Johnson boos over rellen Bristol: 'schande'
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson heeft boos gereageerd op de in zijn ogen "schandelijke aanvallen" op politieagenten in Bristol vrijdagavond. Een demonstratie tegen een nieuwe politiewet liep uit de hand, met tien arrestaties tot gevolg.
"Gisteravond waren er schandalige aanvallen op politieagenten in Bristol. Onze agenten zouden niet geconfronteerd moeten worden met stenen, flessen en vuurwerk dat naar hen wordt gegooid door een menigte die uit is op geweld en het veroorzaken van schade aan eigendommen. De politie en de stad hebben mijn volledige steun", zei Johnson in een tweet.
Duizenden actievoerders protesteerden vrijdag voor de derde keer deze week tegen een wetsvoorstel over het geven van meer bevoegdheden aan de politie bij geweldloze demonstraties.
Agenten zouden met verschillende projectielen, waaronder bakstenen, eieren en glazen flesjes, zijn bekogeld. Betogers riepen teksten als "wij zijn vredevol, wat zijn jullie?" tegen agenten. Ook trokken ze aan hun schilden en schenen met laserlampjes in hun gezicht. De politie voerde charges uit en er werden paarden ingezet om de menigte uiteen te drijven. Volgens de politie is er met vuurwerk en verf naar de paarden gegooid.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
2 uur geledenRWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.
4 uur geledenGAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
7 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
9 uur geleden