Joelia Navalni: Russische regering moet bestraft worden
MÜNCHEN (ANP) - Joelia Navalni heeft op de belangrijke veiligheidsconferentie in München onverwacht gesproken over de berichten over de dood van haar man Aleksej. Als hij inderdaad is omgekomen in de gevangenis, zoals de Russische autoriteiten zeggen, moeten president Vladimir Poetin en de mensen om hem heen bestraft worden, zo zei ze.
"Ik weet niet of we het vreselijke nieuws dat we gehoord hebben moeten geloven", begon Joelia Navalni haar verrassingstoespraak. "Zoals u weet kunnen we Poetin en zijn regering al jaren niet geloven. Ze liegen voortdurend. Maar als het waar is, wil ik dat Poetin en zijn medewerkers, iedereen om hem heen, zijn regering, zijn vrienden, weten dat ze gestraft zullen worden voor wat ze het land, mijn familie en mijn man hebben aangedaan."
Navalni riep de internationale gemeenschap op om samen tegen "dit kwaad" te strijden, doelend op de regering in Moskou. Ze kreeg in de zaal een staande ovatie.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Kremlin-topadviseur Joeri Oesjakov zegt dat een bestand in Oekraïne alleen mogelijk is na het vertrek van Oekraïense troepen uit de Donbas, bericht de Russische krant Kommersant. Dit gebied in Oost-Oekraïne behoort volgens hem volledig bij Rusland.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse voedsel- en medicijnwaakhond FDA overweegt coronavaccins te voorzien van een zogenoemde 'black box'-waarschuwing. Dat schrijft CNN op basis van ingewijden. Die meest prangende waarschuwing in het arsenaal van de FDA moet waarschuwen voor de gevolgen van medicatie waarvan de nadelen wellicht niet opwegen tegen de voordelen, zoals mogelijk levensbedreigende middelen.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Door een storm in Gaza zijn zeker 11 doden en meerdere gewonden gevallen. Een deel van hen kwam om door instortende gebouwen en een baby overleed door onderkoeling, meldt het Palestijnse persbureau WAFA.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - De Hongkongse regering streeft ernaar het onafhankelijke onderzoek naar de dodelijke brand in de miljoenenstad binnen negen maanden af te ronden, zegt leider John Lee. De brand van eind november kostte zeker 160 mensen het leven.
4 uur geledenHACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.
6 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul, die pas drie maanden in functie is, heeft het parlement ontbonden. Dit blijkt uit een koninklijk decreet, dat de weg vrijmaakt voor algemene verkiezingen.
6 uur geleden