Johnny Depp moet vertrekken bij Fantastic Beasts
LOS ANGELES (ANP) - Johnny Depp zal niet langer de rol van Grindelwald spelen in de Harry Potter-filmserie Fantastic Beasts. De acteur is gevraagd te vertrekken nadat hij eerder deze week zijn smaadzaak tegen tabloid The Sun had verloren.
Johnny laat vrijdag weten op Instagram dat filmstudio Warner Bros. hem heeft verzocht op te stappen uit de franchise. "En ik heb dat verzoek gerespecteerd en ik ben het ermee eens", schrijft de acteur. Wie hem gaat opvolgen in het derde deel van Fantastic Beasts, is nog niet bekend.
De acteur had de krant aangeklaagd wegens smaad omdat hij in een artikel uit 2018 een "vrouwenmishandelaar" werd genoemd. Een rechter oordeelde maandag dat onvoldoende is bewezen dat er in het artikel sprake is van smaad en dat Depp zijn ex-vrouw Amber Heard wel degelijk heeft mishandeld.
Depp is dankbaar volle alle steun die hij tijdens de zaak en na de uitspraak heeft ontvangen. "Ik voel me nederig en ben geraakt door jullie vele lieve berichten en zorgen, vooral de laatste paar dagen." De acteur bevestigt daarnaast dat hij in hoger beroep gaat tegen de uitspraak van de rechter. "Ik blijf vastberaden en ik ben van plan te bewijzen dat de beschuldigingen tegen mij vals zijn. Mijn leven en carrière zullen niet worden bepaald door dit ene moment."
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Kosovo de straat op gegaan om te demonstreren tegen de veroordelingen in het Kosovotribunaal vorige week. Onder anderen voormalig president Hashim Thaçi werd daar veroordeeld voor oorlogsmisdaden gepleegd in de jaren negentig. Thaçi streed destijds voor een onafhankelijk Kosovo.
46 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij Russische aanvallen op Kyiv, melden de lokale autoriteiten. De aanvallen vonden overdag plaats.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.
3 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - De leider van de internationaal erkende Jemenitische regering heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te mobiliseren en lid te worden van de krijgsmacht. De oproep volgt na een toename van geweld in het langlopende conflict met de Houthi's, die sinds 2014 grote delen van het land controleren.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft honderdduizenden mensen gegroet in Parijs terwijl hij in zijn pausmobiel door de stad naar de Notre-Dame werd gereden voor het avondgebed. Het is de eerste dag van het bezoek van de paus aan Frankrijk.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Premier Nawaf Salam van Libanon heeft in zijn speech tegenover de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties opgeroepen niet zonder meer de VN-vredesmacht UNIFIL terug te trekken. Tijdens zijn bijdrage aan het plenaire debat vrijdag waarschuwde Salam voor het "vacuüm" dat daardoor kan ontstaan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De VN-Veiligheidsraad heeft zich uitgesproken tegen het oplaaiende geweld van de Jemenitische Houthi's tegen het buurland Saudi-Arabië.
5 uur geleden