Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

John Berends keert niet terug als CdK in Gelderland

John Berends keert niet terug als CdK in Gelderland

ARNHEM (ANP) - John Berends gaat niet meer aan het werk als commissaris van de Koning in Gelderland. Berends legde zijn taken eerder neer na berichten over grensoverschrijdend en ongewenst gedrag op de werkvloer. Tijdens een extra vergadering van Provinciale Staten maakte hij woensdag bekend dat "zijn wens om terug te keren nooit zwaarder mag wegen dan de vraag wat goed is voor deze provincie".

Berends kwam met de bekendmaking nadat in Provinciale Staten veel partijen kritisch waren over het beeld dat uit een onderzoek naar de berichten over grensoverschrijdend gedrag naar voren komt. Volgens dat KPMG-rapport voelen mensen zich onveilig door bijvoorbeeld de manier waarop hij informatie tegen ze gebruikt.

Statenfracties vinden dat dat niet past bij de functie van commissaris van de Koning. "De commissaris moet een boegbeeld zijn", aldus de ChristenUnie. Het CDA ziet een patroon, niet van grensoverschrijdend, maar van "ongewenst gedrag in de organisatie". "We zien een verstoorde werkrelatie. In het belang van Gelderland en de organisatie is terugkeer niet wenselijk."

Verstoorde verhoudingen

Oppositiepartijen PvdA, GroenLinks, D66, Partij voor de Dieren en Volt repten eveneens van verstoorde verhoudingen. "Een terugkeer zou te veel spanning veroorzaken in de organisatie", aldus de Partij voor de Dieren. "Het rapport pleit Berends niet vrij", aldus Volt dat "niet-passend gedrag volgens het normenkader" ziet.

Ook Gedeputeerde Staten voorzagen dat een terugkeer van Berends tot onrust zou leiden. "Er zijn signalen binnengekomen dat samenwerken met Berends de organisatie geen goed gaat doen", zei gedeputeerde Ans Mol - van de Camp. In het KPMG-onderzoek ziet zij niet "de bevestiging van de vaak zware beschuldigingen in media, wel het beeld van een beschadigde organisatie". Om dat te veranderen is een cultuuromslag nodig. "Er is echt iets aan de hand."

Lenferink plaatsvervanger

"De Staten bepalen als hoogste orgaan wat het beste is voor Gelderland. Ik heb begrip voor de wens tot rust in de organisatie. En ik geef daaraan gehoor", aldus Berends in zijn verklaring. Henri Lenferink vervangt Berends al en blijft dat voorlopig doen.

Meer uit Politiek

Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

1 uur geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

2 uur geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

3 uur geleden
Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme

STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.

5 uur geleden
FME pleit voor meer energiesteun nu Brussel meer hulp toestaat

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.

9 uur geleden
Halsema vindt dat regering excuses aan Molukkers moet maken

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.

10 uur geleden
Advies Aboutaleb: hervat onderhandelingen Hart voor Den Haag, D66

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.

1 dag geleden