Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson belooft minder migranten toe te laten

Johnson belooft minder migranten toe te laten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson belooft dat hij de toestroom van immigranten gaat beperken als hij na de verkiezingen van donderdag mag aanblijven als regeringsleider. Hij zei tegen de zender Sky News dat "de aantallen omlaag zullen gaan" door een effectieve controle op immigratie.

"Ik sta niet vijandig tegenover immigratie", zei Johnson. Als mensen een aanwinst zijn voor Groot-Brittannië zijn ze wat de premier betreft welkom. Johnson stelde dat mensen met bepaalde talenten, zoals "balletdanseressen en kernfysici" een goede bijdrage kunnen leveren aan de Britse samenleving. Ook kan hij zich voorstellen dat er plek voor buitenlanders is in functies in de gezondheidszorg.

De Britse kiezers gaan op 12 december naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. De focus van de Conservatieven van Johnson ligt vooral op het zo snel mogelijk regelen van de brexit.

Meer uit Buitenland

Macron wil Europees verbod sociale media voor kinderen onder 15

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.

9 minuten geleden
Duizenden betogen in Berlijn tegen AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.

1 uur geleden
Finland rondt bouw af van grenshek bij Rusland

HELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.

1 uur geleden
Mladić begraven in Servië, duizenden mensen nemen afscheid

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.

3 uur geleden
Witkoff meldt flinke vooruitgang na bezoek aan Kyiv en Moskou

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff meldt dat vooruitgang is geboekt tijdens zijn bezoeken aan Kyiv en Moskou. Hij schreef op X dat president Donald Trump nog altijd hard werkt om een einde te maken aan de oorlog.

3 uur geleden
Italië beleefde heetste zomer in meer dan 75 jaar

ROME (ANP/RTR) - De zomer van 2026 was de heetste zomer in Italië sinds 1950, volgens het Italiaanse instituut CNR-IBE. Het is het grootste publieke onderzoeksinstituut van het land. De gemiddelde temperatuur was 24,3 graden Celsius.

5 uur geleden
Lichte stijging terugkeer afgewezen asielzoekers door Frontex

WARSCHAU (ANP) - De EU-grensbewakingsdienst Frontex heeft in de eerste zes maanden van dit jaar EU-lidstaten ondersteund bij de terugkeer van ruim 33.000 afgewezen asielzoekers naar landen buiten de Europese Unie. In dezelfde periode vorig jaar ging het om ongeveer 30.000 mensen. Dit heeft Frontex maandag bekendgemaakt.

5 uur geleden