John Podesta vervangt John Kerry als klimaatgezant van de VS
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft de ervaren Democratische strateeg John Podesta aangewezen als hoogste klimaatgezant die de VS vertegenwoordigt in mondiale klimaatbesprekingen. Hij volgt John Kerry op. Dat meldt The Washington Post.
Medio januari werd al bekend dat Kerry, een oud-senator en voormalig Democratisch presidentskandidaat, zou terugtreden uit de regering van Biden. De 80-jarige Kerry werkte de afgelopen drie jaar namens Washington aan mondiaal klimaatbeleid. Zo voerde hij namens de VS de gesprekken op klimaattoppen. Nu zou Kerry volgens Amerikaanse media van mening zijn dat hij het klimaat het beste kan helpen door Biden herkozen te krijgen.
De 75-jarige Podesta is al een topadviseur van Biden op het gebied van klimaat en werkt in het Witte Huis om de implementatie van de Inflation Reduction Act te begeleiden. Die wet maakt honderden miljarden dollars vrij voor de productie van schone energie en andere maatregelen ter beperking van de opwarming van de aarde.
In tegenstelling tot Kerry, die vanuit het ministerie van Buitenlandse Zaken werkte, zal Podesta in het Witte Huis blijven in zijn nieuwe rol. Hij behoudt de titel 'officieel senior adviseur van de president voor internationaal klimaatbeleid'. Zo wordt voorkomen dat de Senaat zijn benoeming moet bevestigen, een vereiste voor gezanten bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, aldus The Washington Post.
Meer uit Buitenland
KOBLENZ (ANP) - De Duitse politie heeft in de buurt van Koblenz een 81-jarige man gearresteerd die wordt verdacht van verkrachting en moord in 1994. Het onderzoek naar de verkrachting van en moord op de 24-jarige Amerikaanse toeriste Amy Lopez in de toeristische vesting Ehrenbreitstein was eerder vastgelopen.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de EU meer sancties tegen Rusland instelt. Ook wil het parlement dat de EU-import wordt afgebouwd van Russische olie, alle aardolieproducten, uranium, verrijkt uranium en nucleaire brandstof. De oproep wordt gesteund door 437 Europarlementariërs. 82 Europarlementariërs stemden dinsdag tegen en 70 onthielden zich van stemming. Dat gebeurde in een extra plenaire vergadering, vier jaar na het begin van de Russische invasie in Oekraïne.
15 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Het Russische leger boekte in het vierde jaar van de oorlog tegen Oekraïne meer terreinwinst dan in de twee jaar ervoor. Rusland nam nog eens 0,8 procent van het buurland in, maakt persbureau AFP op uit cijfers van een gezaghebbende denktank.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft niet al zijn doelen met de invasie van Oekraïne volledig bereikt en vecht door tot die zijn verwezenlijkt. Dit zei de Kremlinwoordvoerder op de herdenking van de dag dat Rusland Oekraïne in 2022 op grote schaal binnenviel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dinsdag gezegd dat zijn land een duidelijke datum nodig heeft wanneer het kan toetreden tot de EU. Dat is niet "zomaar een wens", zei Zelensky via een videoverbinding tegen het Europees Parlement. Zonder toetredingsdatum zal Poetin een manier vinden om toetreding decennia te blokkeren door Europa te verdelen, waarschuwde Zelensky.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Agressor Rusland mag niet worden beloond voor de invasie van Oekraïne, stellen EU-kopstukken Ursula von der Leyen en António Costa dinsdag in een gezamenlijke verklaring. "We zullen ervoor zorgen dat Rusland ter verantwoording wordt geroepen voor de gepleegde misdaden en de aangerichte schade", stellen de voorzitter van de Europese Commissie en de voorzitter van de EU-leiders.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.
4 uur geleden