Johnson en Trump kijken uit naar nauwe samenwerking
LONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Boris Johnson kijken uit naar nauwe samenwerking tussen beide landen. Dat hebben de twee leiders elkaar in een telefoongesprek laten weten, volgens een woordvoerder van Johnson.
De twee hebben ook gesproken over een "ambitieuze vrijhandelsovereenkomst" die de twee landen kunnen sluiten als het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie is gestapt. "Ze bespraken het enorme belang van de relatie tussen beide landen en ze kijken uit naar verdere samenwerking", aldus de woordvoerder.
Trump feliciteerde Johnson in het gesprek officieel met zijn verkiezingszege. Dat deed de Amerikaanse president eerder al via Twitter.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De kabinetsformatie wordt zondag en maandag voortgezet op het landgoed De Zwaluwenberg bij Hilversum. Het is de bedoeling om daar "meters te maken", laat een ingewijde weten na berichtgeving in De Telegraaf. De Zwaluwenberg is in het verleden al vaker gebruikt voor kabinetsformaties.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil meer passende woningen realiseren voor mensen met verward gedrag, maar zegt niet hoe. Dat blijkt uit een brief van ministers Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB), Foort van Oosten (Justitie en Veiligheid, VVD) en staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD) aan de Tweede Kamer. Hoeveel woningen erbij moeten komen, waar deze moeten komen of wanneer ze gebouwd kunnen worden, is onduidelijk.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet sluit een nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza niet uit. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) geeft de Tweede Kamer daar volgende maand duidelijkheid over. Verder wilde hij geen toezeggingen doen, ondanks aandringen van Kamerleden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - JA21-Kamerlid Ranjith Clemminck kwam onder vuur te liggen in een debat over de aardbevingsproblematiek in Groningen. Het nieuwe Kamerlid zei dat "emo-populisme het debat gegijzeld houdt". Die woorden leidden tot verbazing en boosheid bij andere partijen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar maakt het demissionaire kabinet nog eens 5 miljoen euro vrij om de humanitaire nood te lenigen in Soedan. Staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) kwam daarmee de Tweede Kamer tegemoet, die om extra steun had gevraagd.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe informateur Rianne Letschert wil de komende weken opnieuw vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties en uitvoeringsinstanties uitnodigen. Ook verwacht zij alle fractievoorzitters in de Tweede Kamer te spreken. Zij heeft tot 30 januari de tijd om met D66, CDA en VVD de basis te leggen voor een regeerakkoord.
1 dag geleden