Johnson & Johnson stopt met witmakende crèmes
NEW BRUNSWICK (ANP/RTR) - Farmaceut en verzorgingsmiddelenproducent Johnson & Johnson (J&J) stopt met de verkoop van witmakende huidcrèmes. Het bedrijf maakte bekend zijn producten van het merk Clean & Clear Fairness, die het in India verkocht, van de markt te halen. Eerder deze maand besloot J&J al zijn Neutrogena Fine Fairness-lijn stop te zetten. Die verkocht het Amerikaanse bedrijf in Azië en het Midden-Oosten.
De witmakende huidcrèmes kwamen onder vuur te liggen nu er wereldwijd een debat over racisme gaande is. Tegenstanders wijzen erop dat die producten het idee versterken dat een lichte huid beter is dan een donkere. J&J zegt daar ook de afgelopen tijd opmerkzaam op te zijn gemaakt. "Dat was nooit onze bedoeling. Gezonde huid is mooie huid."
Dat J&J de producten niet meer maakt en verkoopt, betekent niet dat ze meteen niet meer te krijgen zijn. Winkels kunnen hun voorraden nog wel gewoon verkopen. Andere verzorgingsproductenmakers als Unilever, Procter & Gamble en L'Oréal maken vergelijkbare producten. Zij waren niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Lingeriemerk Victoria's Secret is donderdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zetten het aandeel 11,2 procent lager nadat het bedrijf de verwachtingen weliswaar verhoogde, maar een trager groeitempo liet zien.
34 minuten geledenZWIJNDRECHT (ANP) - De binnenvaart noemt het openblijven van het Amsterdam-Rijnkanaal in de nacht een "belangrijk resultaat". Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) is met Rijkswaterstaat de afgelopen dagen volop in gesprek geweest, nadat de vaarwegbeheerder had aangekondigd de belangrijke vaarweg te sluiten vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Russen potten meer contant geld op nu de oorlog met Oekraïne dichterbij is gekomen. Daarmee komt een einde aan de jarenlange trend van dalend cashgebruik, wat mogelijk wijst op groeiende ongerustheid onder Russen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal is van de baan, meldt Rijkswaterstaat. Door het nemen van een aantal aanvullende veiligheidsmaatregelen kan de vaarweg toch in de nacht openblijven. De vaarweg zou vanaf donderdag voor een deel van de scheepvaart op slot gaan vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat.
1 uur geledenBLAGNAC (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft te maken gehad met een kwaliteitsprobleem aan zijn A330neo-toestellen, waardoor de afgelopen drie maanden bijna geen vliegtuigen van dit type zijn afgeleverd. Airbus meldt aan persbureau Bloomberg dat de oorzaak van het probleem inmiddels is vastgesteld en dat de leveringen zijn hervat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Inkomsten als gevolg van wanbetaling, bijvoorbeeld uit incassokosten, zijn geen onderdeel van het verdienmodel van achterafbetalingsdienst Klarna. De geschillencommissie van financieel klachteninstituut Kifid is voor het eerst tot die conclusie gekomen na een uitgebreid betoog van Klarna.
3 uur geleden