Johnson: bedreigingen Churchill-monument absurd en beschamend
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson vindt het "absurd en beschamend" dat demonstranten het monument van oorlogspremier Winston Churchill (1874-1965) dreigen te vernielen. Het beeld in Londen is uit voorzorg ingepakt nadat demonstranten het voetstuk eerder van de tekst 'was een racist' voorzagen.
Johnson haalde op Twitter uit naar de demonstranten die het beeld hadden beklad. "Ja, Churchill zei soms dingen die vandaag de dag onacceptabel zouden zijn", gaf Johnson toe. "Maar hij heeft zijn monument volkomen verdiend. We kunnen ons verleden niet reviseren of censureren. We kunnen niet doen alsof we een andere geschiedenis hebben", aldus Johnson, die opriep om dit weekend niet naar demonstraties te gaan.
"Wij begrijpen allemaal de legitieme gevoelens van verontwaardiging over hetgeen er in Minnesota is gebeurd", stelde Johnson naar aanleiding van de gewelddadige dood van George Floyd bij zijn aanhouding door de politie in de Amerikaanse stad Minneapolis eind vorige maand. "Hoeveel vooruitgang we in ons land ook hebben geboekt in het bestrijden van racisme, en dat is enorm veel, we beseffen allemaal dat er nog veel werk te doen is." Volgens Johnson zijn de demonstraties tegen racisme en politiegeweld tegen minderheden "helaas gekaapt door extremisten die geweld willen plegen."
Meer uit Buitenland
TIRANA (ANP/AFP) - De Albanese premier Edi Rama heeft zondag opnieuw de eis van demonstranten om af te treden van de hand gewezen. Zondag gingen in hoofdstad Tirana gewelddadige anti-regeringsprotesten hun zesde dag in.
48 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Een krachtige mediterrane storm heeft zondag in Spanje straten onder water gezet en het verkeer ontwricht. Nabij Barcelona verdronk een vrouw en raakten inwoners ingesloten door het water.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In een toespraak tot het Franse volk heeft president Emmanuel Macron erop aangedrongen onderscheid te maken tussen demonstranten met "legitieme eisen" en "degenen die hebben geplunderd". Ook riep hij op tot debatten "tussen de partijen - en niet op straat door middel van geweld".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag zijn steun uitgesproken voor Benjamin Netanyahu in de Israëlische parlementsverkiezingen van volgende week. Netanyahu is de langstzittende premier uit de geschiedenis van het in 1948 gestichte land.
2 uur geledenOTTAWA (ANP) - Bij de brand op een militaire basis in Canada in de nacht van zaterdag op zondag zijn vier militairen omgekomen. Dat meldt premier Mark Carney tijdens een persmoment in Ottawa. Tientallen anderen raakten zwaargewond. Een aantal noemde hij niet.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een alliantie van Venezolaanse oppositiepartijen heeft zondag de in ballingschap levende Nobelprijswinnares voor de Vrede, Maria Corina Machado, bevestigd als haar leider.
3 uur geledenWAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.
5 uur geleden