John Podesta vervangt John Kerry als klimaatgezant van de VS
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft de ervaren Democratische strateeg John Podesta aangewezen als hoogste klimaatgezant die de VS vertegenwoordigt in mondiale klimaatbesprekingen. Hij volgt John Kerry op. Dat meldt The Washington Post.
Medio januari werd al bekend dat Kerry, een oud-senator en voormalig Democratisch presidentskandidaat, zou terugtreden uit de regering van Biden. De 80-jarige Kerry werkte de afgelopen drie jaar namens Washington aan mondiaal klimaatbeleid. Zo voerde hij namens de VS de gesprekken op klimaattoppen. Nu zou Kerry volgens Amerikaanse media van mening zijn dat hij het klimaat het beste kan helpen door Biden herkozen te krijgen.
De 75-jarige Podesta is al een topadviseur van Biden op het gebied van klimaat en werkt in het Witte Huis om de implementatie van de Inflation Reduction Act te begeleiden. Die wet maakt honderden miljarden dollars vrij voor de productie van schone energie en andere maatregelen ter beperking van de opwarming van de aarde.
In tegenstelling tot Kerry, die vanuit het ministerie van Buitenlandse Zaken werkte, zal Podesta in het Witte Huis blijven in zijn nieuwe rol. Hij behoudt de titel 'officieel senior adviseur van de president voor internationaal klimaatbeleid'. Zo wordt voorkomen dat de Senaat zijn benoeming moet bevestigen, een vereiste voor gezanten bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, aldus The Washington Post.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP) - De bekende bergbeklimmer Nirmal Purja is een van de tien mensen die vermist is geraakt na een lawine in het noorden van Pakistan, waar de groep deelnam aan een expeditie. Dat heeft de Alpine Club of Pakistan (ACP) bekendgemaakt. Er zijn vier lichamen gevonden, maar het is nog niet bekend of Purja een van hen is.
16 minuten geledenRETHYMNON (ANP/AFP) - De situatie rond de grote natuurbrand op het Griekse eiland Kreta is iets verbeterd, zegt de brandweer. Het vuur is nog niet onder controle en de autoriteiten waarschuwen dat de komende dagen nog moeilijk kunnen zijn.
29 minuten geledenCEUTA (ANP/RTR) - In de afgelopen 24 uur zijn naar schatting zo'n 49.000 migranten de Spaanse exclave Ceuta binnengedrongen, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De meesten liepen over het strand naar een dam met hekken die de zee ingaat en migranten zou moeten stoppen. Ze gingen te water aan de Marokkaanse kant en zwommen om de dam heen om aan de Spaanse kant aan land te gaan.
1 uur geledenMELILLA (ANP/DPA) - Ondanks de sluiting van de grens zijn ongeveer vierhonderd migranten erin geslaagd de Spaanse exclave Melilla binnen te dringen. De voorzitter van het bestuur van de autonome Spaanse stad, Juan José Imbroda, zei dat ze over een landweg en een dam erin slaagden binnen te komen, maar dat de toestand verder onder controle is.
1 uur geledenBORDEAUX (ANP/RTR/AFP) - In het door natuurbranden getroffen zuidwesten van Frankrijk mogen vrijdag opnieuw duizenden mensen naar huis. Volgens de autoriteiten zijn de evacuatiebevelen inmiddels opgeheven voor 144.000 van de in totaal 220.000 geëvacueerde mensen.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - De Indonesische douane heeft een Maleisische piloot opgepakt met meer dan 70.000 pillen ecstasy in zijn koffer. De man, die even daarvoor een passagiersvliegtuig had gevlogen, bleek zelf onder invloed te zijn van meth, MDMA en cocaïne. Hij kan de doodstraf of levenslang krijgen voor drugssmokkel.
1 uur geledenQUETTA (ANP/AFP) - Bij een explosie donderdag in een steenkoolmijn in het zuiden van Pakistan zijn zeker 34 mijnwerkers om het leven gekomen, meldde de lokale rampenbestrijdingsdienst vrijdag. De explosie werd veroorzaakt door de aanwezigheid van methaan, aldus de dienst.
4 uur geleden