John Berends keert niet terug als CdK in Gelderland
ARNHEM (ANP) - John Berends gaat niet meer aan het werk als commissaris van de Koning in Gelderland. Berends legde zijn taken eerder neer na berichten over grensoverschrijdend en ongewenst gedrag op de werkvloer. Tijdens een extra vergadering van Provinciale Staten maakte hij woensdag bekend dat "zijn wens om terug te keren nooit zwaarder mag wegen dan de vraag wat goed is voor deze provincie".
Berends kwam met de bekendmaking nadat in Provinciale Staten veel partijen kritisch waren over het beeld dat uit een onderzoek naar de berichten over grensoverschrijdend gedrag naar voren komt. Volgens dat KPMG-rapport voelen mensen zich onveilig door bijvoorbeeld de manier waarop hij informatie tegen ze gebruikt.
Statenfracties vinden dat dat niet past bij de functie van commissaris van de Koning. "De commissaris moet een boegbeeld zijn", aldus de ChristenUnie. Het CDA ziet een patroon, niet van grensoverschrijdend, maar van "ongewenst gedrag in de organisatie". "We zien een verstoorde werkrelatie. In het belang van Gelderland en de organisatie is terugkeer niet wenselijk."
Verstoorde verhoudingen
Oppositiepartijen PvdA, GroenLinks, D66, Partij voor de Dieren en Volt repten eveneens van verstoorde verhoudingen. "Een terugkeer zou te veel spanning veroorzaken in de organisatie", aldus de Partij voor de Dieren. "Het rapport pleit Berends niet vrij", aldus Volt dat "niet-passend gedrag volgens het normenkader" ziet.
Ook Gedeputeerde Staten voorzagen dat een terugkeer van Berends tot onrust zou leiden. "Er zijn signalen binnengekomen dat samenwerken met Berends de organisatie geen goed gaat doen", zei gedeputeerde Ans Mol - van de Camp. In het KPMG-onderzoek ziet zij niet "de bevestiging van de vaak zware beschuldigingen in media, wel het beeld van een beschadigde organisatie". Om dat te veranderen is een cultuuromslag nodig. "Er is echt iets aan de hand."
Lenferink plaatsvervanger
"De Staten bepalen als hoogste orgaan wat het beste is voor Gelderland. Ik heb begrip voor de wens tot rust in de organisatie. En ik geef daaraan gehoor", aldus Berends in zijn verklaring. Henri Lenferink vervangt Berends al en blijft dat voorlopig doen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66, VVD en CDA zijn het op hoofdlijnen eens over hun coalitieakkoord, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS en het AD. Partijleiders Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) hebben daarvoor dagenlang onderhandeld tot in de avond en soms nacht. De Kamerfracties moeten nog instemmen met het akkoord.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet het plan voor de verbreding van de A27 bij Amelisweerd intrekt. Een motie van GroenLinks-PvdA met dat verzoek kreeg dinsdag steun van SP, 50PLUS, D66, Volt, Partij voor de Dieren, CDA, ChristenUnie en BBB.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn de laatste loodjes van de onderhandelingen, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij dinsdag opnieuw aan tafel ging met CDA en VVD. "En dat kost soms net even iets meer tijd dan je van tevoren had gehoopt." De deadline van komende vrijdag (30 januari) "gaat lukken", verwacht hij nog steeds.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur en Waterstaat) hoopt dat dit jaar een startbesluit wordt genomen over het verbeteren van het goederenspoor tussen Gent en Terneuzen. In een overleg in de Tweede Kamer over het Meerjarenprogramma Infrastructuur, Ruimte en Transport (MIRT) zei Aartsen dat hij over dit grensoverschrijdende project intensief contact heeft met zijn Belgische collega's en dat hij verwacht dat de kwestie volgende week in een gezamenlijk overleg aan de orde komt.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Medewerkers en makers van de publieke omroep hebben samen met onder meer de vakbonden FNV en de Nederlandse Vereniging van Journalisten een symbolisch noodpakket aangeboden in de Tweede Kamer. Met de actie vragen zij aandacht voor de gevolgen van de aangekondigde bezuinigingen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De drie formerende partijen D66, VVD en CDA willen dat er vier nieuwe omroephuizen komen, plus een taakomroep van de NOS en NTR. D66-Kamerlid Ouafa Oualhadj kondigde het plan van de drie partijen aan tijdens een debat over de mediabegroting.
1 dag geleden