Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson boos over rellen Bristol: 'schande'

Johnson boos over rellen Bristol: 'schande'

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson heeft boos gereageerd op de in zijn ogen "schandelijke aanvallen" op politieagenten in Bristol vrijdagavond. Een demonstratie tegen een nieuwe politiewet liep uit de hand, met tien arrestaties tot gevolg.

"Gisteravond waren er schandalige aanvallen op politieagenten in Bristol. Onze agenten zouden niet geconfronteerd moeten worden met stenen, flessen en vuurwerk dat naar hen wordt gegooid door een menigte die uit is op geweld en het veroorzaken van schade aan eigendommen. De politie en de stad hebben mijn volledige steun", zei Johnson in een tweet.

Duizenden actievoerders protesteerden vrijdag voor de derde keer deze week tegen een wetsvoorstel over het geven van meer bevoegdheden aan de politie bij geweldloze demonstraties.

Agenten zouden met verschillende projectielen, waaronder bakstenen, eieren en glazen flesjes, zijn bekogeld. Betogers riepen teksten als "wij zijn vredevol, wat zijn jullie?" tegen agenten. Ook trokken ze aan hun schilden en schenen met laserlampjes in hun gezicht. De politie voerde charges uit en er werden paarden ingezet om de menigte uiteen te drijven. Volgens de politie is er met vuurwerk en verf naar de paarden gegooid.

Meer uit Buitenland

Vluchten luchthaven Dubai 'geleidelijk hervat' na drone-incident

DUBAI (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van Dubai hervat het vliegverkeer na een incident met een drone. "Vluchten van en naar DXB worden geleidelijk hervat naar geselecteerde bestemmingen, na de tijdelijke opschorting die als voorzorgsmaatregel was ingevoerd", meldt Dubai Airports in een verklaring.

10 minuten geleden
Israël meldt grondoperaties in zuiden van Libanon

BEIROET (ANP) - Israël meldt dat het "beperkte en gerichte" grondoperaties uitvoert in het zuiden van Libanon. Die zijn gericht tegen belangrijke bolwerken van de Hezbollah-beweging, stelt de Israëlische krijgsmacht op X.

32 minuten geleden
Rusland: 145 drones neergeschoten, ook veel op weg naar Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.

1 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Dubai tijdelijk stilgelegd

DUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.

1 uur geleden
Links en rechts claimen succes bij lokale Franse verkiezingen

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.

1 uur geleden
One Battle After Another wint Oscar voor beste film

LOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.

2 uur geleden
Trump: NAVO wacht 'zware' toekomst als landen niet helpen in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.

5 uur geleden