leiderschap van de Conservatieve Partij, waarbij Truss volgens opiniepeilers de beste papieren heeft.
Zij zou er volgens een andere Britse krant, The Telegraph, over nadenken om de btw te verlagen van 21 procent naar 15 procent. Volgens The Telegraph zou dat het gemiddelde Britse huishouden ruim 1300 pond per jaar schelen. Omgerekend is dat meer dan 1500 euro. Ook zou de stap de inflatie tot wel 2 procentpunt kunnen drukken. Wel zou de maatregel de regering per jaar zo'n 38 miljard pond aan belastinginkomsten schelen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
9 uur geleden