Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson: bedreigingen Churchill-monument absurd en beschamend

Johnson: bedreigingen Churchill-monument absurd en beschamend

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson vindt het "absurd en beschamend" dat demonstranten het monument van oorlogspremier Winston Churchill (1874-1965) dreigen te vernielen. Het beeld in Londen is uit voorzorg ingepakt nadat demonstranten het voetstuk eerder van de tekst 'was een racist' voorzagen.

Johnson haalde op Twitter uit naar de demonstranten die het beeld hadden beklad. "Ja, Churchill zei soms dingen die vandaag de dag onacceptabel zouden zijn", gaf Johnson toe. "Maar hij heeft zijn monument volkomen verdiend. We kunnen ons verleden niet reviseren of censureren. We kunnen niet doen alsof we een andere geschiedenis hebben", aldus Johnson, die opriep om dit weekend niet naar demonstraties te gaan.

"Wij begrijpen allemaal de legitieme gevoelens van verontwaardiging over hetgeen er in Minnesota is gebeurd", stelde Johnson naar aanleiding van de gewelddadige dood van George Floyd bij zijn aanhouding door de politie in de Amerikaanse stad Minneapolis eind vorige maand. "Hoeveel vooruitgang we in ons land ook hebben geboekt in het bestrijden van racisme, en dat is enorm veel, we beseffen allemaal dat er nog veel werk te doen is." Volgens Johnson zijn de demonstraties tegen racisme en politiegeweld tegen minderheden "helaas gekaapt door extremisten die geweld willen plegen."

Meer uit Buitenland

FT: Iran overweegt aanvallen in Europa als Trump strijd opvoert

TEHERAN (ANP) - Teheran overweegt doelen in het zuidoosten van Europa aan te vallen als de Amerikaanse president Donald Trump de strijd opvoert. Dat schrijft zakenkrant Financial Times op gezag van ingewijden uit de omgeving van de Iraanse regering.

24 minuten geleden
Zuid-Koreaanse media: militaire oefeningen met VS gehalveerd

SEOUL (ANP) - De geplande militaire oefeningen van de Verenigde Staten en Zuid-Korea in Zuid-Korea worden naar verwachting met ongeveer de helft teruggebracht. Dat meldden Zuid-Koreaanse media dinsdag en woensdag.

5 uur geleden
Irak sluit contracten af voor alternatieve routes olie-export

BAGDAD (ANP) - De Iraakse regering heeft contracten goedgekeurd om via alternatieve routes olie te exporteren, zo maakte de regering dinsdag bekend.

5 uur geleden
Israël: acceptatie Turkse troepen in Syrië was een bedreiging

JERUZALEM/ANKARA (ANP) - De aanvaarding door Syrië van Turkse troepen op een basis in het noordwesten van Syrië vormde een bedreiging. Dat argument voert Israël aan voor een aanval op de basis Abu Duhur in Syrië dinsdag.

5 uur geleden
VAE: voor het eerst in maanden raketten uit Iran gedetecteerd

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zeggen dinsdag twee ballistische raketten vanuit Iran te hebben gedetecteerd. Beide projectielen kwamen neer in zee, meldt het ministerie van Defensie. De laatste keer dat het land een Iraanse aanval meldde, was in mei.

8 uur geleden
Frank Beard (77), drummer van ZZ Top, overleden

RICHMOND (ANP) - Frank Beard, de drummer van rockband ZZ Top, is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van de muzikant dinsdag bekendgemaakt. Beard kampte de afgelopen tijd met gezondheidsproblemen.

8 uur geleden
ICC-voorzitter op Amerikaanse sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties uitgevaardigd tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC). Ook voorzitter Tomoko Akane staat nu op de Amerikaanse sanctielijst.

11 uur geleden