Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson belooft verbeteringen na kritisch 'partygate'-rapport

Johnson belooft verbeteringen na kritisch 'partygate'-rapport

LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson heeft in het Lagerhuis verbeteringen beloofd na een kritisch rapport over feestjes tijdens coronalockdowns. Ook bood hij zijn excuses aan voor bijeenkomsten die zijn gehouden en de manier waarop ermee is omgegaan.

Topambtenaar Sue Gray deed op verzoek van Johnson onderzoek naar feestjes en borrels van overheidspersoneel. Haar kritische bevindingen werden maandag openbaar gemaakt. Er was volgens Gray sprake van falend leiderschap. Ook vindt ze dat meerdere bijeenkomsten niet hadden mogen plaatsvinden en dat sprake was van ongepast en buitensporig gebruik van alcohol.

Gray vindt dat direct moet worden geleerd van wat er heeft plaatsgevonden. Johnson heeft gezegd de bevindingen van Gray te accepteren en haar aanbeveling op te volgen. "We zullen veranderingen doorvoeren", aldus Johnson. Hier zal de komende dagen meer over worden bekendgemaakt.

Vertrekeis

Steeds meer politici eisen het vertrek van Johnson. Zelf is hij niet van plan op te stappen en stelt zich afwachtend op vanwege het lopende politieonderzoek naar 'partygate'. Hij werd na zijn verklaring in het Lagerhuis direct bekritiseerd. Oppositieleider Keir Starmer van Labour beschuldigde Johnson ervan zich te verschuilen achter het politieonderzoek. "Er is geen twijfel dat de premier nu onderworpen is aan een strafrechtelijk onderzoek", zei Starmer.

De kritiek van Starmer werd in het Lagerhuis in stilte ontvangen door Johnson partijgenoten. Die reageren doorgaans met luid gejoel op aanvallen op hun premier, schrijft Sky News, maar dit keer niet.

Johnson ligt ook binnen zijn Conservatieve Partij onder vuur. Meerdere partijgenoten hebben hun vertrouwen in hem opgezegd, maar het is nog niet duidelijk of er voldoende steun is voor een vertrouwensstemming. Als Johnson die stemming verliest, wordt hij afgezet als partijleider en premier.

Meer uit Buitenland

Melania zit volgende week vergadering VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.

1 uur geleden
Onderhandelaars in Genève bellen met Zelensky na afloop overleg

GENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.

2 uur geleden
Kansas trekt rijbewijzen en geboorteakten van trans personen in

TOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.

3 uur geleden
Dode op speedboot bij Cuba wilde opstand ontketenen

TAMPA (ANP/AFP) - Een van de mannen die woensdag op een speedboot werd doodgeschoten door de Cubaanse kustwacht, was van plan om een opstand te ontketenen op het eiland. Dat zegt een politieke bondgenoot van de man tegen persbureau AFP.

3 uur geleden
Onderhandelingen Iran en VS in Genève afgelopen

GENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.

3 uur geleden
Afghanistan claimt vergeldingsaanvallen op Pakistan

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Afghanistan zegt vergeldingsaanvallen te hebben uitgevoerd tegen Pakistan. Daarbij zouden meerdere uitvalsbases in het grensgebied in dat land zijn ingenomen, aldus Afghaanse overheidsfunctionarissen. Pakistan zegt op zijn beurt "zonder aanleiding" te zijn aangevallen en stelt dat zijn leger "onmiddellijk" heeft teruggeslagen.

4 uur geleden
Tsjechië neemt afstand van NAVO-afspraak hoger defensiebudget

PRAAG (ANP/RTR) - De nieuwe Tsjechische regering neemt afstand van de verhoging van de defensie-uitgaven die de NAVO-landen hebben afgesproken. Tsjechië bezuinigt juist op defensie en is "zeker niet" op weg om de NAVO-norm te halen, zegt premier Andrej Babis.

4 uur geleden