Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Johnson & Johnson haalt beloofde leveringen dit kwartaal niet'

'Johnson & Johnson haalt beloofde leveringen dit kwartaal niet'

BRUSSEL (ANP/RTR) - De farmaceut Johnson & Johnson kan niet aan zijn leveringsverplichtingen van het tweede kwartaal voldoen, verwacht de Europese Commissie. Door problemen met de productie van coronavaccins in de Verenigde Staten komt het bedrijf niet aan de afgesproken 55 miljoen voor eind juni, zegt een woordvoerder. Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) staat niet toe dat 17 miljoen doses die uit een fabriek in Baltimore komen in Europa worden gebruikt.

"Als gevolg van de niet vrijgegeven doses, is het bedrijf naar verwachting niet in staat om de 55 miljoen vaccins tegen het eind van dit kwartaal te leveren", zegt een woordvoerder tegen persbureau Reuters. Om veiligheidsredenen worden de doses, die per ongeluk in de fabriek zouden zijn gemengd met ingrediënten voor het AstraZeneca-vaccin, geweerd van de Europese markt.

Het dagelijks EU-bestuur heeft in totaal 200 miljoen doses van het in Nederland ontwikkelde Janssen-vaccin aangekocht. Van het vaccin hoeft maar één prik te worden gezet, terwijl voor de andere in de EU goedgekeurde vaccins er twee nodig zijn voor voldoende bescherming tegen Covid-19. Tot nu toe heeft moederbedrijf Johnson & Johnson slechts 12 miljoen doses aan de EU geleverd.

Volgens de woordvoerder "werkt de commissie samen met de onderneming" over de levering van de afgesproken doses voor dit kwartaal en daarna voor de EU. Evenals Noorwegen en IJsland, die ook hebben ingetekend op het contract. Een woordvoerder van Johnson & Johnson zegt dat het bedrijf "toegewijd blijft aan de levering van 200 miljoen doses".

Meer uit Buitenland

Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

1 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

2 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

4 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

5 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

6 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

6 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

7 uur geleden