Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

John Cleese zegt lezing op Cambridge af vanwege Hitler-rel

John Cleese zegt lezing op Cambridge af vanwege Hitler-rel

CAMBRIDGE (ANP) - De Britse acteur John Cleese heeft een lezing op de universiteit van Cambridge afgezegd. De 82-jarige komiek zou vrijdag een toespraak houden voor een groep studenten. Maar omdat de universiteit een kunsthistoricus die eerder Adolf Hitler imiteerde heeft afgezegd, besloot Cleese ook dat hij niet op de universiteit thuishoort.

"Ik blacklist mijzelf graag voordat iemand anders het doet", laat Cleese weten op Twitter. "Het spijt mij oprecht voor de studenten. Ik sta ze graag te woord op een plek waar 'woke regels' niet de dienst uitmaken." De komiek imiteerde ook Adolf Hitler in het iconische programma Monty Python's Flying Circus, waar de 'Führer' in een pension in een Engels badplaatsje te zien was. Ook deed Cleese als zijn personage van hoteleigenaar Basil Fawlty in de serie Fawlty Towers een imitatie van de Führer. Dat deed hij in de aflevering waarin hij zijn Duitse gasten vooral niet met de Tweede Wereldoorlog wil confronteren.

Cleese studeerde in de jaren 60 zelf aan de universiteit van Cambridge. Het afzeggen van de kunsthistoricus vanwege de Hitler-imitatie werd maandag gecommuniceerd door de president van de onderwijsinstelling. De universiteit zelf heeft nog niet gereageerd op de uitlatingen van de Britse komiek.

Meer uit Buitenland

Koning Charles: behandeling tegen kanker kan worden afgebouwd

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.

56 minuten geleden
Conferentie buigt zich over internationale vredesmacht voor Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.

57 minuten geleden
Frankrijk: Europa wil eerst veiligheidsgaranties van VS

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.

1 uur geleden
Volgens Trump stoppen Thailand en Cambodja met vechten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.

3 uur geleden
EU-lidstaten akkoord met duurzaam bevriezen Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.

3 uur geleden
Rechtszaak moet bouw Trumps balzaal aan Witte Huis stoppen

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.

4 uur geleden
Berlijn bevestigt grote Europese bijeenkomst met Zelensky

BERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. Het spant erom in de onderhandelingen nu de onderhandelaars steeds meer kleur moeten bekennen en tegelijkertijd het ongeduld in Washington groeit.

4 uur geleden