Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

John Podesta vervangt John Kerry als klimaatgezant van de VS

John Podesta vervangt John Kerry als klimaatgezant van de VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft de ervaren Democratische strateeg John Podesta aangewezen als hoogste klimaatgezant die de VS vertegenwoordigt in mondiale klimaatbesprekingen. Hij volgt John Kerry op. Dat meldt The Washington Post.

Medio januari werd al bekend dat Kerry, een oud-senator en voormalig Democratisch presidentskandidaat, zou terugtreden uit de regering van Biden. De 80-jarige Kerry werkte de afgelopen drie jaar namens Washington aan mondiaal klimaatbeleid. Zo voerde hij namens de VS de gesprekken op klimaattoppen. Nu zou Kerry volgens Amerikaanse media van mening zijn dat hij het klimaat het beste kan helpen door Biden herkozen te krijgen.

De 75-jarige Podesta is al een topadviseur van Biden op het gebied van klimaat en werkt in het Witte Huis om de implementatie van de Inflation Reduction Act te begeleiden. Die wet maakt honderden miljarden dollars vrij voor de productie van schone energie en andere maatregelen ter beperking van de opwarming van de aarde.

In tegenstelling tot Kerry, die vanuit het ministerie van Buitenlandse Zaken werkte, zal Podesta in het Witte Huis blijven in zijn nieuwe rol. Hij behoudt de titel 'officieel senior adviseur van de president voor internationaal klimaatbeleid'. Zo wordt voorkomen dat de Senaat zijn benoeming moet bevestigen, een vereiste voor gezanten bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, aldus The Washington Post.

Meer uit Buitenland

Rubio verzekert Europa in langverwachte rede van onbreekbare band

MÜNCHEN (ANP) - De Verenigde Staten en Europa horen onlosmakelijk bij elkaar, heeft de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio verzamelde Europese leiders, hoge diplomaten, topmilitairen en opiniemakers voorgehouden. "Onze lotsbestemming zal altijd verstrengeld zijn met die van jullie."

47 minuten geleden
Gewest Brussel heeft eindelijk nieuwe premier

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Na maandenlang politiek touwtrekken heeft het gewest Brussel een nieuwe minister-president. De 53-jarige liberaal Boris Dilliès van de Mouvement Réformateur (MR) is door de voorzitter van zijn partij Georges-Louis Bouchez naar voren geschoven als de nieuwe regeringsleider van dit deel van België.

50 minuten geleden
Aanhoudingen vlakbij woning verdwenen moeder tv-presentatrice VS

TUCSON (ANP) - Bij een huiszoeking in een woning vlakbij het huis van de verdwenen moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in Tucson zijn volgens plaatselijke media drie mensen aangehouden. De 84-jarige Nancy Guthrie verdween twee weken geleden nadat ze 31 januari in de avond was thuisgebracht door een schoonzoon. Het gaat om twee mannen en een moeder van een van hen.

1 uur geleden
VS vallen weer vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie personen zijn om het leven gekomen bij een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in het Caribisch gebied, zo maakte het Southern Command van de Amerikaanse strijdkrachten op X bekend.

6 uur geleden
Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

7 uur geleden
Fossielen van mastodont en reuzenluiaard gevonden in Costa Rica

SAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.

7 uur geleden
VS beginnen volgende week onderhandelingen Iran en Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.

7 uur geleden