John Podesta vervangt John Kerry als klimaatgezant van de VS
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft de ervaren Democratische strateeg John Podesta aangewezen als hoogste klimaatgezant die de VS vertegenwoordigt in mondiale klimaatbesprekingen. Hij volgt John Kerry op. Dat meldt The Washington Post.
Medio januari werd al bekend dat Kerry, een oud-senator en voormalig Democratisch presidentskandidaat, zou terugtreden uit de regering van Biden. De 80-jarige Kerry werkte de afgelopen drie jaar namens Washington aan mondiaal klimaatbeleid. Zo voerde hij namens de VS de gesprekken op klimaattoppen. Nu zou Kerry volgens Amerikaanse media van mening zijn dat hij het klimaat het beste kan helpen door Biden herkozen te krijgen.
De 75-jarige Podesta is al een topadviseur van Biden op het gebied van klimaat en werkt in het Witte Huis om de implementatie van de Inflation Reduction Act te begeleiden. Die wet maakt honderden miljarden dollars vrij voor de productie van schone energie en andere maatregelen ter beperking van de opwarming van de aarde.
In tegenstelling tot Kerry, die vanuit het ministerie van Buitenlandse Zaken werkte, zal Podesta in het Witte Huis blijven in zijn nieuwe rol. Hij behoudt de titel 'officieel senior adviseur van de president voor internationaal klimaatbeleid'. Zo wordt voorkomen dat de Senaat zijn benoeming moet bevestigen, een vereiste voor gezanten bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, aldus The Washington Post.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - Het onverwachte telefoontje van de Finse president en de Noorse premier met de Russische president Vladimir Poetin is niet bij alle bondgenoten goed gevallen. Denemarken is "zeer sceptisch" over "soloacties" en Zweden waarschuwt dat de Europese eendracht onder druk kan komen.
37 minuten geledenMINNA (ANP/AFP) - De dood van tientallen opgepakte mijnwerkers is vorige maand in Nigeria veroorzaakt door de "wrede en inhumane" manier waarop ze waren opgesloten. Dat concludeerden de onderzoekers die moesten ophelderen hoe de gevangenen de dood vonden in een cel in de stad Minna.
44 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Het olierijke Saudi-Arabië lag ook dinsdag onder vuur van de Houthi's uit Jemen. Die maakten bekend dat ze een raketaanval hadden uitgevoerd op de olieraffinaderij van Ras Tanura, de grootste in het koninkrijk.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een 72-jarige tandarts met een keelfetisj heeft in Antwerpen zeven jaar cel opgelegd gekregen voor het misbruik van tientallen patiënten. Carl S. uit Wilrijk raakte opgewonden van de kokhalzende geluiden die vrouwen maakten terwijl hij vingers in hun keel stak. De autoriteiten vonden bij huiszoekingen video's waarop te zien was hoe de tandarts daarbij masturbeerde.
1 uur geledenOLESJKY (ANP/RTR) - De wapenstilstand rond de door Rusland bezette stad Olesjky zal tot en met 1 november duren, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar Davyd Arachamja op Telegram.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse lerarenbond SNES-FSU neemt geen genoegen met hervormingen die de regering heeft beloofd na protesten. "Wat het ministerie heeft gezegd, is slechts het begin van een antwoord", zei secretaris-generaal Sophie Vénétitay. "Het zal niet genoeg zijn om de woede weg te nemen."
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil de EU-grensbewakingsdienst Frontex flink meer slagkracht geven, zo staat in een voorstel dat de Europese Commissie dinsdag presenteert. Naar aanleiding van onder meer de situatie in de Spaanse enclave Ceuta van afgelopen zomer moet Frontex met een kleine delegatie binnen 24 uur beschikbaar zijn voor lidstaten om te worden ingezet aan de grenzen van de EU.
1 uur geleden