Johnson belooft Oekraïne nieuwe wapensteun bij bezoek aan Kiev
KIEV (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson is op de Oekraïense onafhankelijkheidsdag naar Kiev afgereisd. Hij is in de Oekraïense hoofdstad omdat "wat in Oekraïne gebeurt voor ons allemaal van belang is" en om nieuwe wapensteun toe te zeggen.
Johnson heeft tijdens een persconferentie met de Oekraïense president Volodimir Zelenski aangekondigd een nieuw wapenpakket ter waarde van 54 miljoen pond (64 miljoen euro) te sturen. De hulp bestaat uit onder meer raketsystemen, drones en munitie.
Volgens Johnson, die volgende maand aftreedt, blijft het Verenigd Koninkrijk "schouder aan schouder" naast Oekraïne staan. Hij zegt erin te geloven dat het Oost-Europese land de oorlog van Rusland kan en zal winnen. Oekraïne is daarbij sterk afhankelijk van wapensteun van westerse bondgenoten. Johnson roept landen op wapens te blijven leveren.
Vriend
De premier stelt dat Rusland niet alleen Oekraïne ernstig heeft onderschat, maar ook de prijs die de internationale gemeenschap bereid is te betalen om Oekraïne te helpen. Naast vele miljarden euro's aan steun voor Oekraïne, worstelen landen ook met stijgende energieprijzen. Volgens Johnson betalen Britten hogere energierekeningen, terwijl Oekraïners "met bloed" betalen.
Het is Johnsons vierde bezoek aan Oekraïne dit jaar en zijn derde sinds het begin van de Russische invasie op 24 februari. Zelenski stelt dat "niet alle landen het geluk hebben om zo'n vriend te hebben". Hij kende Johnson bij diens laatste bezoek aan Kiev de "Orde van de Vrijheid" toe, een eer voor mensen die de Oekraïense soevereiniteit ondersteunen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.
7 uur geledenJOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.
9 uur geleden