Johnson boos over rellen Bristol: 'schande'
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson heeft boos gereageerd op de in zijn ogen "schandelijke aanvallen" op politieagenten in Bristol vrijdagavond. Een demonstratie tegen een nieuwe politiewet liep uit de hand, met tien arrestaties tot gevolg.
"Gisteravond waren er schandalige aanvallen op politieagenten in Bristol. Onze agenten zouden niet geconfronteerd moeten worden met stenen, flessen en vuurwerk dat naar hen wordt gegooid door een menigte die uit is op geweld en het veroorzaken van schade aan eigendommen. De politie en de stad hebben mijn volledige steun", zei Johnson in een tweet.
Duizenden actievoerders protesteerden vrijdag voor de derde keer deze week tegen een wetsvoorstel over het geven van meer bevoegdheden aan de politie bij geweldloze demonstraties.
Agenten zouden met verschillende projectielen, waaronder bakstenen, eieren en glazen flesjes, zijn bekogeld. Betogers riepen teksten als "wij zijn vredevol, wat zijn jullie?" tegen agenten. Ook trokken ze aan hun schilden en schenen met laserlampjes in hun gezicht. De politie voerde charges uit en er werden paarden ingezet om de menigte uiteen te drijven. Volgens de politie is er met vuurwerk en verf naar de paarden gegooid.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft de Amerikaanse aanval op het eiland Larak veroordeeld. Dat Iraanse troepen daarna tegenaanvallen uitvoeren, was volgens het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken "legitieme zelfverdediging".
11 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal is opgelopen naar 903. Dat melden de autoriteiten, die het aantal vermisten bijstelden naar 4247. Onder hen bevinden zich ook honderden buitenlanders.
20 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft, in een reactie op Amerikaanse aanvallen, een Amerikaanse drone neergeschoten boven de Straat van Hormuz. Ook zijn er raketten afgevuurd op Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten.
1 uur geledenGRAND CANYON (ANP/AFP) - Zeker een persoon is om het leven gekomen door overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Ongeveer vijftien mensen worden nog vermist. Dat meldt de National Park Service.
1 uur geledenN i e u w bericht, update aantal vermissingen in 1e alinea
3 uur geledenGRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.
8 uur geleden