Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson en Macron eens over intensievere brexit-onderhandelingen

Johnson en Macron eens over intensievere brexit-onderhandelingen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson en de Franse president Emmanuel Macron zijn het erover eens dat de onderhandelingen over een nieuw handelsakkoord tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie geïntensiveerd moeten worden. Dat hebben de twee volgens een woordvoerder van Johnson uitgesproken tijdens een ontmoeting in Londen. Macron was daar ter gelegenheid van het tachtigste verjaardag van een beroemde toespraak van de toenmalige Franse generaal en latere president Charles de Gaulle vanuit de Britse hoofdstad tijdens de Tweede Wereldoorlog.

De onderhandelingen tussen de Britten en de EU verliepen de afgelopen maanden moeizaam terwijl er voor het einde van het jaar toch een akkoord moet liggen om een no-dealbrexit te voorkomen. Johnson liet aan Macron weten dat langdurige onderhandelingen tot in de herfst wat hem betreft niet nuttig zijn. Macron op zijn beurt liet weten dat Frankrijk nog altijd voorstander is van het bereiken van een deal over de brexit.

Het Verenigd Koninkrijk is eind januari uit de Europese Unie gestapt. Daarna ging een overgangsfase tot het einde van het jaar in, waarin de Europese regels op de Britse eilanden van kracht blijven. Voordat die overgangsperiode is afgelopen moet er een akkoord liggen. De regering van Johnson weigert de overgangsperiode te verlengen, ook al was dat wel mogelijk.

Meer uit Financieel

Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

12 minuten geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

1 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

11 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

11 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

12 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

13 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

15 uur geleden