Johnson: bedreigingen Churchill-monument absurd en beschamend
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson vindt het "absurd en beschamend" dat demonstranten het monument van oorlogspremier Winston Churchill (1874-1965) dreigen te vernielen. Het beeld in Londen is uit voorzorg ingepakt nadat demonstranten het voetstuk eerder van de tekst 'was een racist' voorzagen.
Johnson haalde op Twitter uit naar de demonstranten die het beeld hadden beklad. "Ja, Churchill zei soms dingen die vandaag de dag onacceptabel zouden zijn", gaf Johnson toe. "Maar hij heeft zijn monument volkomen verdiend. We kunnen ons verleden niet reviseren of censureren. We kunnen niet doen alsof we een andere geschiedenis hebben", aldus Johnson, die opriep om dit weekend niet naar demonstraties te gaan.
"Wij begrijpen allemaal de legitieme gevoelens van verontwaardiging over hetgeen er in Minnesota is gebeurd", stelde Johnson naar aanleiding van de gewelddadige dood van George Floyd bij zijn aanhouding door de politie in de Amerikaanse stad Minneapolis eind vorige maand. "Hoeveel vooruitgang we in ons land ook hebben geboekt in het bestrijden van racisme, en dat is enorm veel, we beseffen allemaal dat er nog veel werk te doen is." Volgens Johnson zijn de demonstraties tegen racisme en politiegeweld tegen minderheden "helaas gekaapt door extremisten die geweld willen plegen."
Meer uit Buitenland
LUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - Vier bemanningsleden van ruimtestation ISS zijn donderdag teruggekeerd op aarde. De capsule met Jessica Meir (49) en Jack Hathaway (44) uit de Verenigde Staten, de Française Sophie Adenot (44) en de Rus Andrej Fedjaev (45) plonsde gecontroleerd in de Grote Oceaan voor de kust van Californië.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben nieuwe aanklachten ingediend tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw. CNN meldde woensdag al op basis van bronnen dat de twee ook vervolgd zouden worden voor de marteling van Amerikaanse gevangenen en dat is nu bevestigd.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag formeel besluiten tot een nieuwe EU-missie in Libanon. Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie in Beiroet. "Deze missie zal een cruciale bijdrage leveren aan de veiligheid in Libanon."
8 uur geleden