Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson belooft verbeteringen na kritisch 'partygate'-rapport

Johnson belooft verbeteringen na kritisch 'partygate'-rapport

LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson heeft in het Lagerhuis verbeteringen beloofd na een kritisch rapport over feestjes tijdens coronalockdowns. Ook bood hij zijn excuses aan voor bijeenkomsten die zijn gehouden en de manier waarop ermee is omgegaan.

Topambtenaar Sue Gray deed op verzoek van Johnson onderzoek naar feestjes en borrels van overheidspersoneel. Haar kritische bevindingen werden maandag openbaar gemaakt. Er was volgens Gray sprake van falend leiderschap. Ook vindt ze dat meerdere bijeenkomsten niet hadden mogen plaatsvinden en dat sprake was van ongepast en buitensporig gebruik van alcohol.

Gray vindt dat direct moet worden geleerd van wat er heeft plaatsgevonden. Johnson heeft gezegd de bevindingen van Gray te accepteren en haar aanbeveling op te volgen. "We zullen veranderingen doorvoeren", aldus Johnson. Hier zal de komende dagen meer over worden bekendgemaakt.

Vertrekeis

Steeds meer politici eisen het vertrek van Johnson. Zelf is hij niet van plan op te stappen en stelt zich afwachtend op vanwege het lopende politieonderzoek naar 'partygate'. Hij werd na zijn verklaring in het Lagerhuis direct bekritiseerd. Oppositieleider Keir Starmer van Labour beschuldigde Johnson ervan zich te verschuilen achter het politieonderzoek. "Er is geen twijfel dat de premier nu onderworpen is aan een strafrechtelijk onderzoek", zei Starmer.

De kritiek van Starmer werd in het Lagerhuis in stilte ontvangen door Johnson partijgenoten. Die reageren doorgaans met luid gejoel op aanvallen op hun premier, schrijft Sky News, maar dit keer niet.

Johnson ligt ook binnen zijn Conservatieve Partij onder vuur. Meerdere partijgenoten hebben hun vertrouwen in hem opgezegd, maar het is nog niet duidelijk of er voldoende steun is voor een vertrouwensstemming. Als Johnson die stemming verliest, wordt hij afgezet als partijleider en premier.

Meer uit Buitenland

Israël zegt dood 5-jarige in Gaza te onderzoeken

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gezegd een intern onderzoek te hebben ingesteld naar de dood in de Gazastrook van de 5-jarige Hind Rajab begin 2024. Het is volgens het leger een juridische verplichting "uitzonderlijke incidenten tijdens gevechten te onderzoeken".

1 uur geleden
Spanje haalt minderjarige meisjes uit Ceuta naar het vasteland

CEUTA (ANP) - De Spaanse regering wil "met spoed" vijfhonderd meisjes uit de exclave Ceuta naar het vasteland halen, meldt persbureau EFE. Het gaat om minderjarigen die drie weken geleden samen met tienduizenden anderen Ceuta waren binnengedrongen vanuit Marokko.

1 uur geleden
Doden door crash helikopter met toeristen in Kenia

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - In Kenia is een helikopter met toeristen neergestort. Alle zeven inzittenden zijn daarbij om het leven gekomen, melden Keniaanse media.

1 uur geleden
Oekraïens parlement stemt in met Chmara als minister van Defensie

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Jevheni Chmara als nieuwe minister van Defensie. Chmara is de opvolger van Mychajlo Fedorov, die in een herschikking van het kabinet werd ontslagen. Dat leidde tot een politieke crisis en protesten die nog altijd niet voorbij lijken.

2 uur geleden
Hoge adviseur Zelensky ontslagen na corruptieonderzoek

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft het plaatsvervangend hoofd van zijn kantoor ontslagen. Die Iryna Moedra was volgens Oekraïense media een van de verdachten in een nieuw onderzoek van de anti-corruptiedienst (NABU).

3 uur geleden
NAVO denkt klaar te zijn voor Iraanse raketaanval op Europa

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is voorbereid op aanvallen met Iraanse raketten, zegt de alliantie. Zij heeft projectielen die Iran op Turkije afvuurde ook steeds uit de lucht gehaald, brengt een NAVO-functionaris in herinnering. Of de luchtverdediging versterkt moet worden, laat de bron in het midden. Daar wordt voortdurend aan gewerkt, zegt het bondgenootschap steevast.

3 uur geleden
Rusland en Oekraïne ruilen ruim 200 gevangenen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw een gevangenenruil gedaan, meldt het Russische persbureau Interfax. Beide landen leverden 103 krijgsgevangenen aan de andere partij.

4 uur geleden