Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

John Cleese zegt lezing op Cambridge af vanwege Hitler-rel

John Cleese zegt lezing op Cambridge af vanwege Hitler-rel

CAMBRIDGE (ANP) - De Britse acteur John Cleese heeft een lezing op de universiteit van Cambridge afgezegd. De 82-jarige komiek zou vrijdag een toespraak houden voor een groep studenten. Maar omdat de universiteit een kunsthistoricus die eerder Adolf Hitler imiteerde heeft afgezegd, besloot Cleese ook dat hij niet op de universiteit thuishoort.

"Ik blacklist mijzelf graag voordat iemand anders het doet", laat Cleese weten op Twitter. "Het spijt mij oprecht voor de studenten. Ik sta ze graag te woord op een plek waar 'woke regels' niet de dienst uitmaken." De komiek imiteerde ook Adolf Hitler in het iconische programma Monty Python's Flying Circus, waar de 'Führer' in een pension in een Engels badplaatsje te zien was. Ook deed Cleese als zijn personage van hoteleigenaar Basil Fawlty in de serie Fawlty Towers een imitatie van de Führer. Dat deed hij in de aflevering waarin hij zijn Duitse gasten vooral niet met de Tweede Wereldoorlog wil confronteren.

Cleese studeerde in de jaren 60 zelf aan de universiteit van Cambridge. Het afzeggen van de kunsthistoricus vanwege de Hitler-imitatie werd maandag gecommuniceerd door de president van de onderwijsinstelling. De universiteit zelf heeft nog niet gereageerd op de uitlatingen van de Britse komiek.

Meer uit Buitenland

Code rood in recordaantal Franse departementen om hitte

PARIJS (ANP) - In Frankrijk geldt dinsdag vanaf het middaguur in 54 departementen code rood vanwege extreme temperaturen. De hoogste weerwaarschuwing geldt dan voor ruim de helft van het land en betreft zo'n 38,8 miljoen inwoners. In nog eens 35 departementen geldt code oranje. In het midden en westen van het land worden maxima tussen de 39 en 42 graden verwacht.

35 minuten geleden
Volgens Trump is Reflecting Pool getroffen door vandalen met mes

WASHINGTON (ANP) - De problemen met de Reflecting Pool in Washington zijn volgens Donald Trump niet het gevolg van een mislukte renovatie, maar van "vandalen met een mes". De Amerikaanse president zei maandag tijdens een evenement dat eigenlijk over kwantumcomputers had moeten gaan tegen verslaggevers dat de blauwe verflaag in het waterbassin is "opengesneden". Hij leverde hier geen bewijs voor.

2 uur geleden
Meer arrestaties om plannen aanval op Trumps verjaardag

WASHINGTON (ANP) - De politie heeft in de Verenigde Staten nog eens twee mannen aangehouden die worden verdacht van het beramen van een aanval tijdens het kooigevecht bij het Witte Huis op de verjaardag van president Donald Trump. Eerder werden al vijf mannen gearresteerd.

5 uur geleden
DUP-leider Jeffrey Donaldson schuldig aan 18 zedenmisdrijven

BELFAST (ANP/AFP) - De voormalige leider van de pro-Britse partij DUP in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson (63), is schuldig bevonden aan achttien zedenmisdrijven, waaronder verkrachting.

10 uur geleden
België verleent Taliban visa voor EU-overleg

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - België heeft maandag vijf visa afgegeven voor een delegatie van de Taliban. Die komt voor een EU-overleg naar Brussel, waar veel ophef is ontstaan over het geplande bezoek. Het bezoek vindt volgens diplomatieke bronnen en diverse media mogelijk dinsdag plaats.

10 uur geleden
Franse premier belegt crisisberaad over hittegolf

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu overlegt dinsdagochtend met betrokken ministers over de gevolgen van de ernstige hittegolf. Voor een groot deel van het land is vanwege de hitte code rood van kracht.

12 uur geleden
Amerikaanse muziekproducent Clive Davis (94) overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse muziekproducent Clive Davis is maandag op 94-jarige leeftijd overleden in zijn woning in New York. Dat heeft zijn familie bevestigd aan The New York Times. De voormalige platenbaas werd eerder deze maand opgenomen vanwege gezondheidsproblemen.

13 uur geleden