Johnson bezoekt Rwanda, hoopt 'neerbuigende ideeën' te veranderen
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson gaat donderdag naar Rwanda en hoopt dat zijn bezoek aan het land mensen helpt van hun "neerbuigende ideeën" over het Afrikaanse land af te komen, zei hij tegen journalisten voordat hij op het vliegtuig stapte.
Johnson en de Britse troonopvolger Charles ontmoeten elkaar vrijdag in de Rwandese hoofdstad Kigali, tijdens een bijeenkomst van de leiders van het Britse Gemenebest. De prins zou volgens mediaberichten de plannen van de Britse regering om de Rwandese overheid 120 miljoen pond (139 miljoen euro) te betalen om asielzoekers op te vangen "vreselijk" genoemd hebben.
Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens hield eerder deze maand een vlucht tegen die asielzoekers vanuit het Verenigd Koninkrijk naar Kigali zou brengen. Woensdag presenteerde de Britse regering een wet om het mensenrechtenhof te omzeilen.
Johnson gaf aan donderdag ook met de Rwandese president Paul Kagame te zullen spreken over het plan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.
3 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/RTR) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.
4 uur geledenGÖTEBORG (ANP/RTR/BELGA) - De luchthaven van het West-Zweedse Göteborg is urenlang stilgelegd nadat er een of meer drones waren waargenomen, melden de autoriteiten. Drones hebben de afgelopen maanden tot grote verstoringen geleid in heel Europa. Vliegvelden in meerdere landen moesten tijdelijk worden gesloten. Ook in Brussel was het donderdag weer raak.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een comité van het Amerikaanse parlement dat onderzoek doet naar de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft gevraagd of Andrew Mountbatten Windsor zich wil laten verhoren. Dat schrijft de Britse krant The Guardian. Andrew, de broer van koning Charles, raakte door het schandaal zijn prinsentitel kwijt.
4 uur geledenBELÉM (ANP) - De Britse prins William heeft wereldleiders opgeroepen "de generatie te zijn die het tij keert" in de klimaatcrisis. "Onze kinderen en kleinkinderen kijken en hopen mee", zei de troonopvolger van Charles donderdag tijdens de officieuze opening van de klimaattop COP30 in het Braziliaanse Belém.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne is voor het eerst een Russische soldaat veroordeeld voor de moord op een krijgsgevangene. De 27-jarige Dmitri Koerasjov heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen.
7 uur geleden