Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

John Thune wordt nieuwe leider Republikeinen in Senaat

John Thune wordt nieuwe leider Republikeinen in Senaat

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben John Thune gekozen als nieuwe fractievoorzitter. Hij vervangt de 82-jarige Mitch McConnell.

De 63-jarige Thune nam het op tegen senatoren John Cornyn en Rick Scott, die de steun had van miljardair Elon Musk. De krant The New York Times berichtte deze week dat bondgenoten van Trump hem hadden geadviseerd de benoeming van Thune tegen te werken.

Senatoren kozen de opvolger van McConnell in een geheime stemming. Thune kreeg volgens Amerikaanse media 29 stemmen, zijn rivaal Cornyn kreeg er 24. Scott viel in een eerdere stemronde af.

Kandidaten goedkeuren

De Senaat moet onder meer kandidaten gaan goedkeuren die door Trump worden genomineerd voor topposities. Alle drie de kandidaten om McConnell op te volgen hadden duidelijk gemaakt daar haast mee te willen maken.

Thune zei eerder tegen Fox News dat "snel en doortastend" moet worden opgetreden om het kabinet van Trump snel te installeren. Daarvoor liggen wat hem betreft "alle opties op tafel".

Uitgesproken kritisch

De aankomende president was eerder nog uitgesproken kritisch over Thune. Die ging in 2020 niet mee in de bewering van Trump dat hij de verkiezingen door fraude had verloren.

Trump noemde de senator uit South Dakota destijds een RINO, de afkorting van "alleen Republikeins in naam", en een verlengstuk van McConnell. Thune zette zich later in om zijn relatie met Trump te verbeteren. Hij bezocht eerder dit jaar Mar-a-Lago.

Meer uit Buitenland

Media: Duitsland boekt weer recordaantal naturalisaties

BERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar hebben minstens 309.000 mensen in de Bondsrepubliek de Duitse nationaliteit verkregen. Volgens tellingen van de krant Die Welt is het weer een record. Tot nu toe was het recordjaar 2024, toen waren er 17.000 minder. Die Welt kon de benodigde gegevens van twee van de zestien deelstaten (Saksen-Anhalt en Mecklenburg-Vorpommern) niet vinden, dus het cijfer is voorlopig.

1 uur geleden
Dodental als gevolg van explosie Chinese kolenmijn stijgt verder

CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.

4 uur geleden
Zeker vijftig doden bij explosie in Chinese kolenmijn

CHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.

5 uur geleden
CBS News: regering-Trump bereidt nieuwe aanvallen op Iran voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.

9 uur geleden
Raket Starship van SpaceX succesvol gelanceerd

STARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.

9 uur geleden
Hoofd van Amerikaanse inlichtingendiensten Tulsi Gabbard stapt op

WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.

17 uur geleden
Dodental instorting pand in Fez loopt op

FEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.

17 uur geleden