John Thune wordt nieuwe leider Republikeinen in Senaat
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben John Thune gekozen als nieuwe fractievoorzitter. Hij vervangt de 82-jarige Mitch McConnell.
De 63-jarige Thune nam het op tegen senatoren John Cornyn en Rick Scott, die de steun had van miljardair Elon Musk. De krant The New York Times berichtte deze week dat bondgenoten van Trump hem hadden geadviseerd de benoeming van Thune tegen te werken.
Senatoren kozen de opvolger van McConnell in een geheime stemming. Thune kreeg volgens Amerikaanse media 29 stemmen, zijn rivaal Cornyn kreeg er 24. Scott viel in een eerdere stemronde af.
Kandidaten goedkeuren
De Senaat moet onder meer kandidaten gaan goedkeuren die door Trump worden genomineerd voor topposities. Alle drie de kandidaten om McConnell op te volgen hadden duidelijk gemaakt daar haast mee te willen maken.
Thune zei eerder tegen Fox News dat "snel en doortastend" moet worden opgetreden om het kabinet van Trump snel te installeren. Daarvoor liggen wat hem betreft "alle opties op tafel".
Uitgesproken kritisch
De aankomende president was eerder nog uitgesproken kritisch over Thune. Die ging in 2020 niet mee in de bewering van Trump dat hij de verkiezingen door fraude had verloren.
Trump noemde de senator uit South Dakota destijds een RINO, de afkorting van "alleen Republikeins in naam", en een verlengstuk van McConnell. Thune zette zich later in om zijn relatie met Trump te verbeteren. Hij bezocht eerder dit jaar Mar-a-Lago.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Astronauten van het Internationale Ruimtestation (ISS) keren eerder terug naar de aarde vanwege een "medische situatie" bij een van de bemanningsleden, heeft de NASA bekendgemaakt. De toestand van het bemanningslid is stabiel, zei directeur Jared Isaacman van de ruimtevaartorganisatie tijdens een persconferentie.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance waarschuwt Europese leiders zijn chef, president Donald Trump, serieus te nemen. Hij zei dit op een vraag over Groenland, dat volgens Trump beter onderdeel van de VS kan zijn dan een autonoom deel van het Deense koninkrijk. In Washington wordt gesproken over mogelijkheden het grootste eiland ter wereld, met 57.000 inwoners, te kopen of gewoon in te nemen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - In de Iraanse hoofdstad Teheran en grote delen van het land is volgens waarnemers van de groep NetBlocks het internet uitgevallen. In het land zijn massale protesten tegen de hyperinflatie en de jarenlange schaarste aan essentiële goederen.
5 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.
6 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - Israëlische strijdkrachten hebben met verschillende aanvallen op Gaza donderdag zeker zeven Palestijnen gedood. Onder de slachtoffers zijn vier kinderen, zegt het burgerbeschermingsagentschap tegen persbureau AFP.
8 uur geleden