Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Johnson & Johnson haalt beloofde leveringen dit kwartaal niet'

'Johnson & Johnson haalt beloofde leveringen dit kwartaal niet'

BRUSSEL (ANP/RTR) - De farmaceut Johnson & Johnson kan niet aan zijn leveringsverplichtingen van het tweede kwartaal voldoen, verwacht de Europese Commissie. Door problemen met de productie van coronavaccins in de Verenigde Staten komt het bedrijf niet aan de afgesproken 55 miljoen voor eind juni, zegt een woordvoerder. Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) staat niet toe dat 17 miljoen doses die uit een fabriek in Baltimore komen in Europa worden gebruikt.

"Als gevolg van de niet vrijgegeven doses, is het bedrijf naar verwachting niet in staat om de 55 miljoen vaccins tegen het eind van dit kwartaal te leveren", zegt een woordvoerder tegen persbureau Reuters. Om veiligheidsredenen worden de doses, die per ongeluk in de fabriek zouden zijn gemengd met ingrediënten voor het AstraZeneca-vaccin, geweerd van de Europese markt.

Het dagelijks EU-bestuur heeft in totaal 200 miljoen doses van het in Nederland ontwikkelde Janssen-vaccin aangekocht. Van het vaccin hoeft maar één prik te worden gezet, terwijl voor de andere in de EU goedgekeurde vaccins er twee nodig zijn voor voldoende bescherming tegen Covid-19. Tot nu toe heeft moederbedrijf Johnson & Johnson slechts 12 miljoen doses aan de EU geleverd.

Volgens de woordvoerder "werkt de commissie samen met de onderneming" over de levering van de afgesproken doses voor dit kwartaal en daarna voor de EU. Evenals Noorwegen en IJsland, die ook hebben ingetekend op het contract. Een woordvoerder van Johnson & Johnson zegt dat het bedrijf "toegewijd blijft aan de levering van 200 miljoen doses".

Meer uit Buitenland

Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

35 minuten geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

5 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

5 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

6 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

6 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

6 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

7 uur geleden