Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson: geen geld meer naar fossiele brandstofprojecten

Johnson: geen geld meer naar fossiele brandstofprojecten

LONDEN (ANP/AFP) - Groot-Brittannië zal de overheidsfinanciering voor fossiele brandstofprojecten in het buitenland stopzetten. Dat heeft de Britse premier Boris Johnson vrijdag, aan de vooravond van een internationale klimaattop, bekendgemaakt. De top wordt zaterdag gehouden door het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Naties en Frankrijk.

"Ik ben verheugd vandaag te kunnen zeggen dat het VK zo snel mogelijk de steun van de belastingbetaler voor fossiele brandstofprojecten in het buitenland zal beëindigen", zei Johnson in een verklaring die naar buiten is gebracht.

Groot-Brittannië is bekritiseerd omdat het miljarden ponden in het buitenland besteedt om fossiele brandstoffen te winnen en produceren en krachtcentrales te bouwen. Het heeft beloofd hier binnenkort een einde aan te maken, al zal er wel "een beperkt aantal uitzonderingen" zijn.

Britse klimaat- en milieuorganisaties zijn blij met het besluit van de regering. "Het stoppen met financieren van buitenlandse projecten voor fossiele brandstoffen is echt een welkome stap", zei Doug Parr, beleidsdirecteur bij Greenpeace UK.

Downing Street zei dat het van plan is het beleid in november volgend jaar uit te voeren, wanneer Groot-Brittannië gastheer zal zijn van de VN-top over klimaatverandering COP26 in Glasgow.

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff ontmoet donderdag Oekraïense delegatie in Miami

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.

27 minuten geleden
Trump zegt dat Poetin de oorlog wil stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".

4 uur geleden
Palestijnen melden doden Gaza na aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.

4 uur geleden
Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

7 uur geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

11 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

12 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

13 uur geleden