Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson en Sunak roepen op tot eenheid na overwinning Truss

Johnson en Sunak roepen op tot eenheid na overwinning Truss

LONDEN (ANP) - De uittredende Britse premier Boris Johnson heeft zijn opvolger Liz Truss gefeliciteerd met haar overwinning bij de leiderschapsverkiezing van de Conservatieve Partij. Nu de campagne is afgelopen vindt Johnson dat het tijd is voor eenheid en dat "alle Conservatieven 100 procent achter haar gaan staan". Ook Truss' tegenstander Rishi Sunak heeft haar gefeliciteerd met de verkiezingsoverwinning.

Johnson denkt dat Truss "het juiste plan" heeft om de economische crisis in het Verenigd Koninkrijk aan te pakken. Hij heeft er alle vertrouwen in dat Truss de stijgende prijzen van energie en levensonderhoud kan bedwingen.

Truss, die buitenlandminister was in het kabinet van Johnson, won de leiderschapsverkiezing van Sunak met 57 procent van de stemmen. Sunak sluit zich aan bij de woorden van Johnson. Hij bedankte de mensen die hem gesteund hebben, maar nu wil hij dat iedereen "zich verenigt achter de nieuwe premier, Liz Truss, terwijl ze het land door deze moeilijke tijden stuurt".

Oppositie

Oppositieleider Keir Starmer is minder enthousiast. De voorman van Labour vindt dat ze snel meer moet vertellen over haar economische plannen. Ze zou tijdens haar campagne alleen maar hebben gesproken over de belastingen van grote bedrijven en niet over de lasten van de gewone Britten. Volgens Starmer heeft ze te weinig voeling met de samenleving. Een ander Labour-parlementslid vindt dat het het beste zou zijn om nu landelijke verkiezingen te houden.

Vanuit het buitenland kwamen al wel felicitaties binnen voor de nieuwe premier. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz kijkt ernaar uit om met Truss samen te werken en de Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen hoopt op een constructieve relatie met de nieuwe premier. Ook premier Mark Rutte laat weten graag de band met het Verenigd Koninkrijk te versterken tijdens het premierschap van Truss.

Meer uit Buitenland

Finse president: dichter bij vredesdeal voor Oekraïne dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Oekraïne en Rusland zijn dichter bij het bereiken van een vredesovereenkomst dan ooit, zei de Finse president Alexander Stubb donderdag bij een lezing aan de Universiteit van Amsterdam. "Maar we zijn er nog niet, en er kan nog van alles gebeuren."

38 minuten geleden
Regering Bulgarije treedt af na massademonstraties

SOFIA (ANP/RTR/AFP) - De regering van Bulgarije stapt op na de wekenlange massaprotesten in het land. De demonstranten uitten hun onvrede over het economische beleid en corruptie.

2 uur geleden
Rutte: verlies Oekraïne kost Europa vele honderden miljarden

BERLIJN (ANP) - Als Europa Oekraïne de oorlog tegen Rusland laat verliezen, betaalt het een hoge prijs, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. Dan moet het vele honderden miljarden euro's extra in zijn verdediging tegen Rusland steken, gaan de economie en de nationale begrotingen onderuit en zijn zware bezuinigingen nodig, zei Rutte in een grote toespraak in Berlijn.

2 uur geleden
Parlement Oostenrijk verbiedt hoofddoek voor meeste schoolmeisjes

WENEN (ANP/AFP) - Het Oostenrijkse parlement heeft ingestemd met een gedeeltelijk hoofddoekverbod op scholen. Meisjes tot 14 jaar mogen hun hoofd niet meer bedekken volgens "islamitische tradities", bijvoorbeeld met een hoofddoek of boerka.

3 uur geleden
Merz: Oekraïne stuurde VS voorstellen voor opgeven grondgebied

BERLIJN (ANP) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten voorstellen gestuurd over het afstaan van grondgebied aan Rusland, zegt de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. De door Oekraïne aangepaste Amerikaanse vredesvoorstellen, met daarin ook "welke territoriale concessies Oekraïne zou kunnen accepteren", zijn afgerond, zei Merz donderdag tijdens een persconferentie met NAVO-topman Mark Rutte.

5 uur geleden
Gaza getroffen door noodweer: tenten doorweekt en ingestort

GAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook vinden overstromingen plaats als gevolg van een winterse storm. Hulporganisaties zeggen dat de al moeilijke leefomstandigheden voor de Palestijnen, onder wie velen die meermaals ontheemd zijn geraakt door de oorlog, verder onder druk komen te staan.

6 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado na jaar weer in openbaar verschenen

OSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is in de nacht van woensdag op donderdag in het openbaar verschenen in Oslo. Dat was te zien via een livestream op haar Instagram-account. Het was haar eerste publieke optreden in elf maanden.

7 uur geleden