Johansson langer bondscoach Nederlandse handbalsters
OOSTERBEEK (ANP) - Per Johansson is ook de komende jaren bondscoach van de Nederlandse handbalvrouwen. De Zweed verlengde zijn contract dinsdag tot maart 2026.
"Met deze verlenging waarborgen wij de continuïteit van het team", zegt Jaap Wals, directeur van de Nederlandse handbalbond NHV. "Johansson heeft oog voor het grotere plaatje en zorgt ervoor dat het team zich goed doorontwikkelt. Onder zijn leiding bestaat het team uit een goede mix van ervaren speelsters en jonge talenten. We hebben er vertrouwen in dat hij de aangewezen man is om de ploeg de komende jaren verder te brengen met als mooie stip op de horizon: het WK 2025 in eigen land."
Johansson is sinds maart vorig jaar bondscoach van de handbalsters. Op het EK in november eindigde Oranje als zesde, wat rechtstreekse kwalificatie voor het WK van 2023 opleverde. Dat toernooi is aan het einde van dit jaar.
"Er komen een paar echt grote toernooien aan met de Olympische Spelen in 2024 en het WK 2025 op eigen bodem. Ik voel me bevoorrecht dat ik nog minstens drie jaar aan het roer mag staan van dit team", aldus Johansson.
Meer uit Sport
ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
5 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
22 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
23 uur geleden