Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson belooft meer hulp in toespraak tot Oekraïens parlement

Johnson belooft meer hulp in toespraak tot Oekraïens parlement

LONDEN/KIEV (ANP) - De Britse premier Boris Johnson heeft als eerste buitenlandse regeringsleider het Oekraïense parlement toegesproken over de oorlog in het land. Via een videoverbinding sprak hij zijn steun uit aan de Oekraïners en zei hij dat de Britten hen met nog eens 300 miljoen pond (358 miljoen euro) aan militaire hulp zullen bijstaan.

"Ik heb een boodschap voor jullie: Oekraïne zal winnen, Oekraïne zal vrij zijn", verklaarde de premier. Ook uitte hij kritiek op de Russische president Vladimir Poetin. Johnson sprak daarnaast het parlement moed in. "Dit is het beste moment van Oekraïne, een episch hoofdstuk in jullie verhaal dat nog generaties lang zal worden herinnerd en verteld", zei hij. "Jullie kinderen en kleinkinderen zullen zeggen dat Oekraïners de wereld hebben geleerd dat de brute kracht van een agressor geen effect heeft op de morele kracht van een volk dat vastbesloten is vrij te zijn."

Johnson lijkt te verwijzen naar oud-premier Winston Churchill. Die zei in 1940 na de val van Frankrijk dat Britten zich tegen nazi-Duitsland moesten verzetten en dat dit later bekend zou komen te staan als "hun beste moment". De Oekraïense president Volodimir Zelenski verwees zelf ook naar een oorlogstoespraak van Churchill toen hij twee maanden geleden het parlement in Londen toesprak.

Het Verenigd Koninkrijk stelt zich fel op tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne en probeert de regering in Kiev hulp te bieden. Johnson bracht vorige maand een bezoek aan Kiev, waar hij een ontmoeting had met Zelenski. De premier beloofde toen meer sancties tegen Rusland en meer wapens voor Oekraïne. Zelenski verklaarde toen dat andere landen het Britse voorbeeld moesten volgen.

Meer uit Buitenland

Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

59 minuten geleden
Trump en Xi starten ontmoeting in Beijing met handdruk

BEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.

1 uur geleden
Minister: Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer

HAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.

1 uur geleden
Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

3 uur geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

3 uur geleden
Lichaam tweede vermiste Amerikaanse militair gevonden in Marokko

TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.

5 uur geleden
VAE ontkennen berichten over geheim bezoek Netanyahu

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.

5 uur geleden