Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson: Britten kunnen doorgaan met hun plannen voor Kerstmis

Johnson: Britten kunnen doorgaan met hun plannen voor Kerstmis

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse premier Boris Johnson zal voor de kerstdagen geen nieuwe coronabeperkingen uitvaardigen wegens de oprukkende omikronvariant.

De Britten kunnen gewoon doorgaan met hun plannen voor Kerstmis, zei Johnson dinsdag na tal van speculaties dat het Verenigd Koninkrijk mogelijk in lockdown zou gaan. Hij maande wel tot voorzichtigheid.

"We denken niet dat er voldoende bewijs is om vóór Kerstmis hardere maatregelen te treffen", zei Johnson op een via sociale media verspreide video. "We houden de situatie rond omikron scherp in de gaten en als die verslechtert, zullen we actie ondernemen als dat nodig is."

Hij wilde hardere ingrepen ná Kerstmis niet uitsluiten. Johnson wees echter op de onzekerheden rondom de ernst van de nieuwe coronavariant en de gevolgen voor de gezondheidszorg; redenen waarom hij nu nog niet wil ingrijpen.

Ook minister Rishi Sunak (Financiën) verlangt meer gegevens over de mogelijke gevolgen alvorens een besluit te nemen dat volgens hem de economie opnieuw schade toebrengt. Sunak zegde wel 1 miljard pond (1,17 miljard euro) toe aan sectoren die nu reeds gedeeltelijk getroffen zijn, zoals toerisme, horeca en culturele instellingen.

Meer uit Buitenland

Israël: zo'n 200 toestellen ingezet bij historisch grote aanval

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.

14 minuten geleden
Jordanië meldt onderschepping dertien ballistische raketten

AMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.

19 minuten geleden
VN-Veiligheidsraad bijeen voor spoedoverleg na aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De VN-Veiligheidsraad wordt bijeengeroepen voor een spoedoverleg na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran. De bijeenkomst staat gepland voor 22.00 uur Nederlandse tijd.

44 minuten geleden
Hezbollah steunt Iran, maar zegt geen militaire steun toe

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.

1 uur geleden
Getuigen: explosie en rook op bekende 'Palm' in Dubai

DUBAI (ANP/AFP) - Getuigen hebben een explosie gehoord bij de Palmeilanden in Dubai, een bekende locatie in de stad. Daar zou rook zijn opgestegen bij een hotel.

1 uur geleden
Britse gevechtsvliegtuigen nemen deel aan operaties Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse premier Keir Starmer zegt dat Britse gevechtsvliegtuigen zaterdag hebben deelgenomen aan "gecoördineerde, regionale, defensieve operaties" in het Midden-Oosten. Volgens Starmer vonden de operaties plaats "om onze mensen, onze belangen en onze bondgenoten te beschermen".

1 uur geleden
Iraanse ayatollah geeft snel televisietoespraak na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei geeft "binnen enkele minuten" een televisietoespraak, meldt de staatszender Al-Alam TV. In Israëlische media gaat het gerucht dat Khamenei mogelijk is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran en werd gespeculeerd dat er een vooraf opgenomen videoboodschap zou worden uitgezonden.

2 uur geleden